Неділя, 25.06.2017, 21:54
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Органи самоорганізації населення

Положення

Міський огляд-конкурс на звання "Краща вулиця", "Кращий багатоповерховий будинок", "Краще об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"

Списки ОСН

Рішення  від 24 липня 2015 року №239 Про затвердження результатів міського огляду -конкурсу на звання "Краща вулиця", "Кращий багатоповерховий будинок", "Краще об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"


      
12 Квартальні та будинкові комітети - найближча до людей влада в місті, перші порадники і перші помічники із вирішення найрізноманітніших питань повсякденного життя - так сьогодні оцінюють їх роль мешканці міста.
Саме ці люди, яким громада довірила представляти свої інтереси, є одним із найважливіших ланцюжків взаємозв’язку  між владою і територіальною громадою. Це свято нашого способу суспільного життя, в основі якого самоврядна громада. Це глибоко слов`янська і давньоруська традиція, що бере свій початок з часів Київської Русі. Це традиція вільних людей, котрі не мають над собою володаря, а визнають лише провідника і виборних людей, яким довіряють і яких наділяють владними повноваженнями. 

 У 2003 році визначені міською радою території, відповідно до Закону України "Про органи самоорганізації населення" були квартальні комітети. Межі діяльності органів самоорганізації населення значно збільшені. На початку таких перетворень було дуже багато сумнівів та вагань щодо вірності прийнятого рішення з боку мешканців та й колишніх вуличних комітетів. Пройшов час становлення, і на сьогодні можна із впевненістю сказати, що рішення було вірним. Значно підвищилась відповідальність квартальних комітетів перед жителями кварталу, вік людей, що очолюють комітети, помолодшав, рівень ведення діловодства підвищився. І головне-не одна конкретна справа вирішена.

З метою створення умов для участі жителів міста у вирішенні питань місцевого значення, задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг, 22 березня 2011 року було прийнято рішення міської ради №188 «Про затвердження Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети та переліку територій, у межах яких вони діють». 

25 липня 2014 року рішенням міської ради №1435 було затверджено у новій редакції території, у межах яких діють органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети. Зараз у місті діють 34 квартальних та 16 будинкових комітетів Очолюють їх люди ініціативні, які взяли на себе велику відповідальність.

Вони беруть участь у консультуванні населення з соціальних та інших питань. Видають довідки та характеристики, складають акти обстеження тощо, виконують завдання міського голови, виконавчого комітету та міської ради.

З метою вдосконалення форми та змісту роботи квартальних та будинкових комітетів, відділом по обслуговуванню ради Знам’янської міської ради організовується: навчання голів квартальних та будинкових комітетів з питань ведення діловодства; постійне юридичне інформування голів квартальних та будинкових комітетів; постійне інформування їх через місцеві засоби масової інформації про роботу виконавчого комітету та Знам’янської міської ради, про основні прийняті рішення, про вирішення основних проблем мікрорайонів міста (міськвиконком  щорічно передплачує  газету міської ради "Знам`янські вісті" керівнику органів самоорганізації населення).

Отримують необхідну інформацію голови комітетів через відділ по обслуговуванню ради Знам’янської міської ради, який впроваджує різні форми роботи з цією категорією людей. Однією із форм роботи є проведення загальних нарад голів квартальних та будинкових комітетів. Проводяться вони не рідше одного разу у квартал.  Тут розглядаються проблеми соціально-економічного розвитку міста; питання, пов`язані зі змінами в діючому законодавстві щодо соціального захисту населення та інші. Відділ узагальнює пропозиції та зауваження, висловлені під час проведення нарад, контролює терміни їх розгляду і повідомляє про стан їх виконання на черговій нараді. Отриману інформацію голови квартальних та будинкових комітетів опрацьовують із жителями кварталів.

Квартальні та будинкові комітети залучаються до благоустрою міста через проведення міського огляду-конкурсу на звання «Краща вулиця», «Кращий багатоповерховий будинок», «Краще об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», що стимулює знам`янчан підтримувати у належному санітарному стані і садиби, і прилеглі території. В обов`язковому порядку проводяться виїзні засідання комісії для найточнішого підведення підсумків. Рішенням виконавчого комітету Знам’янської міської ради встановлюються розміри премій переможцям та призерам міського-огляду конкурсу, нагородження сертифікатами, що дають право виконання робіт з благоустрою та ремонту, відбувається в рамках заходів зі святкування Дня міста. Види робіт визначаються спільно з мешканцями будинку чи вулиці. 

Одним із факторів успішної взаємодії органу виконавчої влади з органами самоорганізації населення є система заохочення представників органів самоорганізації за їх успішну роботу з населенням за місцем проживання. Відповідно до рішень міської ради, головам та секретарям будинкових комітетів, головам квартальних комітетів надається пільга при сплаті за послуги КП «ЗЖЕК№1» (сплати за послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій, внутрішньобудинкових мереж та послуг по усуненню аварійних ситуацій, послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів). Проводиться вітання з державними святами, днями народження, а також вручення в урочистій обстановці міським головою грамот та подяк.

Протягом 2010-2015 р.р. представники органів самоорганізації населення є переможцями щорічного міського конкурсу "Знам'янчанин року" у номінації «Лідер органів самоорганізації населення».

Кировоград: новости и сайты