Субота, 27.07.2024, 02:01
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 50
Гостей: 50
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сьогодення

    
12 Знам’янка сьогодні є містом обласного значення. У складі Знам’янської міської ради - м. Знам’янка та Знам’янська Друга селищна рада (смт. Знам’янка Друга та с. Водяне).

Сьогодні Знам’янка – це місто сплетіння залізниць, ворота півдня України. Це перехрестя залізничних магістралей, які прямують з півночі на південь (Київ-Миколаїв), з півночі на південний схід (Київ-Дніпропетровськ), із сходу на захід (Кременчук-Кіровоград).

 Автомобільні артерії України теж проходять через Знам’янку - Н 01 "Київ - Знам'янка"; М 04 "Знам'янка - Луганськ - Ізваріно"; М 12 "Стрій - Львів - Кіровоград - Знам'янка" . Одним словом, всі життєдайні артерії держави перетинаються саме тут.

Місто розташоване в південній частині Придніпровської височини у північно-східній частині Кіровоградської області на відстані 40 кілометрів від обласного центру на вододілі басейнів річок Інгулу, Інгульця та Тясмину. Територія міста 1480 гектарів.
    
12
 Населення міста Знам’янки складає близько 32,4 тисяч жителів. Із них 60 відсотків працюють на підприємствах залізничного транспорту: локомотивному депо, станції Знам’янка, колійно-машинній станції № 63 та ще декількох підприємствах, які обслуговують залізницю. Крім того, у місті працюють відкриті акціонерні товариства –  ВАТ "Знам'янський завод "Пуансон” та  ТОВ „Агропродукт”, здобув свій розвиток у Знам’янці і малий бізнес.

 У місті шість загальноосвітніх шкіл, школа-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту та церебральних паралічів, сім дошкільних навчальних закладів. Є  професійно-технічне училище та професійно-технічний ліцей. В одному з них учні набувають залізничних професій, а в іншому – навчаються майбутні муляри, штукатури, водії, кухарі та кондитери.

Медичне обслуговування здійснюють дві лікарні: центральна районна лікарня (заснована у 1958 році) та залізнична лікарня (заснована у 1883 році Лисенком А.В., досвідченим лікарем, братом видатного українського композитора Лисенка М.В.), станція швидкої та невідкладної медичної допомоги.
    
12
Територіальні центри в Україні є альтернативою будинків-інтернатів для ветеранів. Знам’янський центр соціального обслуговування пенсіонерів надає 27 видів послуг, побутову, медико-соціальну допомогу самотнім людям, інвалідам, нужденним сім’ям. Тут вчасно виперуть білизну, відремонтують одяг, взуття, направлять масажиста, медсестру, перукаря чи ремонтника.

 У місті діють 70 міських організації політичних партій, 62 міських громадських організацій та одна міськрайонна, 19 релігійних організацій. 

 Мережа закладів культури складається з дев’яти установ, а саме: п’яти бібліотек, міського краєзнавчого музею, міського Палацу культури та селищного Будинку культури, дитячої музичної школи ім. М. Лисенка, учні якої є постійними учасниками обласних конкурсів.
    
12
 Гордістю міста є міський краєзнавчий музей, який складається з 4-х експозиційних кімнат, та музей історії локомотивного депо станції Знам’янка. У музеї є філія „Кобзарева світлиця”, яка почала свою історію з 1961 року. „Кобзарева світлиця” організована, обладнана, дбайливо виплекана внучатою племінницею великого Кобзаря Катериною Максимівною Красицькою та її донькою Антоніною Вереміївною. Згодом їхню справу продовжував також нащадок шевченкового роду, краєзнавець  В’ячеслав Євгенович Шкода. 

При музеї працює творча майстерня майстрині народної вишивки, голови міської асоціації самодіяльних художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Раїси Айвазовської, яка є лауреатом Всеукраїнського фестивалю народного мистецтва «Кролевецькі рушники», та міжнародного свята «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський), та інших. Роботи майстрині виставлялись в Німеччині під час проведення Міжнародної виставки продукції машинобудівної та переробної промисловості. Витвори її рук добре відомі як в області, так і за її межами.
    
12
Творчим обличчям та душею нашого міста є створений у 1992 році народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю "Барвінок”, організатором і художнім керівником є Заслужений працівник культури України Євдокія Павлівна Мельниченко. Колектив відомий у різних куточках України, є дійсним членом Всеукраїнського науково-культурного фонду імені Т.Г.Шевченка та лауреатом Всеукраїнського огляду народної творчості. Любов до української пісні, професійне виконання дали змогу колективу стати учасником багатьох міських та обласних заходів, творчих звітів, республіканських мистецьких фестивалів, міжнародних свят. Милозвуччям голосів колективу величаються понад 120 українських народних та сучасних, козацьких і духовних пісень.

Окрасою і джерелом чистого повітря Знам’янки є віковічний свідок історії нашого краю – Чорний ліс. Хто знає, скільки таємниць зберігають мовчазні дуби. Можливо, вони повідали б секрети унікального, загадкового, овіяного легендами Чорного озера, розташованого у балці „Чорнолісці”, або розкрили таємницю скіфських курганів, розкопаних поблизу міста, чи розповіли б про героїчне минуле наших земляків, або про унікальні цілющі якості родону, який є основою обласної лікарні відновлюючого лікування.
    
12
 На території міста є запаси мінеральних вод, які відносяться до гідрокарбонатно-натрієво-магнієво-кальцевих зі значним вмістом сульфатів, а також з наявністю радону та заліза. На цих джерелах і збудована фізіотерапевтична лікарня відновлювального лікування.  
 Міська Спілка ветеранів війни в Афганістані стала ініціатором відкриття на місці пам’ятного знаку воїнам-афганцям меморіального комплексу "Пам'яті воїнів Афганістану", який було відкрито 24 серпня 2006 року.  Автором вірша, викарбуваного на постаменті, є наш земляк, член Національної Спілки письменників України, журналіст, автор  кількох поетичних збірок Анатолій Загравенко.

 Окраса міста - старовинний парк відпочинку, де усіх вітають дуби-велетні, яким уже по 300-400 років. І кожен з тих дубів-довгожителів має свій паспорт-свідоцтво. Рішенням Кіровоградського облвиконкому цих "патріархів” оголошено місцевими пам’ятниками природи і взято під охорону. Тут же, у парку, знаходиться новоспоруджений пам`ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС, відкриття якого було приурочено до 21-ї річниці аварії на ЧАЕС. 
    
12
У 1993 році у центрі міста споруджено пам’ятник Т.Г.Шевченку, а на центральній площі міста височить Обеліск загиблим воїнам. На узліссі Чорного лісу розташований меморіал – цвинтар воїнам, які загинули під час звільнення Знам’янки від фашистських загарбників у грудні 1943 року. До 60-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війни на військовому кладовищі реконструйовано військовий меморіал, відновлено нову стелу пам’яті. 1765 прізвищ загиблих знам’янчан – наша пам’ять про них.

 Життя міста висвітлюється в засобах масової інформації. Двічі на тиждень виходить міська газета "Знам’янські вісті”. У жовтні 2011 року  цей друкований орган відзначив своє 81-річчя. 





Кировоград: новости и сайты