П`ятниця, 27.12.2024, 00:40
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Запитуємо-відповідаємо

 
1. Маю Державний акт на право приватної власності на землю від березня 2002 року.Та ,як зясувалося , на ньому не вказаний кадастровий номер. В той час їх не ставили .Але ця земельна ділянка повинна бути зареєстрована, адже видали на неї акт. То як же мені отримати кадастровий номер моєї землі?

Відповідно до п. 2 постанови КМ України від 02.04.2002 року № 449 «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою», раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.

Згідно «Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці» затвердженого постановою КМ України від 18.08.2010 року №749, для визначення та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, переданій у власність (користування) без проведення її державної реєстрації, власник (користувач) такої ділянки або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про державну реєстрацію земельної ділянки (далі - заява про державну реєстрацію) та копії: документа, що посвідчує особу, а для уповноваженої особи також документа, що посвідчує її повноваження; документа, що посвідчує право на земельну ділянку; копію ідентифікаційного номера - для фізичної особи, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття номера та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби, ідентифікаційного коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податкового номера - для юридичної особи, документів про внесення плати за формування обмінного файла, здійснення державної реєстрації земельної ділянки, надання витягу з Поземельної книги.

Відповідний територіальний орган Держкомзему перевіряє наявність в архіві документації із землеустрою по даній земельній ділянці.

У разі наявності в архіві територіального органу документації із землеустрою, зокрема відомостей про координати поворотних точок меж земельної ділянки, документації із землеустрою, що містить графічне зображення земельної ділянки та відповідності меж земельної ділянки даним чергового кадастрового плану, земельній ділянці присвоюється кадастровий номер та власнику видається витяг з поземельної книги із зазначенням кадастрового номера.

У разі відсутності в архіві територіального органу документації із землеустрою, вказаних вище документів, інформує власника такої ділянки або уповноважену ним особу про необхідність розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). На основі розробленої даної технічної документації із землеустрою присвоюється кадастровий номер земельній ділянці та власнику видається витяг з поземельної книги із зазначенням кадастрового номера.





2. Я придбав земельну ділянку (Особисте Селянське Господарство)26 соток, в межах міста (поряд стоять хати - з права і з ліва ),на моїй ділянці також стоїть стара хата але для того щоб побудувати нову ( або реконструювати цю )потрібен дозвіл з архітектури на будівництво. Відповідно дозвіл мені не дають, а кажуть що потрібно змінювати цільове призначення, можливо є ще якісь шляхи вирішення даного питання?


Земельні ділянки, надані для ведення особистого селянського господарства, є землями сільсьскогосподарського призначення, тож використовувати їх під забудову не можна. Необхідна зміна цільового призначення земельної ділянки.


3. Який порядок надання земельних ділянок в оренду під обєктами нерухомого майна (право власності зареєстровано за юридичною особою), які не відносяться до будівель і споруд комунальної власності?Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку за територіальною громадою в даному випадку?



Статтею 124 Земельного кодексу України (далі - Кодекс) зазначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Відповідно до частини другої статті 123 особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).

Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» оренда земельної ділянки, яка розмішена на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування підлягають обов’язковій державній реєстрації.

4.Останнім часом чую від людей, що будувати будинок на земельній ділянці відведеній для особистого селянського господарства не дозволяється. Проте в ЗУ "Про особисте селянське господарство" зазначено, що до майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, належать жилі будинки, господарські будівлі та споруди. Так можна будувати жилий будинок на такій землі чи ні?

Землі для ведення особистого селянського господарства надаються із земель сільськогосподарського призначення. Для будівництва ж житлового будинку землі виділяються із земель житлової та громадської забудови. Таким чином, будівництво житлового будинку на землі, відведеній під ОСГ, не передбачено.



5. Земельна ділянка рішенням ради виділена мені під будівництво житлового будинку. Ділянка не приватизована. Житловий будинок збудований, право власності зареєстроване. Чи можна отримати кадастровий номер без приватизації земельної ділянки?

Відповідно до Закону України "Про землеустрій" заявник може замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з метою присвоєння кадастрового номера земельній ділянці без оформлення правовстановлюючого документа. Для цього вам слід звернутися спершу до будь-якої ліцензованої землевпорядної організації, які розроблять необхідну документацію. Далі - до територіального органу Держземагентства, де вашу ділянку зареєструють.



6.Надайте будь ласка інформацію про подальші дії у разі втрати державного акту на земельну ділянку?

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст.125, ст.126 Земельного кодексу України).

Постановами Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» та від 01 серпня 2011 року № 835 «Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами адміністративних послуг» (зі змінами) видача державних актів на право власності на земельну ділянку та видача дублікатів державних актів не передбачена.

З 01 січня 2013 року набули чинності Закони України «Про Державний земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у зв'язку з чим повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) земельних ділянок, земельного сервітуту, користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) припинилися.

Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав. З Державного реєстру прав інформація про державну реєстрацію прав та їх обтяжень надається у формі витягу, інформаційної довідки та виписки.

Враховуючи викладене, у випадку втрати чи псування державного акта на право власності (постійного користування) землею, для підтвердження факту реєстрації права на земельну ділянку її власнику необхідно звернутися до територіального органу Укрдержреєстру, а у випадку відмов звернутися до суду.

7. Як визначити кадастровий номер земельної ділянки?


Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (стаття 125 Земельного кодексу України).

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”.

З 01.01.2013 набув чинності Закон України "Про Державний земельний кадастр” (далі - Закон), який установлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру.

Ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин ( стаття 6 Закону).

Порядок ведення Державного земельного кадастру затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051.

Згідно із пунктом 2 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення” Закону України "Про Державний земельний кадастр” земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.

Враховуючи те, що розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників та фізичні особи-підприємці, які володіють необхідним технічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками і взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України і договором (стаття 26 Закону України "Про землеустрій”), громадянам рекомендують звернутись до розробника документації із землеустрою для замовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Питання 8. Підкажіть будь ласка як згідно чинного законодавства вирішуються спірні питання між суміжними землекористувачами
Відповідь. Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Відповідно до пункту 2 статті 158 Земельного кодексу України земельні спори з приводу володіння користування і розпорядження земельними ділянками вирішуються виключно судом.
Тому, враховуючи вищезазначене, всі спірні питання, які неможливо вирішити шляхом переговорів та згоди необхідно вирішувати у судовому порядку.



 
Наступна

Кировоград: новости и сайты