Четвер, 02.01.2025, 18:56
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Стан техногенно-екологічної безпеки


Аналіз і прогноз обстановки


ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНА НЕБЕЗПЕКА ТА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА ЗНАМ’ЯНКИ


Характеристика техногенно-екологічних чинників небезпеки



На території міста розташована станція Знам`янка Одеської залізниці, яка забезпечує організацію перевезень пасажирів, вантажів, а також взаємодію і координацію виробничого процесу з іншими господарськими одиницями та функціональними структурними підрозділами апарату управління залізниці. Мережа залізничних колій проходе по центральній частині міста і пересікає його по всій довжині.
Станція здійснює пропуск транзитних пасажирських і вантажних потягів, їх розформування (формування). У зв'язку із значними обсягами вантажних і пасажирських перевезень станція віднесена до сортувальних, а за обсягом роботи - до позакласних.
Через станцію здійснюються перевезення небезпечних хімічних, вибухо-, пожежонебезпечних рідин і газів всіх класів небезпеки. Крім цього вагони з небезпечними вантажами можуть формуватися у потяги, відстоюватися на запасних коліях.
Аналогічні вантажі транзитом перевозяться і автомобільним транспортом. У зв'язку з відсутністю об'їзної дороги, ввесь вантажопотік здійснюється по території міста.
На території міста розташовані 15 підприємств, які зберігають або використовують в технологічному процесі легкозаймисті, горючі рідини та горючі гази. В основному це запаси бензину, дизельного пального, природного газу на автозаправних станціях і пунктах.
Хімічно-небезпечні об’єкти на території міста відсутні.
Серед об’єктів громадського призначення (школи, дитячі садки інші будівлі), житлового фонду міста (житлові будинки) експлуатуються багатоповерхові (одноповерхові) будівлі поверховістю від 2 до 9 поверхів з різними формами власності – комунальної власності, ЖЕКи, ОСББ, ЖК, окремі з яких мають тривалий термін експлуатації. Внаслідок порушення правил технічної експлуатації (невчасні, не в повному обсязі, відсутність капремонтів), пожежної безпеки, користування газом і газовими приладами, підтоплення фундаментів (при аваріях на внутрішньобудинкових мережах водопроводу та каналізації, талими та дощовими водами) знижує стійкість будівель.
У будівлях і спорудах, як виробничого так і громадського призначення, використовується значна кількість горючих матеріалів. У багатоквартирних житлових будинках широко використовуються оздоблювальні матеріали, пожежна безпека яких ніким не контролюється. Ці фактори створюють умови для швидкого розповсюдження пожежі, перешкоджання рятування людей, що приводить до залучення значних сил реагування, нанесення значних збитків, загибелі людей.
На території міста електропостачання, технічне обслуговування ЛЕП і обладнання здійснюють Знам’янський район електричних мереж ВАТ "Кіровоградобленерго” та Знам`янська дистанція електропостачання Одеської залізниці. Конструктивне рішення влаштування і експлуатації мережі електропостачання міста передбачає декілька вводів на територію і закольцовку ліній постачання. У випадку аварії на ЛЕП КТП, ТП можливе припинення енергопостачання частини території міста на незначний час.
Газопостачання міста проводиться з 3 магістральних газопроводів через 6 АГРС. Експлуатацію вищезазначеного газопроводу та АГРС проводить Олександрівське управління магістральних газопроводів. Безпосередньо газопостачання споживачів міста проводиться по мережі середнього та низького тиску через ГРП та ШРП. Газові мережі низького та середнього тиску, автоматичні газорозподільні станції, газорозподільні пункти та шафові розподільчі пункти належать і експлуатуються Знам’янським управлінням по експлуатації газового господарства. Через можливі аварії на магістральному газопроводі, мережі міста, вихід з ладу систем автоматики, обладнання АГРС, ГРП можливе припинення газопостачання частини споживачів міста.
На сьогоднішній день в аварійному стані перебуває напірний колектор міських очисних споруд через фізичний знос металу. При пориві труби колектору відбувається аварійний скид неочищених стічних вод у балку Йовано і через Диківське водосховище до р. Інгулець.
Військова частина А 1201 розміщена в с.Богданівка, Знам`янського району, на складах якої зберігаються боєприпаси, які не придатні до використання.

Характеристика природних чинників небезпеки

Клімат на території міста континентальний, помірний, теплий. Середньорічна температура повітря плюс 7-8 0С. Зими мало снігові, м’які з частими відлигами, однак трапляються зими із сніговим покривом товщиною до 1м.. Середньомісячна температура найхолоднішого періоду зими (січень-лютий) по місту мінус 5-80С. Разом з цим, фіксувалися дуже холодні зими, коли мінімальна температура повітря падала нище мінус 300С.
При різких змінах температури взимку на території міста часто виникають тумани, ожеледь.
Найбільша кількість опадів випадає в теплий період року (квітень-жовтень). Середньорічна кількість опадів на території міста 470-510 мм. Сніг випадає кожну зиму, але як правило сніговий покрив утримується недовго.
Протягом року на території міста спостерігаються сильні вітри більше 15 м/сек. Середнє число днів з сильними вітрами складає 25-27 днів на рік. В деякі роки до 40-50 днів.
Бурі та урагани до 25-30 м/сек можливі в осінньо-літній період. В теплий період року переважно панують вітри північного та північно-західного напрямку, в холодний період – північного та південно-східного напрямку.
Географічне розташування території міста (200м. над рівнем моря) не створює загрози паводків чи повені, можливі підтоплення окремих територій в період інтенсивних опадів у вигляді дощу та різкого танення великої кількості снігу.
Через сильні снігопади (зареєстровані 18 мм./ 3год), заметілі можливе припинення руху громадського транспорту, автомобільного транспорту по дорогах державного значення, залізничного танспорту, затори на окремих ділянках доріг міста, руйнування покрівель будівель під вагою снігу.
Великим градом можливе пошкодження покрівель будівель, зелених насаджень, городини громадян, автомобільного транспорту та обладнання.
Через сильний мороз можливі перемерзання внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації.
  Сильна спека до 40о С реєструвалася на території міста і створює загрозу здоров’ю людей, високий рівень пожежної безпеки.


ВИСНОВКИ ЩОДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, ВИНИКНЕННЯ  (ЗАГРОЗА ВИНИКНЕННЯ) ЯКИХ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА МОЖЛИВЕ


Надзвичайні ситуації, які порушують нормальні умови життєдіяльності населення:


1. Аварії (пориви) на магістральних і міських мережах водопостачання, внаслідок чого припиняється постачання населення питною водою.
2. Аварії (пориви, пошкодження) магістральних і міських газопроводів, збій (вихід з ладу) приладів і обладнання керування, внаслідок чого припиняється подача газу до житлових будинків.
3. Метеорологічні надзвичайні ситуації, пов’язані із сильними опадами (сніг, хуртовина), низькими (мінус 30-35о С) і високими (35-40о С) температурами, сильним вітром (25 м/с і більше)

Надзвичайні ситуації, які загрожують життю і здоров’ю людей:


1. Вилив хімічно-небезпечних речовин (газів) у випадку аварії (ДТП) на залізничному чи автомобільному транспорті, внаслідок чого можливе забруднення значної території міста.
2. Раптове руйнування будівель і споруд
3. Виявлення застарілих боєприпасів часів війни
4. Аварія на арсеналі боєприпасів в/ч А 1201 с.Богдановка. В небезпечну зону можливого розльоту боєприпасів потрапляє територія смт.Знам’янка Друга і с.Водяне


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ І ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ (ПОДІЇ)


Аварії (пориви) на магістральних і міських мережах водопостачання, внаслідок чого припиняється централізована подача на місто питної води.
Резервне водопостачання міста здійснюється:
1. Із джерел залізничної мережі (загальнодоступний пункт – вул.Інтернаціональна)
2. Рухомих пункти (підвезення води спецтранспортом): 2 од. техніки для населення (район вокзалу і центральна частина міста).
3. Із криниць міста


Аварії (пориви, пошкодження) магістральних і міських газопроводів, збій (вихід з ладу) приладів і обладнання керування, внаслідок чого припиняється подача газу до житлових будинків.

Перекрити кран подачі газу на вводі до житлової квартири (будинку) та до газових приладів. По телефону 104 (2-20-03) у чергового управління по експлуатації газового господарства (УЕГГ) вияснити причину припинення подачі газу і виконувати його рекомендації.
Обов’язково знаходитися в квартирі (будинку) при відновленні газопостачання (час підключення доводиться працівниками УЕГГ).

Метеорологічні надзвичайні ситуації, пов’язані із сильними опадами
(сніг, хуртовина), низькими (мінус 30-35о С) і високими (35-40о С) температурами, сильним вітром (25 м/с і більше)
Сніг, хуртовина (ожеледиця)
Не виходьте із дому без крайньої потреби
Утримайтесь від поїздок на приватному автотранспорті – це ускладнить дорожну ситуацію і створить загрозу повного перекриття руху автотранспорту, виникнення дорожно-транспортних пригод.
Не залишайте автотранспорт та інші механізми на проїзджій частині вулиць (доріг) – це перешкоджає роботам з очищення їх від снігу.
Будьте уважними при проходженні біля будівель і споруд – можливе травмування сходом маси снігу і криги з покрівлі

Низька температура
Виконуйте рекомендації лікарів при перебуванні на відкритому повітрі
Потурбуйтесь про рідних, близьких, знайомих, сусідів, які не можуть чи мають обмежені можливості в самостійному забезпеченні температурного режиму в приміщеннях, утепленні систем життєзабезпечення.
Необхідно провести утеплення систем водо-, теплопостачання будівель та приміщень, по яким вони проведені.

Сильний вітер
Не виходьте із дому без крайньої потреби, переждіть негоду під захистом будинку – це попередить загрозу травмування предметами, які будуть рухатися силою поривів вітру
Обминайте високі дерева, великі за площею вітрового навантаження чи ненадійно закріпленні споруди і конструкції (рекламні щити, елементи конструкцій будівель і споруд тощо)


Вилив хімічно-небезпечних речовин (газів) у випадку аварії (ДТП) на залізничному чи автомобільному транспорті, внаслідок чого можливе забруднення значної території міста.

Всім мешканцям негайно укритися в приміщеннях, які негайно та надійно герметизувати. Щільно зачиніть вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки. Щілини в рамах вікон та дверей заклейте. Вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах.
Про небезпеку і заходи захисту, по можливості, повідомте рідних, сусідів, знайомих.
Чикайте додаткових повідомлень міського штабу, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.


Виявлення застарілих боєприпасів
При виявленні предметів, які мають вигляд боєприпасів часів війни або чимось їх нагадують не торкайтеся і не намагайтеся віднести їх у безпечне місце. Негайно обгородіть і відмітьте місце знаходження небезпечного предмета. Про знахідку і місце знаходження предмета повідомте до чергових частин міськвідділу міліції (тел. 102, 2-20-94) чи пожежно-рятувальної частини (тел. 101, 7-40-00)

Аварія на арсеналі боєприпасів в/ч с.Богдановка.
Небезпека загрожує населенню смт.Знам'янка Друга і с.Водяне. При виникненні або загрозі виникнення надзвичайної ситуації населення цих населених пунктів евакуюється і розміщується в приміщеннях громадських об'єктів міста Знам'янки.

Населенню, що евакуюється, необхідно при собі мати:
Паспорт;
свідоцтво про народження;
військовий квиток;
документ про освіту;
трудову книжку чи пенсійне посвідчення;
гроші та цінності;
продукти харчування на добу;
постільну білизну, необхідний одяг і взуття загальною вагою не більше 50 кілограмів на кожного члена сім’ї.
Населенню протягом 2 годин необхідно прибути:
- для смт.Знам’янка Друга - до збірних евакуаційних пунктів № 1(загальноосвітня школа № 6 вул.Миру) і № 2 (загальноосвітня школа № 7 вул.1 Травня):
- для с.Водяне – адмінбудівля держлісгоспу.




Оповіщення про надзвичайну ситуацію



Питання оповіщення населення про надзвичайну ситуацію постійно висвітлюються в різних фахових друкованих виданнях, порядок його здійснення визначений Положенням про організацію оповіщення і зв’язку у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 року № 192. Однак слід зазначити, що далеко не всі мають змогу та і бажання читати фахові видання (журнали "Надзвичайна ситуація”, "Безпека життєдіяльності” та інші), знайомитися з законодавчими документами щодо забезпечення безпеки населення, не завжди на підприємствах, організаціях, установах організоване якісне навчання працівників з питань цивільного захисту, як цього вимагає законодавство України. Тому є нагайна потреба в постійному роз’ясненні населенню міста через засоби масової інформації порядку функціонування системи оповіщення та діям при отриманні сигналів оповіщення.
Періодично по місту лунає звук сирени, але далеко не всі знають значення цього сигналу, тому і реагують на нього по різному, – від здивування до байдужості, просто ігнорують, але не так, як потрібно.
Звучання сирени – це сигнал "Увага всім” і означає, що по мережі міського проводового радіомовлення буде транслюватися мовна інформація. Почувши звук сирени необхідно увімкнути приймач міського радімовлення (знайти місце, де він є) і прослухати інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок своїх дій.
Через місто по залізниці і автомобільним транспортом перевозиться велика кількість вантажів, серед яких і небезпечні хімічні речовини. У випадку аварії не виключена можливість виливу цих небезпечних речовин і забруднення як повітря так і значної території. Хімічнонебезпечне забруднення території проходе дуже швидко і несе смертельну небезпеку для всього живого. В такій ситуації найважливішим є негайне доведення до населення інформації про надзвичайну ситуацію і необхідність вжиття ними конкретних заходів для збереження власного життя і здоров’я. І не важко здогадатися про наслідки такої надзвичайної ситуації, якщо по незнанню чи проігнорувавши сигнал оповіщення, хтось не зможе вчасно дізнатися про виникнення небезпечної події і не зможе себе врятувати.
З метою перевірки належного функціонування засобів оповіщення, тренування населення діям при виникненні надзвичайної ситуації, щомісячно в кожний третій четвер у місті і вмикаються всі наявні сирени, а по проводовому радіо і обласному телебаченню на каналі "Кіровоград” ("ТК”) передається мовна інформація оперативного чергового управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації про причину включення сирен.





 

Кировоград: новости и сайты