Четвер, 18.04.2024, 11:22
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Міський Палац культури

Тип закладу Палац культури
Організаційно – правова форма Комунальна організація (установа, заклад)
Пощтовий індекс 27400
Адреса: вул. Михайла Грушевського, 30
Телефон чергового 2-40-59 
Факс: 2-39-91
Керівник(директор): Альошина Наталія Миколаївна 
Загальна площа: 5014, 7 кв.м.
Кількість місць у концертному/ глядацькому залі750 
12         

Споконвіку пісня, танець, музика, слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали дух та надію народу на краще майбутнє.
Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку, шанування своїх видатних земляків, розвиток народного мистецтва, організація та проведення загальноміських заходів є основними напрямками діяльності Палацу культури м. Знам’янка.
З ініціативи першого секретаря Знам’янського міського комітету Компартії України Кузнєцова Віталія Георгійовича, людини з творчою душою, було розпочато будівництво Палацу культури. Запідтримки начальника Знам’янського відділку залізниці Плотнікова Олександра Івановича і депетата Верховної Ради України Макеєва Володимира Михайловича та трудового колективу будівничо-монтажного підприємства № 527 Одестрансбуд було завершено це будівництво. Багато трудових бригад приймало участь у будуванні Палацу. Не тільки професійні майстри приймали участь у цих роботах, але не було на той час людини в місті, яка б не бла залучена до проведення суботників, воскресників з благоустрою території Палацу. Працювали завзято, веело, відповідально...Бажання отримати чудовий Палац було вище за втому та особисті інтереси.

7 травня 1977 року о 10.30. відбулосяурочисте відкриття – Палацу культури залізничників. Святкування тривало аж до вечора і саме цього вечора першим на сцені Палацу культури виступив заслужений ансамбль «Ятрань».
Палац культури вмістив себе:
  • великий глядацький зал, який завжди заповнений глядачами;
  • велику упорядковану сцену, яка приймає не тільки своїх учасників художньої самодіяльності, а й багато популярних артистів, вокально-інструментальних ансамблів, театральних колективів з різних міст України та близького зарубіжжя, на якій проходять не тільки культурницькі заходи а й демонструються художні фільми;
  • бібліотеку з просторою читальною залою, яка розкриває завжди свої двері всім бажаючим читачам, для якої стало головною метою надання послуг для задоволення потреб громадян ф сфері освіти, інформації та розвитку особистості, включаючи відпочинок та дозвілля;
  • зал урочистої реєстрації шлюбів і новонародженних;
  • кімнати для гурткової роботи;
  • великий зал для проведення занять танцювальних колективів та молодіжних дискотек.
Праця – це єдиний титул істинного благородства. Це – сила і натхнення людини-творця. Вона виявляється в кожній скромній і видатній творчій діяльності,направленній на благо людського суспільства. Під керівництвом призначеного першого директора Палацу культури залізничників Лантуха Григорія Гнатовича розпочали працювати 70 штатних працвників. І закрутилося колесо творчості та культури в нашому місті. За самовіддану працю керівників колективів та учасників гуртків художньої самодіяльності неодноразово нагороджували почесними званнями та грамотами. Одним із перших було присвоєне звання «народного » колективу агітбригади «Не проходите мимо», яким керував почесний громадянин міста Знам’янки Новіков Михайло Павлович, вокально-інструментальному ансамблю «Камертон», керівником якого був Сергій Скляровський. У березні 1992 року було присвоєне почесне звання «народний самодіяльний ансамбль української пісні і танцю «Барвінок», який і на сьогодня не втрачає свою популярність. Засновниками його стали майстрині своєї професії, люди нестримної працездатності, ініціативні і енергійні – хормейстер Мельниченко Євдокія Павлівна, нині заслужений працівник культури, і хореограф Гадяєва Валентина Михайлівна. Шанувальники цього колективу завжди з нетерпінням чекають нових концертних виступів своїх кумирів, щоб знов і знов отримати насолоду, настрій, радість, хвилин щастя, які так щедро дарує «Барвінок».

В 2001 році Палац культури залізничників було передано в упорядкування міській владі і з того часу він працює під назвою міський Палац культури.
Нині міський Палац культури очолює Кравцова Лілія Володимирівна, яка вміло згуртувала навколо себе талановитий і злагоджений творчий колектив, справжніх професіоналів своєї справи, вони вміло продовжують розкручувати колесо культури і творчості своїх наставників. Досвід і вміння цього колективу стали запорукою постійного зростання авторитету Палацу культури: художній керівник – Альошина Наталія Миколаївна, завідуюча відділом дозвілля та роботи з молоддю – Кравченко Вікторія Станіславівна, завідуюча масовим сектором – Бойко Світлана Василівна, култорганізатор – Петрашова Вікторія Олександрівна. З великим навантаженням працюють в Палаці культури всі колективи художньої самодіяльності. З їх різнобарв’я можна сплести великий творчий вінок, кожна квітка якого є самобутнім колективом або творчою особистістю.
Зразковий дитячий танцювальний колектив «Веселка», керівник Тетяна Часник; вокально-інструментальний ансамбль «Ретро», керівник Микола Золотарьов; танцювальний колектив бального танцю «Грація», керівник Кондратюк Володимир; танцювальний колектив «Топотушки», керівник Тетяна Часник; театральний колектив «Діалог», керівник Наталія Лозан; концертно-театральний колектив, керівник Світлана Бойко; хор «Ветеран», керівник заслужений працівник культури Євдокія Мельниченко; інструментальний ансамбль, керівник Володимир Повалій; молодіжний вокально-інструментальний ансамбль, керівник Віталій Куліков, колектив бально-спортивного танцю «Лада», керівник ірина Бельш.
  Виховна робота з молоддю, створення оптимальних умов для забезпечення високої культури людей різного віку, їх відпочинку та побуту, розвитку їх культурно- творчої діяльності, заохочення високих досягнень в різних галузях, організація дозвілля – один із важлиіих напрямків діяльності міського Палацу культури, який включає в себе комплексний підхід до цієї важливої справи. одним із таких напрямків є любительські об ‘єднання та клуби за інтересами. І саме любительські об’єднання є ефективною формою змістовного дозвілля населення. Там, де працюють такі осередки, завжди відбувається позжвавлення всієї культурно-просвітницької роботи: виникають сприятливі умови для духовного і естетичного виховання, розкриття творчих здібностей та обдарувань молоді. Необхідною умовою успішної діяльності любительських об’єднань є добровільність та ініціатива їх учасників, об’єднаних спільними інтересами, захоплення людей. При міському Палаці культури працює 16 любительських об’днань та клубів за інтересами, в яких налічується 460 учасників. Вони відповідають основним галузям виховної роботи: художньо-творчі, фізкультурно-оздоровчі, природничо-наукові, багатопрофільні. Об’єднання проводять навчальні заняття, походи, обговорення результатів своєї діяльності, здійснюють навчально-консультаційну роботу, організовують творчі звіти, беруть участь у підготовці та проведенні виставок, тематичних вечорів, збирають колекції, допомагають у створенн експозицій музеїв. У свою чергу діючи у тісному контакті з клубами за інтересами і надаючи їм постійну допомогу, Палац культури сам збагачується новими формами роботи. 
Неможливо уявити жодний захід без виставок робіт декоративно – ужиткового мистецтва асоціації народного мистецтва, яку очолює майстриня Айвазовська Раїса.
Особливою окрасою всіх концертів, театралізованих вистав, дитячих ранків, масових видовищ є художнє оформлення, над яким працюють художник Сергій Єгоров та освітлювач Михайло Осадчий. Кожні їхні нові ідеї та задуми втілюються в життя міського Палацу культури.
І, звичайно, жодного заходу, який проводиться у Палаці культури, не можна уявити без прекрасного, різнобарвного та насиченого музичного оформлення, яке створюють звукорежисер Долинський Сергій та звукооператор Наводнічий Юрій. Вони в постійному творчому пошуку.
На сьогодення наявна матеріально-технічна база Палацу культури постійно удосконалюється та оновлюється, сприяє розвитку колективів художньої самодіяльності.
Оцінюючи пройдений шлях, колектив міського Палацу культури впевнений , що без культури немає майбутнього, тому ніколи не зупиниться на досягнутому. Постійний творчий пошук, професійне зростання творчих колективів, різноманіття форм і методів клубної роботи приваблюють в Палац культури все більше і більше глядачів та учасників. За свою багаторічну історію міський Палац культури став улюбленим місцем дозвілля та відпочинку, ценром культурного і громадського життя міста.

                                         



Керівник – Заслужений працівник культури України Євдокія Павлівна Мельниченко

Хореограф – Тетяна Миколаївна Часник

Керівник інструментального ансамблю – Володимир Анатолійович Повалій. Акомпаніатори – Віктор Петрович Бацанов, Олена Володимирівна Тихонюк

Ансамбль «Барвінок» та хор «Ветеран» беруть активну участь у творчому житті міста, є учасником різноманітних концертів, конкурсів, тематичних вечорів. користується великою популярністю серед жителів міста, району, області та за її межами.

Зразковий аматорський танцювальний колектив «Веселка» Дитячий танцювальний колектив «Топотушки»


Керівник – Часник Тетяна Миколаївна

Акомпаніатор – Марченко В’ячеслав Васильович

Колективи проводять активну концертну діяльність, беруть участь у міських, обласних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах. Різноманітним колоритом своїх танцювальних ігрових постановок, завдяки керівнику , все більше і більше ці колективи залучають до себе учасників.

Асоціація народного мистецтва 


Керівник - майстриня Айвазовська Раїса

Танцювальний колектив бального танцю «Грація»


Керівник – Володимир Валерійович Кондратюк

В репертуарі колективу європейські, латиноамериканські та сучасні танці. Колектив постійний учасник загальноміських та обласних культурно- мистецьких заходів.

Театральний колектив «Діалог»


Керівник – Бойко Світлана Василівна

Не одне театралізоване свято чи обряди за народними традиціями не проходе без учасників театрального колективу «Діалог». Цей творчий колектив неодноразово займав призові місця на обласному огляді-конкурсі «Театральна весна Кіровоградщини».

Любительські об’днання та клуби за інтересами


Саме любительські об’єднання та клуби за інтересами є ефективною формою змістовного дозвілля населення. Там, де працюють такі осередки, завжди відбувається пожвавлення всієї культурно-просвітницької роботи. На засіданнях клубів проводяться навчальні заняття, походи, тематичні та розважальні програми, бесіди та зустрічі за круглим столом. Асоціація народних умільців та самодіяльних художників є одним із активних учасників культурного життя міста.
Це об’єднання сприяє відродженню старовинних ремесел і промислів, котрими була багата знам’янщина: вишивка, різьба, дерев’яна іграшка, писанкарство, плетіння з лози та соломки, вироби з бісеру та стрічок.   
Клуб за інтересом «Ветеран» - є осередком для спілкування та дозвілля літніх людей. На протязі 25 літнього існування клубу змінювалися учасники і керівники клубу, але не змінними залишаються завдання та цілі - зустрічі ветеранів з керівниками міста, підприємств, служб, проведення свого вільного часу у спілкуванні з цікавими людьми та один з одним.
Для молоді ХХІ сторіччя характерна широта кругозору, різносторонність знань, що є результатом підвищення інформатизації. Молодь сьогодення незавжди замислюється над "високими духовними проблемами”.
Дитячі та молодіжні клуби за інтересами МПК працюють у напрямку формуванні естетичного й морального досвіду молоді, емоційно відкритої особистості та розуміння молодіжної культури спілкування на сучасному етапі. Уже стало традицією проведення в молодіжних клубах різдвяних свят, вечорниць, купальських вечорів, свята Святого Миколая, Святої Трійці, Спасу. У підготовці та проведенні цих свят із задоволенням приймають участь не тільки дорослі, але й молодь. Виховання інтересу та поваги до національних традицій, звичаїв, ознайомлення з побутом і культурними цінностями українського народу, національними особливостями й символами - це є основними напрямками роботи молодіжних та дитячих клубів за інтересами. Треба віддати належне керівникам клубів, які не шкодуючи свого вільного часу організовують постійну роботу клубів. Ці люди професіонали своєї справи, своєю енергетикою, вони заряджають всіх учасників, впроваджують свої цікаві ідеї в проведенні пізнавальних, розважальних та тематичних заходах. Саме вони – є в постійному пошуку нових ідей, інноваційних форм проведення заходів.

Наші  будні 
 
 
12         Напередодні Дня Перемоги 7 травня відбувся святковий концерт для працівників та підопічних психоневрологічного інтернату. Ведучі концерту худ. кер. МПК – Н. Альошина, культорганізатор – В. Петрашова теплими, щирими слова створили святкову, піднесену атмосферу. Додали урочистості та приємне хвилювання виступи солістів міського Палацу культури (Н.Юрченко, Р.Павловського, Д.Узоєва, Д.Кольчика) у виконанні яких звучали пісні воєнних років та сучасні, а також зразковий аматорський танцювальний колектив «Веселка»(кер.Т.Часник) порадував глядачів своїми запальними таночками.






       Літо попереду!
 
12         Ось і закінчився ще один навчальний рік, та не закінчились заходи у дитячом клубі "Дивоцвіт". Один з таких заходів був проведений 25 травня і запам'ятався він учасникам клубу тим, що пройшов разом з батьками. Вже традиційний туристичний похід "Стежками Чорного лісу" на цей раз передбачав не тільки ігрову програму, а ще й тісне спілкування з батьками. Перш за все чоловіча половина батьків навчила дітей як правильно розпалювати багаття, які повинні бути правила безпеки та ін.  
12         Ну а потім і футбол, і волейбол, і "Показуха"-діти проти батьків, піжмурки і вибивалки. А в перервах печена картопля, смажені сосиски та зефір. Замурзані, виснажені але задоволені і дітвора і дорослі розійшлися по домівкам. Літо попереду і це тільки початок!

 



Кировоград: новости и сайты