Субота, 27.07.2024, 14:15
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 76
Гостей: 76
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Культурна сфера міста Знам`янки

               
Мережа закладів культури налічує дев'ять установ. 

Відділом культури і туризму приділяється увага виконанню делегованих повноважень, а саме охороні та збереженню культурної спадщини в місті та селищі Знам'янка. В місті Знам'янка на обліку нараховується чотирнадцять пам'яток історії.  На всі історичні пам'ятки, які стоять на обліку укладено, охороні договори, складено акти обстеження та визначено балансоутримувачів. Проведена інвентаризація, в ході якої виявлено, що всі пам'ятки є в наявності та перебувають у задовільному стані.  
Відділ культури і туризму, як орган охорони культурної спадщини у місті, тримає на контролі питання відведення земельних ділянок та входить до складу п'яти інстанцій, погодження якими відведення земельних ділянок у місті є обов'язковим. 
Заклади культури міста тісно співпрацюють з громадськими організаціями, закладами освіти міста, установами та організаціями. Спільно з християнськими церквами "Благодать", "Двері життя" проводилися різдвяні та пасхальні заходи. Активно діє міська асоціація самодіяльних художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Проведення виставок художників та народних умільців обов';язкова складова частина великих міських свят. 
Централізована бібліотечна система міста тісно співпрацює з громадською організацією "Обласна жіноча інформаційна служба". 
На базі міського краєзнавчого музею діють представництва кількох громадських організацій, з якими співпрацює музей. Серед них: 

  • Всеукраїнський культурно-науковий Фонд Т. Шевченка (м. Київ, президент – Л.О. Красицька);
  • Асоціація дослідників голодоморів в Україні (м. Київ, президент Л.Лук'яненко);
  • Історичний клуб "Холодний яр" (м. Київ, президент Р.Коваль);
  • Товариство "Просвіта";
  • Канцелярія Чорноліського коша Українського вільного козацтва (кошовий отаман Мазуренко В.І.).

У місті функціонує дитяча музична школа ім. М. Лисенка, яка налічує 240 учнів та 24 викладача. Працює дев'ять відділів. Викладачі та вихованці школи приймають активну участь у різноманітних концертних програмах міста. Учні школи одержують призові місця на обласних конкурсах.
Міський Палац культури є базовим закладом культури у місті. Працівниками Палацу проводяться культурницькі заходи різного рівня у місті: театралізовані свята, різдвяні вечори, до дня святого Валентина "Закохані серця", до Дня захисника Вітчизна розважальна програма "Козацька країна", "Душа ти моя Масляна!", шевченківське свято "Разом з Тарасом", День гумору "Посміхайся на здоров'я", великоднє свято "Відкрий своє серце добру і любові", театралізоване свято "Купальські дива", міські конкурси "Міні міс, міні містер" та "Міс Знам';янка", День міста та День Незалежності та багато інших. 
Творчі колективи міського Палацу культури є учасниками обласних фестивалів та конкурсів: "Калиновий спів", "Театральна весна Кіровоградщини", "Вересневі самоцвіти", "Невичерпні джерела" та Всеукраїнського фестивалю козацької пісні "Козацькому роду нема переводу" (м. Донецьк), на яких отримують високу оцінку своєї творчої майстерності.
Міський краєзнавчий музей проводить постійну пошукову роботу та роботу по залученню приватних колекцій для демонстрації в експозиціях, присвячених певним датам та подіям в місті. На базі міського краєзнавчого музею проводяться міські заходи громадського спрямування. В музеї використовується близько тисячі основного та допоміжного фондів. 
Централізована бібліотечна система, яка налічує 5 бібліотек, є центром громадянської освіти в місті. В рамках проекту "Мережа громадянської освіти" продовжується робота по правовому, екологічному, економічному навчанню молоді. 
При бібліотеках міста працюють клуби за інтересами.

 

    З нагоди 150-річчя з дня перепоховання Т.Г.Шевченка та з метою вшанування його нащадків, які проживали у м.Знам’янка, на будинку по вул..Жовтневій,33 відкрито меморіальну дошку на честь внучатої племінниці Тараса Григоровича Катерини Максимівни Красицької та її доньки Антоніни Вереміївни Красицької. В урочистій обстановці відкрив дошку міський голова І. Крижановський. Встановлення меморіальної дошки на будинку по вул..Жовтневій, 33 та оновлення пам’ятників на місці захоронення Красицьких ініційовано з нагоди 50-річчя заснування музею «Кобзарева світлиця». Наше місто пишається тим, що у ньому на початку минулого століття оселились онуки Т.Г.Шевченка по його старшій сестрі Катерині - Єгор, Параска та Катерина Красицькі. У 1961 році, у рік 100-річчя з дня смерті Кобзаря, на місці будинку по вул Жовтевій,33 було зведено будинок для внучатої племінниці поета Катерини Максимівни та її доньки Антоніни Вереміївни Красицьких, які проживали у Знам’янці. В тому ж році вони заснували музей «Кобзарева світлиця», який донині є єдиним шевченківським музеєм в Кіровоградській області і цього року відзначатиме своє 50-річчя. Тому і було ініційовано встановлення меморіальної дошки на будинку по вул..Жовтневій, 33 та оновлення пам’ятників на місці захоронення Красицьких. В даний час ми продовжуємо збір коштів на виготовлення пам’ятників Красицьким і звертаємось з проханням долучитись до цієї благодійної акції. Кошти просимо перераховувати на благодійний рахунок відділу культури і туризму Знам’янського міськвиконкому в ГУДКУ у Кіровоградській області, р/р 35422011003030 МФО 823016 код ЕДРПОУ 13762059 з поміткою «на меморіальну дошку та пам’ятники Красицьким».

 Бібліотека-твоя духовна скарбниця
 Ми живемо в Україні і любимо її гарну, співучу мову, її прекрасних людей та  природу. В міській бібліотеці №1 була проведена літературна година «У нас єдина мета – Україна свята». Слухачами цього заходу була молодь. Було порушено  тему  20 - річчя незалежності України. Прозвучав заклик до молодого   покоління – будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України. Ми – українці, і доля України у наших руках.
 
«Моя вишнева Україно, Мій рідний, найсвятіший краю, Куди б не їхав, де б не був ти, А кращої землі немає» Україно – скільки глибини у цьому слові! Це – золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес, тихий плеск річок, сині очі озер і ставків, це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини, Полісся і Крим, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів. Все це – наша Україна. Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю та щастя. Свідками цього є високі могили у степу, обеліски та відома в усьому світі народна пісня. Гетьман Богдан Хмельницький очолив визвольну війну проти Польщі і Литви. Він був першим визволителем і рішуче повів козацьке військо до боротьби за волю рідної землі. Царизм гнобив українську землю, український народ, прагнув, щоб українці забули свою минувшину, свою мову, свої звичаї. Однак не було суджено українському народові згинути. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала від ласих на чуже добро, близьких та далеких сусідів. Здійснилася мрія нашого народу – 24 серпня 2011 року український народ відзначив 20-ти річчя Незалежності України. Проголошення акту Незалежності України відкрило нову сторінку в історії України. Сьогоднішній день Незалежності України прийшов, як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, яка повинна стати запорукою культурного і політичного розвитку суспільства. Незалежність нашої держави стала і також наша рідна Україна має герб, прапор. Гімн і державну мову. Із студентами ПТУ-12 була проведена виховна година «Україна – наш спільний дім», де була розповідь про Україну, її державну символіку, були озвучені легенди.



Кировоград: новости и сайты