Субота, 20.04.2024, 08:28
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Мова в Україні

Мова в Україні.

   21 лютого весь світ святкує Міжнародний день рідної мови. В цей день і українському народу є чим пишатись. Незважаючи на зусилля різноманітних режимів з покоління до покоління передається наша красива та співуча українська мова.

   Законодавство про мови в Україні, насамперед ставить перед собою завдання врегулювання суспільних відносин у сфері розвитку і вживання української мови в усіх сферах суспільного життя, охорону конституційних прав громадян у цій сфері та виховання шанобливого ставлення до національної гідності людини, її культури і мови. На сьогодні українська мова є одним з вирішальних чинників національної самобутності українського народу. 

   Держава має забезпечувати українській мові статус державної та сприяння її всебічному розвиткові духовних творчих сил українського народу, її функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України та гарантує вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. 

   В Україні застосування української мови гарантується Конституцією України та прийнятим ще у 1989 році Законом «Про мови в Українській РСР».  

   З метою забезпечення неухильного додержання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, задоволення мовних потреб громадян України, враховуючи необхідність вироблення послідовного і виваженого підходу до вирішення мовних питань, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності та керуючись статтею 10 Конституції України, Указом Президента України від 20 лютого 2008 року «Про деякі питання розвитку державної мовної політики» передбачене опрацювання в установленому порядку питання щодо створення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань державної мовної політики.  
   Основними завданнями такого органу є участь у формуванні та забезпечення реалізації державної мовної політики, узагальнення практики застосування законодавства про мови, а також, забезпечення розроблення та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект про загальнодержавну програму розвитку української мови.

Провідний спеціаліст організаційно-правового відділу
Знамянського міськрайонного управління юстиції
Гладун С.О


Кировоград: новости и сайты