Четвер, 02.05.2024, 12:35

Головна » 2013 » Липень » 16 » Чи має право громадянин на приватизацію земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва ?

12 Чи має право громадянин на приватизацію земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у разі успадкування чи придбання ним житлового будинку, якщо він уже отримав безоплатно у власність земельну ділянку із земель державної та комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд?

Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Статтею 121 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

Водночас, частиною четвертою статті 116 Земельного кодексу України визначено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Тобто, громадянин, який отримав безоплатно у власність земельну ділянку із земель державної та комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах норм безоплатної приватизації визначених статтею 121 Земельного кодексу України, не має права на приватизацію земельної ділянки з таким цільовим призначенням у разі успадкування чи придбання ним житлового будинку.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 806 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0