Субота, 04.05.2024, 14:00

Головна » 2013 » Серпень » 28 » Чи мають право фізичні особи — іноземці або особи без громадянства, зареєстровані СГД , застосовувати спрощену систему оподаткування?

12 Відповідно до п. 177.12 ст. 177 Податкового кодексу іноземці та особи без громадянства, зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу визначено, що резидент — це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній із держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу ХІV цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Отже, фізичні особи — іноземці або особи без громадянства, зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, передбачених главою 1 розділу ХІV Податкового кодексу.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській обл.

Категорія: Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 737 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0