10:32 До річниці Чорнобильської катастрофи | |
![]() У фойє міськвиконкому була організована виставка "Важкий тягар Чорнобильського неба”, де були представлені газетні та книжкові матеріали про сумні події минулого. Зі словами глибокої подяки звернувся до ліквідаторів, котрі мужньо й оперативно ліквідовували атомне пекло на українській землі, міський голова І.Крижановський. – Ризикуючи своїм життям і здоров’ям ви виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації, – зазначив міський голова Ігор Крижановський. – Гіркота Чорнобилю назавжди залишиться у серцях та душах майже 300 знам’янчан, які пройшли випробування радіацією. ![]() – Мільйонам людей були спотворені долі вимушеним переселенням, мільйони людей втратили здоров’я. На боротьбу з Чорнобильським лихом піднявся весь світ, але основний тягар тих подій витримав український народ. Сьогодні мені хотілося б подякувати усім Вам за мужність і героїзм, адже завдяки Вам, ми вже 26-ту весну зустрічаємо із мирним небом, – наголосив Ігор Борисович. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів А.Заруцький вручив грамоти за сумлінну працю, високу професійну майстерність та з нагоди 26-ої річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції Стеценку Олександру Миколайовичу — фельдшеру станції швидкої та невідкладної медичної допомоги; Випиналюку Дмитру Володимировичу — водію автотранспортного засобу (вантажного автомобіля) відновного поїзда Знам’янка ; Ковальчуку Василю Олексійовичу — водію автотранспортного засобу (легкового автомобіля) ; Бердику Григорію Олександровичу — водію комунального підприємства "ЖЕК № 1” Аврамчуку Петру Миколайовичу — лікарю стоматологу Диківської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини ; Гуру Сергію Миколайовичу — водію Знам'янської районної центральної лікарні; Матяшу Володимиу Петровичу — слюсару 4-го розряду аварійно-відновлювальних робіт ЗМВУВКГ ; Кравчук Раїсі Петрівні сестрі медичного кардіологічного відділення ДЗ "Відділкова лікарня ст. Знам’янка ДП "Одеська залізниця”; Гундаренко Павлу Васильовичу — завідувачу рентгенологічного відділення ДЗ "Відділкова лікарня ст. Знам’янка ДП "Одеська залізниця” ; Чолачу Ярославу Григоровичу — лікарю станції швидкої та невідкладної медичної допомоги. Зворушливо, під звуки "Реквієму”, ведучі декламували поезії про те, як кохану землю вбили без ножа, а доля встеляє нам сумні рушники і до цих пір смертю дихає отруєна трава. Музичні вітання та вірші відомих українських поетів, присвячені тим, хто врятував світ від великої біди, виконали й декламували вихованці міського Палацу культури. Про будні ліквідаторів аварії у Чорнобильській зоні розповів секретар міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Михайло Михайлович Ульяніч. Після закінчення урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку на честь знам’янчан та мешканців району, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пригадуючи ті жахливі весняні дні, ми схиляємо у скорботі голову перед світлою пам’яттю тих, котрі у відсвітах чорнобиля назавжди увійшли в безсмертя, і віддаємо данину живим. | |
|