Вівторок, 23.07.2024, 00:29
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Оголошення та анонси

Головна » Оголошення та анонси » Оголошення та анонси

До уваги мешканців міста та суб’єктів господарювання !
Інформація | 22.01.2018, 13:32
12
З початком  2018 року вступила в дію норма Закону України «Про відходи» :
Стаття 32. Заходи щодо обмеження та запобігання негативному впливу відходів. 
З метою обмеження та запобігання негативному впливу  відходів на    навколишнє    природне   середовище   та   здоров'я   людини забороняється: 
і)   з   1   січня   2018   року  захоронення  неперероблених (необроблених)  побутових  відходів.  

Під забороною захоронення не перероблених побутових відходів потрібно розуміти, що з загальної кількості утворених в процесі життєдіяльності людей та господарської діяльності суб’єктів господарювання твердих побутових відходів необхідно виділити шляхом сортування матеріали, які підлягають подальшій переробці та використанні у промисловості чи сільському господарстві ( пластик, папір, скло, метали, деревина, відходи будівельних матеріалів та рослинності – далі вторинна сировина). Таким чином захороненню підлягатиме значно менша кількість утворених відходів, що дасть можливість продовжити термін експлуатації діючих сміттєзвалищ і що не менш важливо – реалізація отриманої вторинної сировини принесе значні кошти для покращення благоустрою населеного пункту. 

Виділення з  побутових відходів вторинної сировини має відбуватись в два етапи. На першому етапі мешканці міста в домашніх умовах чи на виробництві мають накопичувати корисні відходи окремо від тих, що не підлягають подальшій переробці (як правило це відходи органічного походження), при  цьому вторинна сировина може накопичуватись як вся разом так і окремо (папір, скло і т.д). 

Все залежить від того, яку схему сортування ТПВ обере орган місцевого самоврядування. При достатній кількості коштів сміттєві майданчики облаштовуються достатньою кількістю контейнерів для накопичення кожного виду відходів окремо і це спростить їх подальше сортування.

При обмеженій кількості коштів, і у випадку відсутності у населення можливості чи бажання сортувати на початковому етапі  відходи по видах,  на сміттєвих майданчиках встановлюються декілька контейнерів, в яких накопичуються всі разом придатні для подальшої переробки побутові відходи, які потрапляючи на сміттєзвалище проходять кінцеве сортування на встановлених там сортувальних лініях.

Найбільш складними етапами роздільного збирання побутових відходів є сортування відходів при їх утворенні, забезпечення необхідної кількості ємностей на сміттєвих майданчиках, розширення територій сміттєвих майданчиків, збереження при накопичені на сміттєвих майданчиках корисних відходів від розкрадання та кінцеве сортування відходів на полігоні.

По – перше, потрібен певний час для формування розуміння необхідності виділення корисних компонентів з загальної маси відходів. По – друге, виховання у населення культури поводження з відходами, розширення діючих сміттєвих майданчиків, придбання відповідних контейнерів та вирішення питання забезпечення населення на побутовому рівні необхідною кількістю пакувальних засобів, встановлення сортувальних ліній та подальша реалізація вторинної сировини передбачає як певний період часу так і значних фінансових витрат.

Виходячи з викладеного потрібно розуміти, що від початку заборони на захоронення не перероблених побутових відходів до реального сортування відходів пройде певний період часу, протягом якого вказані заходи будуть виконані.

Для вирішення питання про виконання вимог Закону «Про відходи» управлінням містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Знам’янської міської ради готується проект Програми про роздільне збирання побутових відходів в м. Знам’янка на 2018-2020 роки.

Мешканці міста мають можливість надати свої пропозиції до даного проекту особисто в управлінні МА та ЖКГ  - каб. № 13, по телефону 2-22-99 або на електронну пошту 
uma_jkg@zn-rada.gov.ua

Головний спеціаліст УМА та ЖКГ з 
питань екології та благоустрою 
В. Безай
Додав: Admin |
Переглядів: 857 | Розміщено до: 22.02.2018

Кировоград: новости и сайты