Четвер, 25.04.2024, 06:50
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам‘янська дитяча музична школа імені М.В.Лисенка

Кіровоградська область. м. Знамя‘нка, вул. Калініна 113.
Контактний телефон: (052-33) 3 – 27 – 24
Фотогалерея

12         
Знам‘янська дитяча музична школа була заснована рішенням Міськвиконкому за № 208 від 20 червня 1963 року «…для цілеспрямованного навчання дітей та підлітків мистецтву музики». За роки існування школа розвивалась по всім напрямкам початкового музичного виховання дітей та молоді. 
Очолював колектив в перший рік роботи школи Павло Михайлович Майдебура. Першими викладачами школи були Маклаков В.О., Шульга Л.П., Червоненко Д.Є., Безпрозваний А.М., Білан Г.Г., Шкода В.Є., Бєлик Є.Г., Загрибелін Л.М., Борисова В.С., Пономаренко Л.О., Руденко О.В., Міщенко І.К., Остапчук А.С. та інші. Станом на травень 1968 року (перший випуск) у школі працювали 18 викладачів. Перший випуск складався з 21 учня.
Постановою за № 589 Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1992 року музичній школі було присвоєне ім‘я класика української музики Миколи Віталійовича Лисенка.
За весь період існування Знам’янської дитячої музичної школи заклад очолювали директори, які творчою, сумлінною працею розвивали і укріпляли традиції музичного виховання дітей та молоді: Солонько Олексій Михайлович, Штанюк Анатолій Гаврилович, Собко Михайло Андрійович, Мельниченко Яків Йосипович, Кулик Петро Павлович.
За 48 років педагогічної діяльності школи було випущено більше 2100 вихованців, з яких близько 550 продовжили своє навчання за обраною музичною спеціальністю і на даний час працюють в різних закладах культури та освіти України та інших куточках світу: Зубицький В.Д. (Лауреат міжнародного конкурсу баяністів і акордеоністів, м.Хельсінки. Фінляндія (1975р.), член Спілки композиторів СРСР.), Грицаєнко З.Н.(артистка драматичного театру та кіно), Федчишин В.М. (заступник директора Кіровоградської обласної філармонії), Федченко Л.В. (викладач музичного училища, м. Суми), Клімас О.Ф.(голова методичного об’єднання викладачів струнно-смичкових інструментів шкіл естетичного виховання м. Кіровограда, «Старший викладач»), Зубатенко О.І.(викладач ДМШ Миколаївської області), Дияк В.Л.(викладач Лисичанського педагогічного училища), Демешко М.Ф.(«Відмінник освіти України», «Старший вчитель», голова міського методоб’єднання вчителів музичного мистецтва, викладач НВК «Спеціалізованної школи-колегіума», м.Олександрія), Козлова О.І.(викладач ДМШ Луганської області), Гриценко М.В.(артист оркестру Кіровоградського драматичного театру, Кіровоградського муніцепального духового оркестру), Бриль Н.Л.(викладач музики, Ізраїль), Баландіна В.В. (артист оркестру ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України) та багато інших талановитих колишніх вихованців школи.
На даний час сформовано висококваліфікований викладацький колектив, в якому працюють вчителі з вищою фаховою та педагогічною освітою: викладачі фортепіано, скрипки, духових та ударних інструментів, народних інструментів, музично-теоретичних дисциплін, хормейстери, концертмейстери.
Зараз в школі працює 27 педагогічних працівників, з яких 3 викладача мають педагогічне звання «Викладач-методист» (Р.В.Булах, О.В.Тихонюк, С.В.Івасенко), 2 - «Старший викладач» (Л.М.Пахомова, Н.А.Яблуновська). Традиція повернення випускників до рідної школи в якості викладачів зберігається протягом всього існування учбового закладу. На сьогодні 22 викладача школи – колишні її випускники.
Школа знаходиться в окремій двоповерховій будівлі. Для індивідуальних та теоретичних занять використовуються 25 класів, актовий зал, малий актовий зал.
Для забезпечення навчально-виховного процесу школа має спеціалізовану бібліотеку, яка налічує 7737 примірників нотної та учбово-методичної літератури, фонотеку, відеотеку. Школа забезпечена необхідним інструментарієм: роялі, фортепіано, баяни, акордеони, домри, скрипки, балалайки, кобзи, бандури, гітари, духові та ударні музичні інструменти.
На сьогоднішній день у школі навчається 210 учнів на 4 відділах:
- фортепіанному (заввідділом – Є.В.Коваленко);
- струнно-смичковому ( заввідділом – Пахомова Л.М.);
- народному ( заввідділом – Булах Р.В.);
- музично – теоретичному ( заввідділом – Тихонюк О.В.).
Контингент учнів по класам формується з урахуванням їх бажань так, що діти навчаються по таким музичним спеціальностям: фортепіано, скрипка, баян, акордеон, домра, гітара, труба, флейта, кларнет, сопілка, ксилофон та сольний спів.
Учні розвивають свої творчі здібності не тільки навчаючись грі на музичних інструментах, а і в різноманітних колективах, таких як:
- хори молодших класів;
- хори старших класів;
- ансамбль скрипалів молодших класів;
- ансамбль скрипалів старших класів;
- оркестр народних інструментів;
- ансамблі баяністів та акордеоністів;
- ансамбль домристів;
- ансамбль духових дерев’яних інструментів;
- фортепіанні ансамблі;
- вокальні ансамблі.
З 2005 року Знам’янську дитячу музичну школу ім. М.В.Лисенка очолює випускник школи Івасенко С.В. – «Відмінник освіти України», «Викладач – методист», лектор Кіровоградського інституту вдосконалення вчителів, член президії ради директорів шкіл естетичного виховання Кіровоградської області, голова регіонального методичного об’єднання директорів музичних шкіл м. Знам’янки, Знам’янського та Олександрівського районів, член Всеукраїнської ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
Викладачі та учні є постійними учасниками міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних культурницьких заходів. В школі працюють творчі колективи викладачів: ансамбль скрипалів, оркестр народних інструментів, вокальні ансамблі, ансамбль духовної музики „Благовіст”, які приймають активну участь у різноманітних заходах міста, району, області, Країни.
Високий рівень підготовки учнів та викладачів підтверджуються відзнаками високого рівня.
У 2007 році колектив школи був нагороджений Почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації і обласної ради «За сумлінну працю, вагомий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток області, активну громадську позицію та з нагоди Дня незалежності України» та нагрудним знаком «З добром до людей».
У 2008 році - Подяка колективу Знам'янської ДМШ ім. М.В.Лисенка (директор Івасенко С.В.) від управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації «За високопрофесійну підготовку учасників обласного конкурсу «Паросток», значний внесок у розвиток початкової мистецької освіти та вагому роботу щодо естетичного виховання дітей».
У 2008 році - Почесна грамота відділу культури і туризму Знам’янського міськвиконкому «За багаторічну плідну працю по музичному вихованню дітей, пропаганду музичного мистецтва та культури в місті, досягнення в підготовці юних музикантів та з нагоди 45 років утворення школи».
За результатами державної атестації позашкільних навчальних закладів школа була атестована з відзнакою та була нагороджена Грамотою управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації «За високий рівень організації освітньої діяльності та визнання закладу «атестованим з відзнакою» - 2009 рік.
Знам’янська ДМШ ім. М.В.Лисенка є маленькою філармонією та осередком музичної культури нашого міста, однією з кращих шкіл естетичного виховання області, педагогічною базою для проходження практики студентів Кіровоградського музичного училища, Олександрійського вищого училища культури, Кіровоградського педагогічного університету ім.В.Винниченка, Київського національного університету культури і мистецтв.


Знам’янській дитячій музичній школі імені М.В. Лисенка – 50 років.

Його безсмертна пісня

   
12         Коли оповідати про нашу Знам’янку, її історію і розвиток про відомих людей, які полишили в біографії міста бодай один скромний рядок, то тоді славний, великий і творчий рід Лисенків вписав кілька сторінок. Знам’янка і Лисенки - тема для великої і глибокої за змістом розмови. Але питання стоїть конкретне – музична школа.
Музична школа на чолі з директором П.М. Майдебурою і в складі не зовсім чисельного колективу педагогів розпочала свою роботу в двоповерховому будиночку по проспекту ВЛКСМ. П’ятдесят років тому цей проспект серед міських вулиць був найгарнішим і найпривабливішим. На жаль, сьогодні він зовсім не схожий на проспект 60-х – 70 –х років, коли чарівні мелодії музики цілувалися з неповторними ароматами квітучих лип. Школа працювала, її класи щороку залишали десятки випускників: хто назавжди пов’язував життя з музикою, культурно - просвітницькою діяльністю, а хто просто зберігав у душі своїй відчуття прекрасного.
Змінювалося з часом багато чого: новий контингент учнів, нові директори школи: П.М. Майдебура (двічі очолював педколектив), О.М. Солонько, М.А.Собко, А.В.Штанюк – покійні. Якраз Михайло Андрійович Собко і переконав мене, аби я віддав тоді ще маленьку доньку навчатися на скрипці. Тепер вона завідує струнно – смичковий відділом муз школи. А я в свою чергу переконав директора вийти з клопотанням, аби присвоїти Знам’янській дитячій музичній школі ім’я основоположника Української класичної музики Миколи Васильовича Лисенка. Переконати вдалося всі інстанції. А ті інстанції доручили мені підготувати необхідні документи до Кабміну України. Посприяли присвоєнню школі імені великого композитора начальник обласного управління культури М.М.Сиченко, голова обласного Товариства охорони пам’яток історії та культури Є.М.Чабаненко, колишній заступник голови облвиконкому. Події відбувалися в період 150- річчя від дня народження М.В.Лисенка.
У 80-х роках минулого століття в нашу Знам’янку, яка тоді була залізничною станцією ІІІ- го класу з невеликим паровозним парком і поселенням з бараків і кілька десятків будиночків вздовж полотна, на посаду головного лікаря приїздить колишній судновий лікар Чорноморського флоту і ординатор Миколаївського морського госпіталю – Андрій Віталійович Лисенко, рідний брат композитора. Відтоді й бере початок живий і плідно – творчий місток Знам’янка – Київ. Гостював у брата неодноразово разом з троюрідним братом Лисенків, чоловіком їх меншої сестри Софії - Михайлом Старицьким, драматургом і театральним діячем, прозаїком і поетом (згадаймо його шедевр «Ніч яка місячна»).
Найбільш тривалим було їх перебування в Знам’янці – Орловій Балці (Петрове) влітку – восени 1892 року. 27 вересня м. Стрицький надіслав теплого листа Марії Заньковецькій (на конверті Знам’янський штемпель), де, зокрема, писав, що обидва залюбки працюють. Отже, наша Знам’янка позитивно впливала на творчість Миколи Лисенка. Відомо, що до 1892 року композитор вже мав у своєму доробку такі твори, як опери «Утоплена», «Наталка Полтавка», оперети «Чорноморці», «Різдвяна ніч». А в Знам’янці і в Орловій Балці завершив роботу над оркестровою музичної драми «Тарас Бульба». Саме в Знам’янці проходили музичні вечори в будиночку лікаря Андрія Лисенка.
Мені так здається, що саме педколектив музичної школи, який сьогодні очолює її випускник відмінник освіти України С.В.Івасенко, мав би виступити з доброю ініціативою: проводити у березневі дні (місяць, коли народився славетний композитор) щорічний музичний тиждень у пам’ять про Миколу Лисенка – «Чорноліські мелодії». У програмі – лекції, бесіди, концерти, конкурси. Хай його вічна пісня, бентежна музика допоможе зробити наше життя набагато кращим,змістовнішим і цікавішим. До цього все своє життя прагнув і сам Микола Віталійович. Відомо, що саме в Знам’янці він разом з М.Старицьким благословили на велику театральну сцену 17- річну доньку лікаря Андрія Лисенка Наталію Лисенко (Мозжухіну). Тут М. Старицький на скромній сцені аматорського театру залізничників вперше поставив свою п’єсу «Не судилося». У головній ролі Н.Лисенко. Закінчивши 1908 року музично - драматичну школу М.Лисенка, актором став і син лікаря А.Лисенка – Юрій Андрійович.
А в Орловій Балці (Петрове) М.В.Лисенко пророкував велике майбутнє маленькому Каромо Шимановському, згодом відомому польському композитору, піаністу – виконавцю, ректору Варшавської консерваторії.
Як бачите, зовсім не випадково музична школа носить ім’я М.Лисенка. Він ходив на цій землі, а тому в шумовинні чорноліських дубів звучить і ще довго звучатиме його вічна мелодія – мелодія Миколи Лисенка. Ви лише вслухайтеся…..
У ювілейні дні музичної школи обов’язково згадаймо талановитих педагогів, які передчасно пішли з життя не доспівавши своєї пісні, не зробивши заключного акорду – Є.Г. Стасюк, А.М.Гребенюк, О.В.Железняков. Ще раз згадаймо і покійних директорів школи.
І сьогодні в строю ветерани колективу: В.С.Борисова ,Л.М.Пахомова, В.В. Приходько, Н.В. Голубова, Ю.І.Крючков, та ін…Наполегливо працюють тут колишні випускники навчального закладу - Т.Ф.Стороженко, І.М.Бодня , С.М. Бондар, Ю.Г.Тєрьошина,Д.О.Малініна. Їх більше двадцяти чоловік і в кожного своя біографія, доля своя.
Серед тих, хто навчався чи працював у музичній школі – лауреат Міжнародного конкурсу баяністів – акордеоністів, композитор В.Д.Зубицький, заслужений працівник культури України Є.П..Мельниченко. Почесний громадянин м. Знам’янки В.Є.Шкода – нащадок Шевченкового роду…
На сьогодні в стінах школи пізнають музичні ази понад двісті учнів, які навчаються на фортепіанному відділі (завідуюча Є.В.Коваленко), струнно – смичковому (завідуюча А.О.Бельніцька), відділі народних інструментів (завідуюча Р.В.Булах), музично – теоретичному відділі (завідуюча О.В.Тихонюк). Відділи працюють під загальним керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Н.А.Яблуновської.
Музика і пісня допомагають кожному із нас долати незгоди і всілякого роду труднощі. А коли музика супроводжує людину із самого дитинства, то це вже стає нормою життя. Музичній школі імені Миколи Лисенка – п’ятдесят, а це лише зеніт віку.
Треба йти далі, треба йти вперед, якби складно і не було. Музика Лисенка завжди з нами, вона допомагає жити і творити…



Олександр Рябошапка, лауреат краєзнавчої премії ім.В.Ястребова, Почесний громадянин
м. Знам’янки.


Наші  будні

   
12         9 лютого 2013 року в м. Кіровограді відбувся I тур (обласний) Всеукраїнського конкурсу гри на народних інструментах «ПРОВЕСІНЬ». До участі у конкурсі запрошувалися учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів ,студенти вищих мистецьких навчальних закладів області. Виявили бажання взяти участь у конкурсі і учні ДМШ ім. Лисенка по фаху домри,гітари, акордеону. За результатами конкурсу переможцями стали: І місце – Тищенко Максим, учень 5-го класу (домра), клас викладача Булах Р.В., концертмейстер Тихонюк О.В.; : І місце – Гащук Тетяна, учениця 5-го класу (гітара), клас викладача Булах Р.В.; І І місце – Щава Вадим, учень 6-го класу (акордеон), клас викладача Бондар С.М.. Від конкурсу учні та їх викладачі отримали досвід, незабутні враження і були нагороджені дипломами переможців. Всі учасники були рекомендовані до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу гри на народних інструментах «ПРОВЕСІНЬ», який відбудеться з 22 по 27 лютого 2013 року. 



                                                Вітаємо переможців!

  Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» в місті Кіровограді Тищенка Максима (домра) – Диплом II ступеня, Гащук Тетяну( гітара) – Диплом з відзнакою, Щаву Вадима( акордеон) – Диплом з відзнакою та їх викладачів Булах Р.В., Тихонюк О.В., Бондар С.М. Молодці!!!

Відбувся шкільний відбірковий тур обласного конкурсу «Паросток» серед учнів спеціалізованих мистецьких закладів

20.02.2013 року в Знам’янській ДМШ ім. М.Лисенка відбувся шкільний відбірковий тур обласного конкурсу «Паросток» серед учнів спеціалізованих мистецьких закладів. Переможцями в різних номінаціях стали такі учні: по фаху фортепіано – Козішкурт Анастасія (викладач Голубова Н.В.), Шимко Леся ( викладач Терьошина Ю.Г.); скрипка – Бем Олександр, Накоп’юк Юлія ( викладач Бельніцька А.О. концертмейстер Крючков Ю.И.), Пашкова Ольга ( викладач Яблуновська Н.А., Коваленко Є.В.), духових інструментів – Малінін Ігор, Бельш Денис ( викладач Кулик П.П., концертмейстер Малініна Д.О.), вокальні ансамблі – дует у складі Барашкіної Марії та Джулай Катерини, ансамбль молодших класів ( викладач Гумененко А.А., концертмейстер Черепанова Г.В. )
Переможці конкурсу будуть представляти наше місто на другому турі 1 березня 2013 року серед учнів шкіл естетичного виховання нашого регіону.

НАСИЧЕНИЙ  ТИЖДЕНЬ В  ЖИТТІ ВИХОВАНЦІВ  МУЗИЧНОЇ  ШКОЛИ

Минулий тиждень ( з 25 лютого по 2 березня) видався дуже насиченим в житті вихованців музичної школи. 27 лютого відбувся шкільний конкурс струнно–смичкового відділу «Вправні смички». Найкраще виконання віртуозних п’єс показали такі учні: Бельш Аліса, Пашкова Ольга (викладач Яблуновська Н.А., концертмейстер Коваленко Є.В.) та Нечипоренко Юлія
( викладач Бельніцька А.О., концертмейстер Крючков Ю.І.).
1 березня відбувся другий регіональний тур конкурсу «Паросток» серед учнів початкових спеціалізованих навчальних закладів. До Знам’янки з’їхалися вихованці музичних шкіл з Олександрівки, Суботців та Богданівки, щоб позмагатися у грі на музичних інструментах та вокальному виконанні . Представляти нашу школу на третьому заключному турі в місті Кіровограді, який відбудеться 23 березня, довірено таким вихованцям, переможцям ІІ туру :
* вокальному ансамблю молодших класів;
* вокальному дуету у складі Джулай Катерини та Барашкіної Марії (викладач Гумененко А.А., концертмейстер Черепанова А.В.);
* скрипалям – Бему Олександру, Накоп’юк Юлії (викладач Бельніцька А.О., концертмейстер Крючков Ю.І.), Пашковій Ольз(і викладач Яблуновська Н.А., концертмейстер Коваленко Є.В.);
*учням духового відділу – Малініну Ігорю, Бельшу Денису, Лисенко Максиму (викладач Кулик П.П., концертмейстер Малініна Д.О.), Коваленку Ярославу ( викладач Ярмиш В.І., концертмейстер Крючков Ю.І.);
* піаністам - Козішкурт Анастасії (викладач Голубова Н.В.), Шорсткій Ганні ( викладач Тазітдінова Я.Ю.);
* ансамблю домристів та оркестру народних інструментів під керівництвом Булах Р. В. ( концертмейстер Тихонюк О.В.).
1 березня вихованці музичної школи Сімакова Єлісавета (фах - баян, викладач Бондар С.М.) та Шамаль Дар’я( фах – фортепіано, викладач Голубова Н.В.) прийняли участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Таланти багатодітної родини» в місті Кіровограді при підтримці сектору у справах сім’ї та молоді Знамянського міськвиконкому.


 
12          28 - 30 березня в місті Кіровограді відбувся третій заключний тур обласного конкурсу «Паросток» серед учнів спеціалізованих мистецьких закладів. Вихованці Знам’янської ДМШ ім.. Лисенка показали відмінні результати і стали Лауреатами в багатьох номінаціях. Гран – прі конкурсу отримали: оркестр народних інструментів ( викладач Булах Р.В., концертмейстер Тихонюк О.В.), Бельш Денис ( кларнет, викладач Кулик П.П., концертмейстер Малініна Д.О.); дипломами 1 ступеню нагороджені вокальний дует у складі Барашкіної Марії та Джулай Катерини ( викладач Гумененко А.А., концертмейстер Черепанова Г.В. ), Коваленко Ярослав ( флейта, викладач Ярниш В.І., концертмейстер Крючков Ю.І.), друге місце посів ансамбль домристів (викладач Булах Р.В., концертмейстер Тихонюк О.В.). МОЛОДЦІ!!! 





Відбувся щорічний шкільний конкурс серед учнів 1 -2 класів «Відкриваємо юні таланти»

 
12         19 квітня 2013 року в Знам’янській ДМШ ім. М.В. Лисенка відбувся щорічний шкільний конкурс серед учнів 1 -2 класів «Відкриваємо юні таланти». В цьому заході прийняли участь 29 юних музикантів , які змагалися у різних номінаціях.
Дипломами I ступеня нагороджені переможці конкурсу: в номінації фортепіано – Сєргеєва Анастасія (викладач Бодня І.М.), Козішкурт Анастасія (викладач Голубова Н.В.); в номінації скрипка – Бельш Аліса (викладач Яблуновська Н. А концертмейстер КоваленкоЄ.В.); в номінації сопілка – Свірбій Даніель, Гіль Аліса ( викладач Івасенко С.В.), в номінації сольний спів – Коваленко Вікторія ( викладач Потапчук Л. Я.).





   Зустріч з ветеранами

 
12         8 травня 2013 року в актовій залі музичної школи відбулася зустріч її вихованців з дитиною війни Григор’євим Анатолієм Володимировичем. Шановний гість поділився своїми спогадами про тяжкі воєнні й повоєнні часи, під час яких промайнуло його дитинство. Як людина, що не з книжок знає про всі жахіття війни, Анатолій Володимирович у цікавій та доступній формі розповів сучасним дітям про події Великої Вітчизняної війни у нашому місті та селищі Знам’янка. Учні та вчителі школи з цікавістю слухали виступ ветерана праці та підготували невеличкий концерт, квіти, цукерки та фото напам’ять. Зустріч була теплою та дружньою, нікого не залишила байдужим.






Майстер – клас
 
12         23 травня 2013 року відбулася творча зустріч з викладачами та студентами фортепіанного відділу Кіровоградського музичного училища. 4 студентки (Любінецька Марія, Сторчева Яна, Буланенко Анастасія та випускниця нашої школи Бодня Надія) виконали концертну програму ансамблевої музики з творів зарубіжних композиторів та композиторів сучасності. Був проведений майстер – клас викладачами Скібіцькою Іриною Петрівною та Палевіною Оленою Євгеніївною. 








   
12         Нещодавно в Знам’янській дитячій музичній школі відбулося свято, присвячене випуску 2013 «Музика мого дитинства». Свідоцтва про закінчення школи отримали 31 випускник. Серед випускників є відмінники навчання – Мельніченко Каріна (гітара, клас викладача Булах Р.В.), Пуляєва Анна (фортепіано, клас викладача Голубової Н.В.) 16 учнів нагороджено грамотами за високі успіхи у навчанні та активну участь у творчому житті школи. Із закінченням закладу естетичного виховання випускників тепло вітали директор школи Івасенко Сергій Володимирович, завідуючі відділами, батьки. Після урочистого вручення свідоцтв про закінчення школи відбувся концерт, в якому брали участь випускники та учні школи. Гості, серед яких були батьки та друзі випускників, щирими оплесками підтримували виступи юних артистів.Тож міцного здоров’я вам, випускники, щастя, благополуччя. Пронесіть через все життя любов до мистецтва - вічного, дивовижного та неповторного!


                                                 

Кировоград: новости и сайты