Субота, 20.07.2024, 21:30
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Будні соціальної служби

Програма Нові соціальні ініціативи Президента України:
діти – майбутнє України


1. Підвищення якості життя для сімей з дітьми

1.1. Збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям

1.2. Збільшення у 2013 році надбавки на догляд за дитиною-інвалідом

1.3. Збільшення у 2013 році соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність

2. Кожній дитині – всебічний розвиток

2.1. Забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти

2.2. Розвиток і оздоровлення обдарованих дітей

2.3. Започаткування з 2013 року Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України»

2.4. Кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей

2.5. Модернізація дитячих спортивних майданчиків

2.6. Проведення у 2014 – 2015 роках Національного турніру шкільних баскетбольних команд Євро-2015

2.7. Забезпечення дітей з особливими потребами необхідними засобами реабілітації

2.8. Забезпечення навчальною літературою спеціалізованих навчальних закладів для дітей з вадами зору

3. Сімейний затишок – кожній дитині

3.1. Забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї

3.2. Розширення мережі центрів матері та дитини

3.3. Раннє виявлення і вчасна медико-соціальна реабілітація для дітей із вродженими вадами або із затримками розвитку

4. Створення всеукраїнської «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з
дітьми

 Алкоголь та його вплив на організм


Для пьянства есть такие поводы: поминки, праздник, встреча, проводы, крестины, свадьбы и развод, мороз, Новый год, выздоровленье, новоселье, печаль, раскаянье, веселье, успех, награда, новый чин, и просто пьянство без причин

                                                         С.Я. Маршак


«Ми за здоровий спосіб життя»  

12         18.07. 2013 р. фахівцями ЦСССДМ Кравченко М.К. та Мариною Н.В. проведено чергову ігротеку по вулиці Київська. Специфіка ігрової діяльності в системі соціальної роботи полягає в профілактичній спрямованості гри як засобу організації змістовного дозвілля, запобіганні асоціальній діяльності дітей та підлітків. Метою таких ігор може бути як безпосередній розвиток якостей особистості, так і демонстрація творчого стану учасників, їх позиції і можливих перспектив розвитку. З цією метою у сьогоднішній ігротеці були проведені ігри , які продемонстрували інтелектуальний рівень дітей та сприяли розвитку їх творчих здібностей. По завершенню вікторин ми переконались у тому, що дітвора чекає нас знову і знову!!! 
 

12         «Алкоголь - наркотик, що підриває здоров'я населення». Це виписка з рішення Всесвітньої Організації охорони Здоров'я (ВООЗ) 1975 р. Це положення знаходиться в повній відповідності з науковим визначенням алкоголю, яке надано в працях видатних світових вчених. Для алкоголю не існує нешкідливих доз, як і для морфію, героїну й інших наркотиків, що призначаються тільки лікарями в дуже малих дозах і на короткий термін, тобто на 1 – 2 дні – інакше виникне наркотична залежність, людина стане наркоманом і не зможе жити без цього, прирікаючи себе на загибель. Тому інформування школярів про вплив алкоголю на організм є важливим фактором для збереження їх здоров’я.
З цією метою фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ М.Яндовичем у 8 класі ЗОШ № 6 була проведена лекція та представлений відеоматеріал з профілактики вживання алкоголю.Безцінне надбання кожної людини

12         Здоров’я — безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. При зустрічах, розставаннях із близькими і дорогими людьми ми бажаємо їм доброго і міцного здоров’я, тому що це — основна умова і застава повноцінного і щасливого життя. Здоров’я допомагає нам виконувати наші плани, успішно вирішувати основні життєві задачі, переборювати труднощі, а якщо прийдеться, то й значне перевантаження. Добре здоров’я, що розумно зберігається і зміцнюється самою людиною, забезпечує їй довге й активне життя. Саме з метою пропаганди здорового способу життя фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ Мариною Н. було проведено відеолекторій на тему «Негативний вплив енергетичних напоїв на організм людини» для учнів 7 класу ЗОШ№1.
Учні були привітні, із задоволенням дивилися відеоролик , задавали питання, після перегляду активно обговорювали побачене відео. Для себе діти зробили висновок про те, які наслідки можуть бути через пагубне ставлення до свого здоров’я та усвідомили його цінність.Здоров'я скарб - цінуй його!


12         В одвічних пошуках істини людство нарешті зрозуміло, що головна соціальна цінність — це життя і здоров'я кожної людини, а рівень цивілізації визначається духовним, інтелектуальним і фізичним розвитком кожного.
Можна стверджувати, що спосіб життя та здоров'я людини залежать від наявності впевненості в перспективах на майбутнє. Отже, здоров'я, з одного боку, — ідеальний стан організму, якого особистість мала б прагнути досягти з перших днів свого свідомого життя, а з іншого — це є одна з найважливіших характеристик, яка відображає в якості життя ресурс, що свідчить про можливість особистості впоратися з повсякденними труднощами життя, задовольнити свої потреби задля досягнення фізичного, психологічного і соціального благополуччя. Тому саме інформованість є головними і необхідними передумовами усвідомлення дітьми і молоддю цінності здоров’я і здорового способу життя. Саме з цією метою фахівцем із соціальної роботи М. Кравченко було проведено у НВК «ЗШ № 2- Ліцей» відеолекторій для учнів 10-11 класів на тему «Негативний вплив енергетичних напоїв на організм людини».
Викладений матеріал розмежував різницю між алкогольними та енергетичними напоями, та все ж була привернута увага учнів на те, що результати вживання обох мають однаковий негативний вплив на організм людини. Учні набули певний комплекс знань, усвідомили, які наслідки несе за собою нерозсудливе вживання таких напоїв, та наскільки є важливим здоров’я для кожного з нас.


Професія як основа життєвого успіху


12         Людина від народження має права обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації триває у кожного по-різному, адже кожен самостійно визначає пріоритети і реалізує власні здібності, вибирає життєву стежину. Добре, коли цей процес відбувається в сімейному оточенні, атмосфері любові і тепла. Однак не можна забувати , що існує найбільш уразлива й незахищена категорія дітей, зокрема діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, опіку над якими здійснює держава.
З метою створення умов для соціальної адаптації, підготовки до самостійного життя та майбутнього вибору професії центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено чергове заняття „Школи самостійного життя” для учнів старших класів та випускників Знам’янської спеціальної школи-інтернату. Тема заняття була „Вибір професії. Професійна кар’єра. Складові професійного успіху”, адже питання вибору професії надзвичайно важливе і виникає в житті кожної людини. Світ професій надзвичайно великий і нараховує біля 40 тисяч, за іншими джерелами, щорічно з’являються близько 5000 нових професій, тому дане питання є дуже актуальним. Діти мали змогу подивитись фільм „Вибір професії. Основний заробіток», дізнатися про чинники які потрібно враховувати при виборі своєї майбутньої професії та найпоширеніші помилки і стереотипи, яких припускаються молоді люди, коли постає необхідність проблеми самовизначення.
Прислухаючись до порад спеціалістів, випускники зможуть поєднати можливості і здібності з бажаннями і прагненнями . Принаймні, їм вже буде зрозуміло, як шукати відповідь і на що звернути особливо пильну увагу.24 березня відзначається Всесвітній день боротьби проти туберкульозу


12         Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби проти туберкульозу, оскільки саме цього дня 1882 року лікар Роберт Кох відкрив збудника цієї хвороби – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування та лікування цієї соціально небезпечної хвороби. Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності населення про глобальну епідемію та організація зусиль по ліквідації хвороби.
Нині третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей день, щоб привернути увагу до масштабів хвороби, способів його профілактики та лікування. Тому напередодні цього дня, а саме 22 березня, в загальноосвітній середній школі №4 в рамках місячника з профілактики соціально небезпечних хвороб, організованих за традицією центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, було проведено ряд лекцій та інтерактивних бесід. Лікарі центральної районної лікарні провели їх за такими темами: «Профілактика соціально небезпечних хвороб» (Тищенко С.Л.), «Профілактика вірусних захворювань» (Власенко Л.І.), « Тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія та їх наслідки» (Чєрнєцов П.П.). Спілкування проходило в цікавій та активній формі, учні отримали багато нових знань щодо профілактики такої соціально небезпечної хвороби, як туберкульоз.


Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені

12         Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені. На різних етапах свого розвитку людство по- різному ставилось до неї. Спочатку ставлення до торгівлі людьми було досить ліберальним, купівля – продаж людини розглядалися як засіб законного збагачення. Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання людини, яка дискримінувала її та принижувала її гідність.
 В даний час, у зв'язку з досить важкою соціально-економічною обстановкою в Україні, актуальною є проблема поїздки людей за кордон в пошуках роботи, яка має свої переваги та недоліки. Щоб зменшити небезпеку перебування за кордоном та потрапляння до рук торгівців «живим товаром», необхідно мати певні знання, які допоможуть не потрапити в такі екстремальні ситуації. Саме з метою підвищення компетентності учнів щодо ризиків, пов’язаних із торгівлею людьми в ЗОШ №2 фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ М. Кравченко  були проведені відеолекторії з цієї тематики.
У ході лекцій було наголошено, що перебуваючи за кордоном, не маючи певних знань та вірно оформлених документів, людина може потрапити в такі ситуацій, де її будуть використовувати проти її волі. Способи використання людей доволі різноманітні. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах, в збройних конфліктах, як примусових донорів; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду, в секс-бізнесі, для примусового шлюбу, а також для репродуктивних послуг. На жаль, торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами та державами, що розвиваються.
Учні ставили безліч запитань, на які вони мали змогу отримати відповідь. Обговорили проблему ідентифікації та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми, дивились відеоролики, знайомились з чинним законодавством та «програли» випадок звернення за допомогою особи, котра стала жертвою «работорговців». 
12         29. 05. 2013 р. на базі табору «Фестивальний» фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ Кравченко М. було проведено груповий захід з питань безпечної поведінки . В період літніх канікул досить часто діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих. І тоді батьків турбує проблема, чи достатньо самостійні їх діти, щоб залишатися самі.
Фахівець ознайомила дітей з правилами безпечної поведінки в побуті та в той час, коли вони можуть залишитись вдома самі. У ході бесіди був представлений відеоролик, який розширив знання дітей про правила безпеки, розвинув вміння і навички правильної поведінки.Права дітей

 
12         29 травня 2013 року фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ Яндовичем М.В. була проведена лекція у літньому пришкільному таборі на базі ЗОШ №6 була на тему прав дитини. Під час лекції були розглянуті основні статті конвенції ООН про права дитини. Учасники заходу приймали активну участь в обговоренні своїх прав та гіпотетичних порушень цих прав.
В наш час, питання захисту прав та законних інтересів дітей залишається актуальним. Особливо складною є проблема захисту житлових та майнових прав дітей, хоча чинне законодавство України формально забезпечує виконання вимог ст.. 16 Конвенції ООН про права дитини, яка проголошує, що жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в її право на особисте і сімейне життя, недоторканість житла, таємницю кореспонденції або посягання на її честь та гідність. Дитина має право на захист від такого втручання або посягання. Згідно Сімейного Кодексу України захист житлових та майнових прав дітей покладається на батьків.
Модно бути здоровим

 
12         Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Справедливими є слова: «Гроші втратив – нічого не втратив, час втратив – багато втратив, здоров’я втратив – все втратив». Чи інше: «здоров’я – це ще не все, а все інше без нього – ніщо».
Сьогодні майже 90% дітей дошкільного віку, учнів і студентів мають відхилення у здоров’ї. Тільки за останні 5 років на 41% збільшилася кількість учнівської молоді, віднесеної за станом здоров’я до спеціальних медичних груп. На 60% зросла кількість неповнолітніх, які вживають наркотики, палять, п’ють.
Так само, як існують вічні філософські теми, існують і вічні соціальні теми, тобто аспекти життя суспільства, які продовжують обговорюватись і привертати загальну увагу незалежно від країни, політичної ситуації, етапу розвитку суспільства тощо. Однією з таких вічних соціальних тем є тема здорового способу життя, боротьби з поганими звичками.
На жаль, час від часу ця тема набуває додаткової актуальності. На жаль — бо було б добре, якби вона цю актуальність втратила, якби здоровий спосіб життя став культурною нормою. Розмірковуючи про здоровий спосіб життя, незайвим буде сказати, що відмова від поганих звичок має стати нормою моди.
Саме з метою пропаганди здорового способу життя та профілактики негативних звичок 5 червня було проведено відеолекторій «Модно бути здоровим» в рамках роботи пришкільного майданчика на базі спеціальної школи-інтернату. Діти мали змогу передивитись документальний фільм «Про шкоду паління» та взяти участь у тренінгових вправах, які дали їм можливість усвідомити важливість власного здоров’я та шкоду згубних звичок.
Головне, що діти замислилися про наслідки своїх дій, зрозуміли, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо є із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися.


Дружба — це одне із найпрекрасніших почуттів

 
12         Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Саме таким і повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. У великому світі людині важко знайти собі такого друга, але ще важче — не втратити його через якусь дрібницю, не «розміняти» стосунки з ним. Справжнім є саме той друг, із яким разом пройшли і радощі, і печалі, і який і в радощах, і в печалях залишився поруч.
Тому з такої нагоди в ЗОШ №1 була проведена лекція на тему « Друзі завжди поруч», на лекції були присутными приблизно 25 осіб молодших класів. Діти були з позитивними емоціями, активними, по черзі розповідали правила поведінки з хлопчиками та дівчатками, а саме головне вони були дуже уважними, так як деякі вправи вимагали достатньої уваги. Після завершення лекції було запропоновано намалювати спільну картину, в якій діти показали ще і свій художній талант.

Здоров’я – мудрих гонорар…


Ми за те, щоб не хворіли і не вмирали наші діти.
Ми за те, щоб не хворіли і жили довго наші батьки.
Ми за те, щоб нас оточували здорові і щасливі люди.
Ми за те, щоб люди знали, як цього всього добитися


 
12         На пришкільному майданчику на базі ЗОШ №6 фахівцями з соціальної роботи ЦСССДМ Яндовичем М.В. та Кадацьким С.В. було проведене заняття з елементами гри з популяризації здорового способу життя,
Учні дізналися про користь здорового харчування, про негативний вплив шкідливих звичок - куріння, вживання наркотиків та алкоголю. Також діти висловлювали свою точку зору щодо ведення здорового способу життя
Учні отримали певний комплекс знань та установок щодо здорового способу життя, усвідомили питання важливості, цінності власного здоров’я. Вони опрацьовували навички формування відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, зокрема, навички прийняття відповідальних рішень за свої вчинки.

Літо – час активного та корисного відпочинку


 
12         На виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації №193-р від 11 квітня 2013 року «Про стан підготовки до проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року» Знам’янським міським центром соціальних служб для сім!ї, дітей та молоді була проведена певна робота.
Протягом звітного періоду на базах пришкільних таборів ЗШ№1,№3,№4,№6, спеціальної школи-інтернату та табору „Фестивальний” проведені лекції, бесіди з елементами тренінгу та відеолекторії з питань пропаганди здорового способу життя та попередження негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі на теми «Як вберегтися від кишкових інфекцій», «Гігієна харчування», «Що необхідно пам’ятати дітям в літній час», «Права дітей», «Правила безпечної поведінки», «Популяризація здорового способу життя», «Модно бути здоровим», «Здоров’я – мудрих гонорар», «Подорож у чарівну країну здоров’я», «Профілактика тютюнопаління» із залученням лікаря-інфекціоніста та педіатра. Також проведені групові заходи «Люби та знай свій рідний край» з метою патріотичного виховання дітей та підлітків.
Загалом проведено 29 групових заходів в яких взяло участь 582 дитини.
Під час заходів розповсюджувалась рекламна продукція профілактичного спрямування.Проведено ігротеку, девіз якої «В здоровому тілі - здоровий дух»
 
12         На виконання розпорядження міського голови від 12 квітня 2013р. №187 «Про затвердження заходів щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей в літній період 2013 року» 26 червня 2013 р. в районі вул. Чайковського фахівцями з соціальної роботи ЦСССДМ Яндовичем М.В. та Кадацьким С.В. було проведено ігротеку, девіз якої «В здоровому тілі - здоровий дух». Діти активно відповідали на питання вікторини, вони продемонстрували гарні знання про користь здорового способу життя. Також під час заходу був проведений конкурс малюнків на асфальті про щасливе дитинство , рухливі ігри та ігри, які розвивають логіку дітей. За активну участь у ігротеці всі діти отримали солодкі призи.


  Під час святкування Дня молоді
 
12         Усі періоди життя по-своєму чудові й неперевершені. Проте є особливий, найбільш захопливий і незабутній для кожної людини час – роки юності та молодості. Це пора поривань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших забаганок і сподівань.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді почав готуватися до Дня молоді заздалегідь. Протягом минулого тижня за сприяння таксі «Чайка» розповсюджувалися засоби контрацепції серед молоді міста з метою запобігання захворювання на інфекції, що передаються статевим шляхом. Проведений консультпункт на базі жіночої консультації «Здорова мати - здорове дитя».
12         Під час святкування Дня молоді біля міського Палацу культури була проведена вікторина з профілактики негативних явищ, переможці якої отримали подарунки від спонсору свята - компінії «Оріфлейм». Розповсюджувалася рекламна продукція профілактичного спрямування та засоби контрацепції серед присутніх на святі.
Апофеозом став святковий флеш-моб. Ліхтарики, запалені працівниками та волонтерами центру, піднялися у нічне небо з гаслом «Молодь Знам’янки - за здоровий спосіб життя»


 


Кировоград: новости и сайты