Субота, 27.07.2024, 01:27
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська податкова інформує

 Якщо бажаєте зменшити суму оподатковуваного доходу скористайтесь пільгою  
 
12     Для цього необхідно подати заяву за місцем працевлаштування, адже податкова соціальна пільга не застосовується роботодавцем автоматично. Пільга застосовується тільки за одним місцем роботи і лише до заробітної плати. Право на пільгу в 2013 році мають громадяни, граничний розмір заробітної плати яких становить 1610 грн., для них сума податкової соціальної пільги складатиме 573 гривні 50 копійок. 
Податковим кодексом України батькам, усиновлювачам, опікунам двох і більше дітей до 18 років також передбачена податкова соціальна пільга. Наприклад, якщо батько або мати виховує двох дітей, то граничний розмір нарахованої заробітної плати, до якої можливе застосування соціальної податкової пільги становить 3220 грн. В цьому випадку платник податку матиме пільгу в розмірі 1147 грн. (по 573 грн. 50 коп. на кожну дитину) з нарахованої йому заробітної плати. Варто зазначити, що податкова соціальна пільга не застосовується до отриманого доходу від провадження підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності тощо.
Категорії осіб та розмір податкової соціальної пільги визначаються ст. 169 Податкового Кодексу України.

 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

Терміни подання заяви у разі збігу зі святковим або вихідним днем
 
12     Новостворені суб`єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня держреєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановлені для ІІІ-VI груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. 
У разі, якщо 10 день з дня такої реєстрації припадає на святковий або вихідний день, то термін подання зазначеної заяви для новостворених фізичних осіб-підприємців не продовжується. Тобто, останнім днем подання заяви буде день, що передує вихідному або святковому дню.
Нагадуємо, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється положеннями ст. 298 Податкового кодексу України.

 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

30 липня – останній термін сплати щомісячних податкових платежів 
 
12     Сплата податкових зобов‘язань, зазначених у податковій декларації, відбувається протягом 10 днів за днем відповідного граничного строку для подання декларації. 
Отже, до 30 липня необхідно сплатити за червень 2013 року:
- податок на додану вартість;
- податок на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень;
- акцизного податку;
- плати за землю;
- фіксованого сільськогосподарського податку;
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію;
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ;
- збору за користування радіочастотним ресурсом;
- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Також, до 30 липня необхідно сплатити авансові внески з податку на прибуток за липень 2013 року.
 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

Задля отримання електронного ключа необхідно дотримуватись вимог 
 
12          Шановні платники податків ! У Центрі обслуговування платників податків Державної податкової інспекції у м. Кіровограді діє Акредитаційний сертифікаційний центр. Саме там можна отримати електронний цифровий підпис який допоможе здійснювати звітування через мережу Інтернет, а також надсилати звіти до Пенсійного фонду та до органів держстатистики.
Задля отримання електронного ключа необхідно дотримуватись вимог при підготовці пакету документів. Підставою для відмови в реєстрації за результатом розгляду поданих документів може бути:
- відсутність всіх необхідних для реєстрації документів;
- відсутність у довіреної особи документів, які засвідчують її повноваження та особу;
- поданні заявником неналежно засвідчених копій документів;
- невідповідності даних, що визначені в поданих документах, фактичним даним заявника.
Крім того, адміністратор, що здійснює реєстрацію, може відмовити суб’єкту господарювання у наданні послуги ЕЦП, якщо документи мають підчистки, дописки, закреслені слова, інші незастережні виправлення або написи олівцем, а також мають пошкодження, внаслідок чого їх текст неможливо прочитати.

 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

Увага! Встановлено код сплати за результатами камеральної перевірки 
 
12          Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012 р. № 817 "Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету” сплата грошового зобов’язання, визначеного органом Міндоходів за результатами документальної перевірки підрозділів податкового контролю, обліковується за кодом видів сплати "131”.
З метою вдосконалення оперативного обліку податків і зборів до затвердження нового "Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету” платникам податків у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного підрозділами Знам»янської ОДПІ ГУ Міндоходів і зборів у Кіровоградській області за результатами камеральної перевірки, в полі "Призначення платежу” вказувати код виду сплати "131”.
Підстава: лист Міністерства доходів і зборів України від 19.06.2013 №8814/7/99-99-22-04-01-17.
 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

Зміна прізвища, ім‘я та по батькові або місця проживання фізичної особи – підприємця 
 
12          Державна податкова інспекція у м. Знам’янка повідомляє, що у відповідності до Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців” зміна прізвища, ім‘я та по батькові або місця проживання фізичної особи – підприємця підлягають обов‘язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів єдиного державного реєстру.
Держреєстратор проводить державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичної особи – підприємця та при цьому замінюється і свідоцтво про державну реєстрацію підприємця.
У разі, якщо нове місце проживання розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то реєстраційна справа передається за новим місцем обліку платника.
Громадяни України, а також іноземці чи особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, зобов‘язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання і письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації.
Протягом десяти робочих днів з дати державної реєстрації зміни місця проживання підприємець зобов‘язаний передати за описом реєстраційну справу державному реєстратору за новим місцем проживання.
Отже, відповідно до діючого законодавства фізична особа – підприємець зобов‘язаний протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання, про що робиться відмітка у паспорті цієї фізичної особи, та згідно із вимогами статті 9 Закону про реєстрацію, внести зміни до відомостей про фізичну особу – підприємця, що тягне за собою зміну свідоцтва про державну реєстрацію.


 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

Як звітувати до податкової
 
12          Відповідно до пп.49.18.2. Податкового кодексу України платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). При цьому, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день. Натомість, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
Отож, останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року або за І півріччя 2013 року буде 9 серпня 2013 року. Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеного у податковій декларації – 19 серпня 2013 року.
 ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

Підприємці — платники єдиного податку на час відпустки та за період хвороби звільняються від сплати єдиного податку.

12          Згідно з п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.
Пунктом 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Законом про ЄСВ не передбачено пільг щодо сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби.
Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 

   Умисне ухилення від сплати податків

 12          Мін’юстом України листом від 23.04.2013 р. № 197-0-2-13/11 роз’яснено, що відповідно до частини першої ст. 212 Кримінального кодексу України за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), що входять до системи оподаткування, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов’язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, передбачено відповідальність у вигляді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
У разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачено покарання менш суворе, ніж обмеження волі, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло два роки.

ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ   

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат
 

12          Підприємець на загальній системі оподаткування систематично включає до своєї Книги обліку доходів та витрат сумарні підсумки отриманих доходів за відповідний період з кожної Книги найманого працівника для забезпечення систематичного обліку та виведення результатів діяльності за місяць (квартал, рік).
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді ( п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України).
Порядок ведення підприємцями на загальній системі оподаткування Книги встановлений наказом ДПА України від 24.12.10 № 1025 (далі – Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку кожен найманий працівник - фізична особа, що здійснює операції за готівку, веде їх облік у Книзі, яка реєструється фізичною особою - підприємцем.
У Книзі для найманих осіб зазначаються адреса місця здійснення діяльності, ПІБ найманого працівника та фізичної особи – підприємця(роботодавця) та їх реєстраційний номер облікової картки платника податків.
При цьому, наймані працівники заповнюють дані Книги відповідно до гр. 1, 3, 8. Графа 3 заповнюється по кожному факту здійснення операції. У гр. 8 наймана особа відображає вартість отриманого товару за цінами реалізації.
Дані з Книг найманих осіб включаються до Книги фізичних осіб - підприємців в останній день місяця. При цьому, підприємцем у гр. 3 щоденно відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Звертаємо увагу, що фізичні особи - підприємці, зареєстровані як платники податку на додану вартість, не включають до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів, наданих робіт та виконаних послуг
ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного упроводження Знам»янської ОДПІ 
Наступна

Кировоград: новости и сайты