Програма Нові соціальні ініціативи Президента України:
діти – майбутнє України
1. Підвищення якості життя для сімей з дітьми
1.1. Збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям
1.2. Збільшення у 2013 році надбавки на догляд за дитиною-інвалідом
1.3. Збільшення у 2013 році соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність
2. Кожній дитині – всебічний розвиток
2.1. Забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти
2.2. Розвиток і оздоровлення обдарованих дітей
2.3. Започаткування з 2013 року Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України»
2.4. Кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей
2.5. Модернізація дитячих спортивних майданчиків
2.6. Проведення у 2014 – 2015 роках Національного турніру шкільних баскетбольних команд Євро-2015
2.7. Забезпечення дітей з особливими потребами необхідними засобами реабілітації
2.8. Забезпечення навчальною літературою спеціалізованих навчальних закладів для дітей з вадами зору
3. Сімейний затишок – кожній дитині
3.1. Забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї
3.2. Розширення мережі центрів матері та дитини
3.3. Раннє виявлення і вчасна медико-соціальна реабілітація для дітей із вродженими вадами або із затримками розвитку
4. Створення всеукраїнської «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з
дітьми
Алкоголь та його вплив на організм
Для пьянства есть такие поводы: поминки, праздник, встреча, проводы, крестины, свадьбы и развод, мороз, Новый год, выздоровленье, новоселье, печаль, раскаянье, веселье, успех, награда, новый чин, и просто пьянство без причин
«Ми за здоровий спосіб життя»


З цією метою фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ М.Яндовичем у 8 класі ЗОШ № 6 була проведена лекція та представлений відеоматеріал з профілактики вживання алкоголю.
Безцінне надбання кожної людини

Учні були привітні, із задоволенням дивилися відеоролик , задавали питання, після перегляду активно обговорювали побачене відео. Для себе діти зробили висновок про те, які наслідки можуть бути через пагубне ставлення до свого здоров’я та усвідомили його цінність.
Здоров'я скарб - цінуй його!

Можна стверджувати, що спосіб життя та здоров'я людини залежать від наявності впевненості в перспективах на майбутнє. Отже, здоров'я, з одного боку, — ідеальний стан організму, якого особистість мала б прагнути досягти з перших днів свого свідомого життя, а з іншого — це є одна з найважливіших характеристик, яка відображає в якості життя ресурс, що свідчить про можливість особистості впоратися з повсякденними труднощами життя, задовольнити свої потреби задля досягнення фізичного, психологічного і соціального благополуччя. Тому саме інформованість є головними і необхідними передумовами усвідомлення дітьми і молоддю цінності здоров’я і здорового способу життя. Саме з цією метою фахівцем із соціальної роботи М. Кравченко було проведено у НВК «ЗШ № 2- Ліцей» відеолекторій для учнів 10-11 класів на тему «Негативний вплив енергетичних напоїв на організм людини».
Викладений матеріал розмежував різницю між алкогольними та енергетичними напоями, та все ж була привернута увага учнів на те, що результати вживання обох мають однаковий негативний вплив на організм людини. Учні набули певний комплекс знань, усвідомили, які наслідки несе за собою нерозсудливе вживання таких напоїв, та наскільки є важливим здоров’я для кожного з нас.
Професія як основа життєвого успіху

З метою створення умов для соціальної адаптації, підготовки до самостійного життя та майбутнього вибору професії центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено чергове заняття „Школи самостійного життя” для учнів старших класів та випускників Знам’янської спеціальної школи-інтернату. Тема заняття була „Вибір професії. Професійна кар’єра. Складові професійного успіху”, адже питання вибору професії надзвичайно важливе і виникає в житті кожної людини. Світ професій надзвичайно великий і нараховує біля 40 тисяч, за іншими джерелами, щорічно з’являються близько 5000 нових професій, тому дане питання є дуже актуальним. Діти мали змогу подивитись фільм „Вибір професії. Основний заробіток», дізнатися про чинники які потрібно враховувати при виборі своєї майбутньої професії та найпоширеніші помилки і стереотипи, яких припускаються молоді люди, коли постає необхідність проблеми самовизначення.
Прислухаючись до порад спеціалістів, випускники зможуть поєднати можливості і здібності з бажаннями і прагненнями . Принаймні, їм вже буде зрозуміло, як шукати відповідь і на що звернути особливо пильну увагу.
24 березня відзначається Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

Нині третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей день, щоб привернути увагу до масштабів хвороби, способів його профілактики та лікування. Тому напередодні цього дня, а саме 22 березня, в загальноосвітній середній школі №4 в рамках місячника з профілактики соціально небезпечних хвороб, організованих за традицією центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, було проведено ряд лекцій та інтерактивних бесід. Лікарі центральної районної лікарні провели їх за такими темами: «Профілактика соціально небезпечних хвороб» (Тищенко С.Л.), «Профілактика вірусних захворювань» (Власенко Л.І.), « Тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія та їх наслідки» (Чєрнєцов П.П.). Спілкування проходило в цікавій та активній формі, учні отримали багато нових знань щодо профілактики такої соціально небезпечної хвороби, як туберкульоз.
Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені

В даний час, у зв'язку з досить важкою соціально-економічною обстановкою в Україні, актуальною є проблема поїздки людей за кордон в пошуках роботи, яка має свої переваги та недоліки. Щоб зменшити небезпеку перебування за кордоном та потрапляння до рук торгівців «живим товаром», необхідно мати певні знання, які допоможуть не потрапити в такі екстремальні ситуації. Саме з метою підвищення компетентності учнів щодо ризиків, пов’язаних із торгівлею людьми в ЗОШ №2 фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ М. Кравченко були проведені відеолекторії з цієї тематики.
У ході лекцій було наголошено, що перебуваючи за кордоном, не маючи певних знань та вірно оформлених документів, людина може потрапити в такі ситуацій, де її будуть використовувати проти її волі. Способи використання людей доволі різноманітні. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах, в збройних конфліктах, як примусових донорів; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду, в секс-бізнесі, для примусового шлюбу, а також для репродуктивних послуг. На жаль, торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами та державами, що розвиваються.
Учні ставили безліч запитань, на які вони мали змогу отримати відповідь. Обговорили проблему ідентифікації та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми, дивились відеоролики, знайомились з чинним законодавством та «програли» випадок звернення за допомогою особи, котра стала жертвою «работорговців».

Фахівець ознайомила дітей з правилами безпечної поведінки в побуті та в той час, коли вони можуть залишитись вдома самі. У ході бесіди був представлений відеоролик, який розширив знання дітей про правила безпеки, розвинув вміння і навички правильної поведінки.
Права дітей

В наш час, питання захисту прав та законних інтересів дітей залишається актуальним. Особливо складною є проблема захисту житлових та майнових прав дітей, хоча чинне законодавство України формально забезпечує виконання вимог ст.. 16 Конвенції ООН про права дитини, яка проголошує, що жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в її право на особисте і сімейне життя, недоторканість житла, таємницю кореспонденції або посягання на її честь та гідність. Дитина має право на захист від такого втручання або посягання. Згідно Сімейного Кодексу України захист житлових та майнових прав дітей покладається на батьків.
Модно бути здоровим

Сьогодні майже 90% дітей дошкільного віку, учнів і студентів мають відхилення у здоров’ї. Тільки за останні 5 років на 41% збільшилася кількість учнівської молоді, віднесеної за станом здоров’я до спеціальних медичних груп. На 60% зросла кількість неповнолітніх, які вживають наркотики, палять, п’ють.
Так само, як існують вічні філософські теми, існують і вічні соціальні теми, тобто аспекти життя суспільства, які продовжують обговорюватись і привертати загальну увагу незалежно від країни, політичної ситуації, етапу розвитку суспільства тощо. Однією з таких вічних соціальних тем є тема здорового способу життя, боротьби з поганими звичками.
На жаль, час від часу ця тема набуває додаткової актуальності. На жаль — бо було б добре, якби вона цю актуальність втратила, якби здоровий спосіб життя став культурною нормою. Розмірковуючи про здоровий спосіб життя, незайвим буде сказати, що відмова від поганих звичок має стати нормою моди.
Саме з метою пропаганди здорового способу життя та профілактики негативних звичок 5 червня було проведено відеолекторій «Модно бути здоровим» в рамках роботи пришкільного майданчика на базі спеціальної школи-інтернату. Діти мали змогу передивитись документальний фільм «Про шкоду паління» та взяти участь у тренінгових вправах, які дали їм можливість усвідомити важливість власного здоров’я та шкоду згубних звичок.
Головне, що діти замислилися про наслідки своїх дій, зрозуміли, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо є із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися.
Дружба — це одне із найпрекрасніших почуттів

Тому з такої нагоди в ЗОШ №1 була проведена лекція на тему « Друзі завжди поруч», на лекції були присутными приблизно 25 осіб молодших класів. Діти були з позитивними емоціями, активними, по черзі розповідали правила поведінки з хлопчиками та дівчатками, а саме головне вони були дуже уважними, так як деякі вправи вимагали достатньої уваги. Після завершення лекції було запропоновано намалювати спільну картину, в якій діти показали ще і свій художній талант.
Здоров’я – мудрих гонорар…
Ми за те, щоб не хворіли і не вмирали наші діти.
Ми за те, щоб не хворіли і жили довго наші батьки.
Ми за те, щоб нас оточували здорові і щасливі люди.
Ми за те, щоб люди знали, як цього всього добитися

Учні дізналися про користь здорового харчування, про негативний вплив шкідливих звичок - куріння, вживання наркотиків та алкоголю. Також діти висловлювали свою точку зору щодо ведення здорового способу життя
Учні отримали певний комплекс знань та установок щодо здорового способу життя, усвідомили питання важливості, цінності власного здоров’я. Вони опрацьовували навички формування відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, зокрема, навички прийняття відповідальних рішень за свої вчинки.
Літо – час активного та корисного відпочинку

Протягом звітного періоду на базах пришкільних таборів ЗШ№1,№3,№4,№6, спеціальної школи-інтернату та табору „Фестивальний” проведені лекції, бесіди з елементами тренінгу та відеолекторії з питань пропаганди здорового способу життя та попередження негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі на теми «Як вберегтися від кишкових інфекцій», «Гігієна харчування», «Що необхідно пам’ятати дітям в літній час», «Права дітей», «Правила безпечної поведінки», «Популяризація здорового способу життя», «Модно бути здоровим», «Здоров’я – мудрих гонорар», «Подорож у чарівну країну здоров’я», «Профілактика тютюнопаління» із залученням лікаря-інфекціоніста та педіатра. Також проведені групові заходи «Люби та знай свій рідний край» з метою патріотичного виховання дітей та підлітків.
Загалом проведено 29 групових заходів в яких взяло участь 582 дитини.
Під час заходів розповсюджувалась рекламна продукція профілактичного спрямування.
Проведено ігротеку, девіз якої «В здоровому тілі - здоровий дух»

Під час святкування Дня молоді

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді почав готуватися до Дня молоді заздалегідь. Протягом минулого тижня за сприяння таксі «Чайка» розповсюджувалися засоби контрацепції серед молоді міста з метою запобігання захворювання на інфекції, що передаються статевим шляхом. Проведений консультпункт на базі жіночої консультації «Здорова мати - здорове дитя».

Апофеозом став святковий флеш-моб. Ліхтарики, запалені працівниками та волонтерами центру, піднялися у нічне небо з гаслом «Молодь Знам’янки - за здоровий спосіб життя»