Вівторок, 22.10.2024, 19:30
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Попередження насильства в сім'ї

Ні – насильству в сім’ї

  Питання про методи та засоби попередження насильства в сім’ї завжди стояло дуже гостро. Фактично ситуація в цій сфері в Україні регулюється Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» прийнятим в 2001 році. Цим законом встановлено, що насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

   Сьогодні в державі працює механізм направлений на попередження даного прояву антигромадської поведінки. Для цього створені відповідні служби, це і спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї, і відповідні підрозділи органів внутрішніх справ та органи опіки і піклування, а також спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, та жертв такого насильства.

   Потерпілі від насильства в сі’ї подають заяву або повідомлення про ці дії або реальної загрози його вчинення за місцем проживання до вищевказаних органів. По отриманню такої заяви чи повідомлення орган вживає в межах своїх повноважень передбачені законом заходи з попередження цих дій.

   Заходами впливу до члену сім’ї, який вчинив насильство в сім’ї, є винесення офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, за умови відсутності в його діях ознак злочину, про що йому повідомляється під розписку. Данне попередження може виноситись осудній особі, яка на момент його винесення досягла 16-річного віку. Крім того після винесення вказаного попередження винна особа береться на облік службою дільничних інспекторів або кримінальною міліцією.

   В разі вчинення насильства в сім’ї, після винесення офіційного попередження, особі може бути винесено захисний припис з забороненням здійснювати окремі дії, а саме чинити конкретні акти насильства в сім’ї, отримувати інформацію про місце перебування жертви, розшукувати та відвідувати її та вести з нею телефонні переговори.
Крім того слід зазначити, що члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.

Головний спеціаліст організаційно-правового відділу
Знам’янського міськрайонного управління юстиції
Гладун С.О.

Кировоград: новости и сайты