Четвер, 18.04.2024, 14:36
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості


Про розрахунок квоти та звітність щодо працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування
12
16 травня 2013 року набрав чинності Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню № 841823373 від 31.05.2013 року.

Що визначає даний порядок?

Цей Порядок визначає процедуру надання підприємствами, установами та організаціями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню ( квота).

Що означає квота та як вона розраховується?

У цьому Порядку термін "квота” означає норматив працевлаштування громадян, зазначених у частині першій ст.14 Закону України «Про зайнятість населення»( крім інвалідів), у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік, якої повинен дотримуватися роботодавець з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб.

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. № 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 р. За № 1442/11722, у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників.

Які категорії громадян потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню?

1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:
-має на утриманні дітей (дитину) віком до 6 років;
-виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину- інваліда;
-утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства( незалежно від віку) та/ або інваліда І групи( незалежно від причини інвалідності);
2) діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
3) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток , прийматися на роботу;
4) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
5) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
6) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років.

Які терміни подання роботодавцями інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню ?

Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють і належать до таких, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів) та не пізніше 01 лютого післі звітного року, подають до центру зайнятості інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають дадаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню згідно додатку, що затверджений Порядком .

Яку відповідальність несе роботодавець у разі невиконання статті 14 Закону України «Про зайнятість населення»?

У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених в частині першій статті 14 цього Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Начальник відділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янського МРЦЗ
Саржевська В.В.

Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості | Додав: Admin (09.12.2013)
Переглядів: 4642

Кировоград: новости и сайты