П`ятниця, 30.10.2020, 21:18
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Оголошення та анонси

Головна » Оголошення та анонси » Оголошення та анонси

Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживачів
Інформація | 20.09.2017, 09:20
Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення. У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців крамом на тротуарах чи в інших необлаштованих для цього місцях. 

Проте на вулицях нашого міста у невстановлених місцях розгорнута ціла мережа несанкціонованого збуту молочних продуктів, риби, городини тощо, утворюючи цілі осередки незаконної торгівлі. 

Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, тому що від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету. А з настанням літнього періоду кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування зростає ще більше. У місцях несанкціонованої торгівлі, як правило, реалізовується продукція без належного ветеринарно-санітарного контролю, що може привести до виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб. Самі продавці не проходять профілактичні медичні огляди, працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил, а тому можуть бути розповсюджувачами небезпечних хвороб. Такі торговці реалізовують товари без дозвільних документів, не сплачують податки та порушують санітарно-епідеміологічні вимоги.

Втім, так продавати харчові продукти – це правопорушення. При цьому, Законом України «Про благоустрій населених пунктів» стихійна торгівля заборонена, а відповідно до ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено відповідальність за торгівлю з рук в невстановлених місцях. А статтею 164 цього Кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності. 

Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає.

Нажаль, покупці не замислюються про якість таких продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, не завжди покупці розуміють про небезпеку для здоров’я від придбання харчових продуктів у таких місцях. Тож, можливо варто усвідомити, що дорожчого за здоров’я у нашому житті немає нічого та відмовитися від неякісного товару, який нам пропонує стихійна торгівля. А найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях. 

Шановні мешканці міста Знам’янка!

Відділ економічного розвитку, промисловості, інфраструктури та торгівлі виконавчого комітету Знам’янської міської ради та Знам’янське районне управління Держпродспоживслужби попереджає про негативні наслідки від придбання продуктів харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігає всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням таких продуктів!  
Додав: Admin |
Переглядів: 443 | Розміщено до: 20.10.2017

Кировоград: новости и сайты