Неділя, 23.06.2024, 09:29
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Дебела Луїза Евгенівна

    
12
З початком Великої Вітчизняної війни, сім’ю Луїзи Євгенівни Дебелої евакуювали в Сталінградську область. У жовтні 1942 року, коли німецько-фашистські загарбники підходили до Сталінграда, в числі інших комсомольців Луїза Дебела добровольцем пішла на фронт. 

Після закінчення курсів телефоністок, її було направлено в зенітно-артилерійський полк. Брала участь у бойових діях з травня 1943-го по 24 лютого 1944 року. У 1944 році жінок зняли з передової й направили у 87-й окремий робітничий батальйон 5-ої ударної армії. 

У період наступальних боїв Луїза Дебела була комсоргом батальйону, проводила агітацію серед комсомольців і безпартійної молоді на виконання бойових завдань – безперебійного відправлення боєприпасів на фронт. Війну пройшла від Сталінграда до Берліна, де разом із радісною звісткою про перемогу зустріла й свого батька.

Луїза Євгенівна Дебела нагороджена орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За мужність» ІІІ ступня, медалями «за бойові заслуги», за взяття Варшави, Берліна і ювілейні.
.


Кировоград: новости и сайты