Понеділок, 11.11.2024, 05:39
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пропаганда здорового способу життя

Універсальна пам’ятка для дитячих установ



ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) не передається при звичайному повсякденному контакті. ВІЛ не передається при дотику, обіймах, поцілунку.
• при спільному вживанні їжї, користуванні однією тарілкою, склянкою або виделкою, ложкою, ножем;
• при кашлі, чханні або через сльози;
• через спільні іграшки, навіть якщо брати до рота;
• через памперси і при користуванні одним туалетом;
• через сечу, фекалії, блювотні маси, слину, нежить або піт.
ВІЛ передається від однієї людини до іншої лише через сперму, піхвові виділення, материнське молоко, кров і біологічні розчини, до складу яких входить кров. Зазвичай він передається статевим шляхом (при незахищеному статевому контакті) або ж при спільному використанні інфікованих шприців. ВІЛ також може передаватися дитині від матері при вагітності, пологах або через материнське молоко при грудному вигодовуванні.
Звичайного контакту крові з неушкодженим шкірним покривом не досить щоб інфікуватися ВІЛ! Для інфікування вірусом необхідні три умови:
• кров має бути свіжою;
• вміст вірусу в ній повинен бути достатній;
• вірус мати можливість (шлях) проникнення в кровоносну систему неінфікованої людини.
Дуже часто батьки стурбовані укусами, що трапляються в дитячих колективах. Досі на зафіксовано жодного факту інфікування ВІЛ через укус. Для цього необхідно , щоб ВІЛ-інфікований малюк прокусив шкіру неінфікованої дитини, маючи власну свіжу кров у роті. Не інфікована ВІЛ дитина, яка кусає ВІЛ-інфіковану дитину, ризикує теоретично тільки в тому випадку, якщо вона прокусить шкіру й набере крові в рот , що практично неможливо.
Батьки бояться також нещасних випадків і бійок. Але змішування свіжої крові двох дітей фіксується вкрай рідко.
ВІЛ-інфіковані діти мають таке саме право на перебування в дитячих установах, як і інші діти. ВІЛ-інфекцію визначено як причину інвалідності, а закон забороняє будь-яку дискримінацію щодо інвалідів.
Відвідування дитячих установ має важливе значення для ВІЛ-інфікованих дітей, щоб контактувати з однолітками, розвиватися і пізнавати нове. Батьки з лікарем і соціальним працівником, який займається дитиною, разом вирішують, чи може така дитина відвідувати дитячу установу і спостерігають за її розвитком.
Персонал дитячої установи може й не знати про те, що дитина ВІЛ-інфікована. Більшість дітей, які живуть з ВІЛ, не мають або майже не мають симптомів хвороби. Якщо всі члени родини вважаються здоровими, то родина може й не підозрювати, що дитина інфікована вірусом.
Навіть якщо батьки знають про те, що дитина ВІЛ-інфікована , вони не зобов’язані повідомляти про це дитячу установу. Боячись дискримінації, вони можуть приховувати це. Але якщо вони вирішать розказати про це виховательці, то вона зобов’язана зберегти конфіденційність цієї інформації. Іншим батькам не обов’язково про це знати, оскільки ВІЛ-інфікована дитина не становить жодної небезпеки для їхніх дітей.
Необхідно, щоб в дитячих установах дотримувалися санітарних норм, права особистого життя і конфіденційності відносно всіх дітей і персоналу. Необхідне дотримання елементарних правил гігієни, своєчасне інформування батьків про появу в дитячій установі випадків інфекційних захворювань, так само як і заборона відвідувати дитячу установу хворим дітям або дітям з важкими проблемами поведінки. 




12         Ненароджені хочуть жити!


Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться низка заходів по збереженню репродуктивного здоров’я, запобіганню небажаній вагітності та плануванню сім’ї. До цієї роботи залучаються фахівці - лікарі центральної районної та відділкової лікарень. Планування сім»ї - це відповідальність пари за народження бажаних та здорових дітей. А якщо це бажання відсутнє? А якщо пара на склалася? Тому надається інформація про те, як застерігатись від небажаної вагітності, а також про те, які жахливі наслідки може мати аборт як для подальшої репродуктивної функції жінки, так і взагалі для жіночого організму.
Отож, якщо ви все ж таки вирішили зробити аборт, то подумайте про можливі наслідки:
• аборт – найбільш частіша причина гінекологічних захворювань. Ускладнення виникають, як мінімум, у кожної п’ятої. Особлива група ризику – жінки, які не народжували;
• в результаті аборту порушується менструальний цикл (біля 12% жінок), цикли стають нерегулярними, можливі кровотечі між менструаціями;
• якщо аборт відбувся у жінки, яка народжувала, то її цикл може відновитися через 3-4 місяці; якщо ж до операції жінка не народжувала, відновлення всіх функцій може затягнутися до року і більше;
• як наслідок аборту, може бути довготривале безпліддя та позаматкова вагітність;
• аборт завжди порушує роботу ендокринної та нервової систем, знижує роботу імунної системи. Для всіх жінок насильство над власним організмом – це психологічний стрес, який може призвести до зміни психіки;
• аборт, як і інші операції, може пройти не зовсім вдало. Тоді потрібно буде лікуватися і, можливо, довгий час.

Шановні жінки! Пам'ятаймо, що ми з вами – перш за все, прекрасні, милі, чарівні ЖІНКИ. І наше особисте щастя залежить, перш за все, від нас самих, від нашої поведінки, від наших рішень. Щастя жінки – бути потрібною вдома й на роботі. Щастя жінки – бути коханою, завжди любимою і такою жаданою. Щастя жінки – здорові діти, що прикрашають життя, мов квіти. Щастя жінки – бути жінкою, хоч життя її – терен з барвінком...


Н. Шевченко,
директор ЦСССДЖМ

Вплив енергетичних напоїв на організм людини

За останній час популярність енергетиків зросла з великою швидкістю, особливо,серед молоді. Асортимент цього напою великий і за ціною доступний для середньостатистичного громадянина. Молодь, яка вживає ці напої,навіть не підозрює, як може нашкодити своєму здоров’ю і здобути звикання до них.
20 березня центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках Школи самостійного життя було проведено відеолекторій «Вплив енергетичних напоїв на організм людини» в спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для дітей з наслідками поліомієліту та ДЦП.Метою даного заходу було пояснити дітям, як може одна пляшка вплинути на організм та подальший розвиток особистості. Після обговорення проблеми дітям був запропонований рецепт приготування енергетичного напою в домашніх умовах, який складається з соку лимону, 1 ч.л. меду, кип’яченої води) та не принесе шкоду здоров’ю, а навпаки, зарядить енергією на цілий день. Після роз’яснення фахівця ЦСССДМ учні замислилися, а вже після перегляду відеофільму усвідомили, яку шкоду ці напої завдають людському організму.


Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені

12         Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені. На різних етапах свого розвитку людство по- різному ставилось до неї. Спочатку ставлення до торгівлі людьми було досить ліберальним, купівля – продаж людини розглядалися як засіб законного збагачення. Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання людини, яка дискримінувала її та принижувала її гідність.
В даний час, у зв'язку з досить важкою соціально-економічною обстановкою в Україні, актуальною є проблема поїздки людей за кордон в пошуках роботи, яка має свої переваги та недоліки. Щоб зменшити небезпеку перебування за кордоном та потрапляння до рук торгівців «живим товаром», необхідно мати певні знання, які допоможуть не потрапити в такі екстремальні ситуації. Саме з метою підвищення компетентності учнів щодо ризиків, пов’язаних із торгівлею людьми в ЗОШ №2 фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ М. Кравченко. були проведені відеолекторії з цієї тематики.
У ході лекцій було наголошено, що перебуваючи за кордоном, не маючи певних знань та вірно оформлених документів, людина може потрапити в такі ситуацій, де її будуть використовувати проти її волі. Способи використання людей доволі різноманітні. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах, в збройних конфліктах, як примусових донорів; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду, в секс-бізнесі, для примусового шлюбу, а також для репродуктивних послуг. На жаль, торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами та державами, що розвиваються.
Учні ставили безліч запитань, на які вони мали змогу отримати відповідь. Обговорили проблему ідентифікації та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми, дивились відеоролики, знайомились з чинним законодавством та «програли» випадок звернення за допомогою особи, котра стала жертвою «работорговців».




Кировоград: новости и сайты