10:28 День пам’яті по мирному атому | |
![]() У місті Знам’янка поклали квіти до до пам’ятного знаку на честь знам’янчан та мешканців району, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Щороку 14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день у 1986 році ввели в експлуатацію саркофаг над зруйнованим блоком станції. І хоча офіційно День ліквідатора був встановлений тільки в 2006 році, тому саме 14 грудня ліквідатори аварії на ЧАЕС збиралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу і пом’янути товаришів. ![]() Сьогодні, у День ліквідатора аварії на ЧАЕС міський голова Сергій Філіпенко поклав квіти до пам’ятного знаку на честь знам’янчан та мешканців району, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Разом з міським головою у церемонії взяли участь перший заступник міського голови Валентина Загородня, секретар міської ради Наталія Клименко, керуюча справами міськвиконкому Ірина Ратушна, представники Знам’янської міської громадської організації «Союз - Чорнобиль України», Знам’янського МРВ ![]() Управління ДСНС України у Кіровоградській області, підприємств, організацій, установ міста, молодь та мешканці міста. Почесна варта, громадськість, всі вони прийшли пом’янути героїв, які рятували Україну від наслідків «мирного атома». ![]() «Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто віддав за нас своє життя у ядерному котлі, хто до останньої краплі виконав свій синівський обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом — зупинив розповсюдження катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для України. Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим»,— наголосив міський голова Сергій Філіпенко у своєму виступі. Вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання | |
|