Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями) платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та фізичні особи – підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Таким чином, при укладанні юридичною особою цивільно-правового договору з фізичною – особою – нерезидентом єдиний внесок сплачується на загальних підставах.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Відділом внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області постійно проводяться заходи профілактичного характеру, з метою попередження корупційних правопорушень , а саме : виступи та лекції у колективах працівників органів Міндоходів. Здійснюється роз’яснення антикорупційного законодавства щодо упередження фактів хабарництва, дотримання трудової дисципліни та норм професійної етики.
За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено 22 подання про притягнення винних осіб до відповідальності та усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб. Відкрито 4 кримінальних провадження стовно службових осіб органів Міндоходів області за ознаками 4 злочинів.
Нагадуємо, що в Міністерстві доходів і зборів України діє антикорупційний інтерактивний сервіс „Пульс” (044) 284-00-07. На вказану телефонну лінію приймаються звернення громадян щодо можливих протиправних дій посадових осіб органів Міндоходів області, проводиться перевірка такої інформа
Сектор зв’язків із ЗМІ та громадськістю
Податкова інспекція нагадує власникам РРО, котрі ще не перейшли на податкову звітність «електронкою», про необхідність звернення до сервісних центрів з приводу купівлі або модернізації їхніх касових апаратів. Техніка нового зразка формуватиме електронну стрічку та автоматично передаватиме дані про готівкові операції . Подання звітності в електронному вигляді не вводить додаткових обов»язків, а лише змінює старий порядок подання звітності.
Довідому суб»єктів господарювання: відповідальність за неподання звітності про використання РРО в електронному вигляді настане з 1 липня 2013 року .
Завідувач сектору зв»язків з ЗМІ та громадськістю Кудлай О.В.
Для отримання пільги громадянин має подати до органу Міндоходів за місцзнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують його право на пільгу ( паспорт, пенсійне посвідчення, тощо).
Від сплати земельного податку звільняються: пенсіонери ( за віком), інваліди першої і другої групи, ветерани війни та особи на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.
Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної кавтегорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку .
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Більше половини реєстраційних номерів облікової картки платника податку ( ідентифікаційніих кодів) отримали особи віком до 16 років. В переважній більшості це діти, які готуються до зовнішнього незалежного оцінювання, до вступу в вищі навчальні заклади; ті, хто отримали спадщину, призові винагороди за участь у олімпіадах; діти-сироти, над якими здійснюється опікунство та у разі виїзду за кордон».
Нагадуємо, що дитина, яка не досягла 16-річного віку або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (ДРФО). В інтересах дитини це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник). Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).
Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи або її уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання. У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податку.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Ліцензія видається терміном на один рік, плата здійснюється щоквартально рівними частками. Розрахункові рахунки для внесення плати відкриті за місцезнаходженням платника податків.
До заяви додається довідка про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) та копія платіжного доручення з відміткою банку про плату за ліцензії.
Вартість ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в межах міста – 8 тис. грн. за кожний окремий електронний контрольно-касовий апарат. На території сіл і селищ – 500 грн.
Нагадаємо, що Указом Президента України № 726/2012 від 24.12.2012 створено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, на яке додатково покладено функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю.
Податкова служба нагадує СГД як юридичним так і фізичним особам що,
- 14 - го червня закінчується строк сплати збору за провадження торгівельної діяльності на липень 2013 року.
- 14 - го червня закінчується строк подання звіту про використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО)
- 20 – го червня закінчується строк сплати :
а) авансових внесків із єдиного податку платниками єдиного податку 1-ї та 2-ї груп за червень 2013 року.
б) єдиного соцвнеску за травень 2013 року .
- 20 –го червня закінчується строк подання :
а) податкової декларації з ПДВ за травень 2013 року.
Б) копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за травень
В) звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення , допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за загальнообов»язкове державне соціальне страхування
Г) декларацій акцизного податку за травень
Д) розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за травень.
Е) податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за травень
Ж) податкового розрахунку з плати з користування надрами для видобування корисних копалин
27 червня закінчується строк сплати :
- єдиного соцвнеску за травень 2013 р.
- авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, у яких податковий доход за 2012 рік більше 12 млн.грн.
- ПДВ за травень 2013 року платниками, які сплачують його щомісяця
- фіксованого сільськогосподарського податку за травень 2013
- плати за землю або орендної плати за травень2013 року
- збору на розвиток виноградарства садівництва і хмелярства за травень 2013 року
Увага! Заяву про зміну осіб, відповідальних за ведення бухобліку або податкового обліку, платник податків повинен подати до ДПС протягом десятиденного строку з дня виникнення таких змін.
Протягом дня до податкової служби платник може надсилати необмежену кількість різних звітних документів. Надсилання декілька примірників одного звітного документа ( у разі виправлення показників) не вважається порушенням. Оригіналом буде рахуватись останній надісланий документ, за умови що його прийнято до бази даних ДПС і платнику надійшла про це друга квитанція.
Звітність в електроній формі органи ДПС приймають до останньої години, тобто до 24.00 дня , в якому спливає граничний термін подання звітності.
.
Сектор взаємодії із ЗМІ та
громадськістю
Фізична особа-підприємець, яка працює на загальній системі оподаткування, не включає до складу доходу суб’єкта господарювання суму поворотної фінансової допомоги (позики), протягом строку, на який вона видана.
Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України).
Водночас, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, вона включається до складу доходів підприємця та оподатковується на загальних підставах.
Питання оподаткування доходів фізичних осіб–підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності регулюються ст. 177 (розд. IV) ПКУ.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Застосування РРО
Фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, зобов»язані застосовувати РРО відповідно Закону ( п 177.10. ст.177 Податкового кодексу )
При цьому згідно зі ст 10 Закону про РРО та п. 19 Переліку № 1336 дозволено проводити розрахункові операції без застосування розрахунковиї книжок і книг обліку розрахункових операцій при прийманні від населення вторинної сировини ( крім металобрухту)
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Ця зміна вступить в дію з 1 липня поточного року, коли набуде чинності пп. «ї» п.201.1 Податкового кодексу.
Нагадаємо, що відповідно до положень Податкового кодексу України обов’язковими реквізитами податкової накладної є наступні реквізити:
- порядковий номер податкової накладної;
- дата виписування податкової накладної;
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
- податковий номер платника податку (продавця та покупця);
- місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
- опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
- ціна постачання без урахування податку;
- ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
- загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
- вид цивільно-правового договору;
- код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Крім того, нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи Міндоходів України про отримання або знищення печатки.
Господарським кодексом України, яким визначено особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не міститься вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання (ст. 128 ГКУ від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями).
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Тобто, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, продавець транспортного засобу може вибрати собі один із вищезазначених методів визначення доходу (чого не було раніше): або провести незалежну експертну оцінку транспортного засобу, або визначити середньоринкову вартість транспортного засобу.
Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу Міністерством економічного розвитку України і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу (www.me.gov.ua) в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
11 червня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. №403, якою затверджено Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
За Закон "Про внесення відповідних змін до законодавства у зв'язку із прийняттям Податкового кодексу" проголосували 293 народних депутата із 370, зареєстрованих у залі.
Закон продовжує до 1 січня 2014 року термін введення обов'язкової подачі до органів Міндоходів звітності, пов'язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок по дротових або бездротових каналах зв'язку без застосування фінансових санкцій за її неподання.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
Про це суб’єктам господарювання нагадує Знам’янська ОДПІ. Окрім того радить платникам податків не забувати про обов’язок самостійної сплати податкового зобов’язання у сумі, зазначеній у поданій ними податковій декларації. Відповідно до законодавства така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації,
Так, наприклад, для платників ПДВ, які звітують щомісячно, останнім днем подання податкової декларації за травень 2013 року було 20 червня 2013 року. Втім, через те що 30 червня – вихідний, останнім днем сплати податкового зобов’язання буде 27 червня 2013 року.
Зауважимо, що відповідна норма передбачена ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадськістю
При цьому такі суб'єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадскістью
Знам’янська ОДПІ нагадує Вам, що згідно Податкового кодексу податок за землю за 2013 рік необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення.
Підставою для нарахування плати за землю є дані земельного кадастру.
Об'єктом плати за землю є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки(паї), які перебувають у власності.
Ставка і розмір податку залежать від площі земельної ділянки, а також від того, де вона знаходиться і як її використовують.
Сектор зв’язків з ЗМІ та громадскістью