Четвер, 02.05.2024, 15:57

Головна » 2012 » Грудень » 20 » До відома голів ОСББ та ЖБК
До відома голів ОСББ та ЖБК
12        На виконання вимог листа Департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської обласної державної адміністрації та враховуючи лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2012 року №7/10-19373 щодо погодження (затвердження тарифів) органами місцевого самоврядування внесків на житлово-комунальні послуги для ОСББ та ЖБК, повідомляємо, що:
- визначений загальними зборами ОСББ розмір внесків (платежів) на утримання будинку і прибудинкової території не потребує затвердження чи погодження органами державної влади чи місцевого самоврядування;
- розмір внесків (платежів) на утримання будинку і прибудинкової території загальними зборами ОСББ повинен визначатися виходячи із затвердженого в кошторисі об’єднання розміру витрат на ці цілі;
- склад витрат на утримання будинку і прибудинкової території, які включаються до кошторису ОСББ, слід визначати згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій.
Таким чином, при дотриманні вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій забезпечуватиметься об’єктивний підхід до визначення переліку складових витрат з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які мають здійснюватись у кожному конкретному будинку.
Також, з огляду на проблемні питання надання споживачам, які мешкають у будинках ОСББ, пільг і субсидій, слід зауважити, що чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де воно не створене, а так само і в залежність від того, сплачуються відповідні витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ.
Враховуючи зазначене, за умови затвердження на загальних зборах ОСББ розміру внесків (платежів) на утримання будинку і прибудинкової території, який відповідає затвердженому в кошторисі об’єднання розміру витрат на такі цілі, що підтверджується документально (витяг з протоколу загальних зборів, копія кошторису об’єднання), відсутні правові підстави для відмови споживачам, які мешкають у будинках ОСББ, в наданні пільг і субсидій, чи об’єднанню – у відшкодуванні таких пільг і субсидій.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 982 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0