Середа, 12.06.2024, 21:35
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Мати - героїня

Мати-героїня — державна нагорода України — почесне звання України, що надається Президентом України жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей.

 

Історія нагороди

§         11 травня 2004 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1705-IV „Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про державні нагороди України»", яким була встановлена нова державна нагорода України —почесне звання «Мати-героїня».

§         4 червня 2004 року Закон набрав чинності.

§         21 серпня 2004 року Указом президента України № 963/2004 були внесені відповідні зміни в Указ від 29 червня 2001 року «Про почесні звання України» — встановлені підстави для нагородження та опис нагрудного знаку.

§         21 серпня 2004 року — перший указ Президента України про присвоєння нового звання. Почесне звання «Мати-героїня» присвоєно багатодітним матерям, кавалерам орденів СРСР «Мати-героїня» та «Материнська слава» I — III ступенів Примак Ганні Охрімівні та Репетіло Лідії Григорівні.

 

Положення про почесне звання

§         Звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

§         Присвоєння почесного звання провадиться указом Президента України.

§         Присвоєння почесного звання вдруге не провадиться.

§         Присвоєння почесного звання посмертно не провадиться.

§         Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

 

Опис нагрудного знаку

12              Нагрудний знак до почесного звання «Мати-героїня» виготовляється з позолоченого срібла і містить на фігурному картуші срібне зображення матері з дитиною на руках, а під ним — стрічку білої емалі з написом «Мати-героїня», виконаним з жовтого металу.

 

Посилання

§         Закон України № 1549-III «Про державні нагороди України»

§         Закон України № 1705-IV „Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про державні нагороди України»"

§         Указ Президента України № 476/2001 від 29 червня 2001 року «Про почесні звання України»

§         Указ Президента України № 963/2004 від 21 серпня 2004 року «Про внесення змін до Указу Президента України від 29 червня 2001 року N 476»


Кировоград: новости и сайты