Тип закладу | Палац культури |
Організаційно – правова форма | Комунальна організація (установа, заклад) |
Пощтовий індекс | 27400 |
Адреса: | вул. Михайла Грушевського, 30 |
Телефон чергового | 2-40-59 |
Факс: | 2-39-91 |
Керівник(директор): | Альошина Наталія Миколаївна |
Загальна площа: | 5014, 7 кв.м. |
Кількість місць у концертному/ глядацькому залі | 750 |

Споконвіку пісня, танець, музика, слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали дух та надію народу на краще майбутнє.
Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку, шанування своїх видатних земляків, розвиток народного мистецтва, організація та проведення загальноміських заходів є основними напрямками діяльності Палацу культури м. Знам’янка.
З ініціативи першого секретаря Знам’янського міського комітету Компартії України Кузнєцова Віталія Георгійовича, людини з творчою душою, було розпочато будівництво Палацу культури. Запідтримки начальника Знам’янського відділку залізниці Плотнікова Олександра Івановича і депетата Верховної Ради України Макеєва Володимира Михайловича та трудового колективу будівничо-монтажного підприємства № 527 Одестрансбуд було завершено це будівництво. Багато трудових бригад приймало участь у будуванні Палацу. Не тільки професійні майстри приймали участь у цих роботах, але не було на той час людини в місті, яка б не бла залучена до проведення суботників, воскресників з благоустрою території Палацу. Працювали завзято, веело, відповідально...Бажання отримати чудовий Палац було вище за втому та особисті інтереси.
- великий глядацький зал, який завжди заповнений глядачами;
- велику упорядковану сцену, яка приймає не тільки своїх учасників художньої самодіяльності, а й багато популярних артистів, вокально-інструментальних ансамблів, театральних колективів з різних міст України та близького зарубіжжя, на якій проходять не тільки культурницькі заходи а й демонструються художні фільми;
- бібліотеку з просторою читальною залою, яка розкриває завжди свої двері всім бажаючим читачам, для якої стало головною метою надання послуг для задоволення потреб громадян ф сфері освіти, інформації та розвитку особистості, включаючи відпочинок та дозвілля;
- зал урочистої реєстрації шлюбів і новонародженних;
- кімнати для гурткової роботи;
- великий зал для проведення занять танцювальних колективів та молодіжних дискотек.
Нині міський Палац культури очолює Кравцова Лілія Володимирівна, яка вміло згуртувала навколо себе талановитий і злагоджений творчий колектив, справжніх професіоналів своєї справи, вони вміло продовжують розкручувати колесо культури і творчості своїх наставників. Досвід і вміння цього колективу стали запорукою постійного зростання авторитету Палацу культури: художній керівник – Альошина Наталія Миколаївна, завідуюча відділом дозвілля та роботи з молоддю – Кравченко Вікторія Станіславівна, завідуюча масовим сектором – Бойко Світлана Василівна, култорганізатор – Петрашова Вікторія Олександрівна. З великим навантаженням працюють в Палаці культури всі колективи художньої самодіяльності. З їх різнобарв’я можна сплести великий творчий вінок, кожна квітка якого є самобутнім колективом або творчою особистістю.
Зразковий дитячий танцювальний колектив «Веселка», керівник Тетяна Часник; вокально-інструментальний ансамбль «Ретро», керівник Микола Золотарьов; танцювальний колектив бального танцю «Грація», керівник Кондратюк Володимир; танцювальний колектив «Топотушки», керівник Тетяна Часник; театральний колектив «Діалог», керівник Наталія Лозан; концертно-театральний колектив, керівник Світлана Бойко; хор «Ветеран», керівник заслужений працівник культури Євдокія Мельниченко; інструментальний ансамбль, керівник Володимир Повалій; молодіжний вокально-інструментальний ансамбль, керівник Віталій Куліков, колектив бально-спортивного танцю «Лада», керівник ірина Бельш.
Виховна робота з молоддю, створення оптимальних умов для забезпечення високої культури людей різного віку, їх відпочинку та побуту, розвитку їх культурно- творчої діяльності, заохочення високих досягнень в різних галузях, організація дозвілля – один із важлиіих напрямків діяльності міського Палацу культури, який включає в себе комплексний підхід до цієї важливої справи. одним із таких напрямків є любительські об ‘єднання та клуби за інтересами. І саме любительські об’єднання є ефективною формою змістовного дозвілля населення. Там, де працюють такі осередки, завжди відбувається позжвавлення всієї культурно-просвітницької роботи: виникають сприятливі умови для духовного і естетичного виховання, розкриття творчих здібностей та обдарувань молоді. Необхідною умовою успішної діяльності любительських об’єднань є добровільність та ініціатива їх учасників, об’єднаних спільними інтересами, захоплення людей. При міському Палаці культури працює 16 любительських об’днань та клубів за інтересами, в яких налічується 460 учасників. Вони відповідають основним галузям виховної роботи: художньо-творчі, фізкультурно-оздоровчі, природничо-наукові, багатопрофільні. Об’єднання проводять навчальні заняття, походи, обговорення результатів своєї діяльності, здійснюють навчально-консультаційну роботу, організовують творчі звіти, беруть участь у підготовці та проведенні виставок, тематичних вечорів, збирають колекції, допомагають у створенн експозицій музеїв. У свою чергу діючи у тісному контакті з клубами за інтересами і надаючи їм постійну допомогу, Палац культури сам збагачується новими формами роботи.
Неможливо уявити жодний захід без виставок робіт декоративно – ужиткового мистецтва асоціації народного мистецтва, яку очолює майстриня Айвазовська Раїса.
Особливою окрасою всіх концертів, театралізованих вистав, дитячих ранків, масових видовищ є художнє оформлення, над яким працюють художник Сергій Єгоров та освітлювач Михайло Осадчий. Кожні їхні нові ідеї та задуми втілюються в життя міського Палацу культури.
І, звичайно, жодного заходу, який проводиться у Палаці культури, не можна уявити без прекрасного, різнобарвного та насиченого музичного оформлення, яке створюють звукорежисер Долинський Сергій та звукооператор Наводнічий Юрій. Вони в постійному творчому пошуку.
На сьогодення наявна матеріально-технічна база Палацу культури постійно удосконалюється та оновлюється, сприяє розвитку колективів художньої самодіяльності.
Оцінюючи пройдений шлях, колектив міського Палацу культури впевнений , що без культури немає майбутнього, тому ніколи не зупиниться на досягнутому. Постійний творчий пошук, професійне зростання творчих колективів, різноманіття форм і методів клубної роботи приваблюють в Палац культури все більше і більше глядачів та учасників. За свою багаторічну історію міський Палац культури став улюбленим місцем дозвілля та відпочинку, ценром культурного і громадського життя міста.
Керівник – Заслужений працівник культури України Євдокія Павлівна Мельниченко
Хореограф – Тетяна Миколаївна Часник
Керівник інструментального ансамблю – Володимир Анатолійович Повалій. Акомпаніатори – Віктор Петрович Бацанов, Олена Володимирівна Тихонюк
Ансамбль «Барвінок» та хор «Ветеран» беруть активну участь у творчому житті міста, є учасником різноманітних концертів, конкурсів, тематичних вечорів. користується великою популярністю серед жителів міста, району, області та за її межами.
Зразковий аматорський танцювальний колектив «Веселка» Дитячий танцювальний колектив «Топотушки»
Керівник – Часник Тетяна Миколаївна
Акомпаніатор – Марченко В’ячеслав Васильович
Колективи проводять активну концертну діяльність, беруть участь у міських, обласних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах. Різноманітним колоритом своїх танцювальних ігрових постановок, завдяки керівнику , все більше і більше ці колективи залучають до себе учасників.
Керівник - майстриня Айвазовська Раїса
Танцювальний колектив бального танцю «Грація»
Керівник – Володимир Валерійович Кондратюк
В репертуарі колективу європейські, латиноамериканські та сучасні танці. Колектив постійний учасник загальноміських та обласних культурно- мистецьких заходів.
Керівник – Бойко Світлана Василівна
Не одне театралізоване свято чи обряди за народними традиціями не проходе без учасників театрального колективу «Діалог». Цей творчий колектив неодноразово займав призові місця на обласному огляді-конкурсі «Театральна весна Кіровоградщини».
Любительські об’днання та клуби за інтересами
Саме любительські об’єднання та клуби за інтересами є ефективною формою змістовного дозвілля населення. Там, де працюють такі осередки, завжди відбувається пожвавлення всієї культурно-просвітницької роботи. На засіданнях клубів проводяться навчальні заняття, походи, тематичні та розважальні програми, бесіди та зустрічі за круглим столом. Асоціація народних умільців та самодіяльних художників є одним із активних учасників культурного життя міста.


