Субота, 11.05.2024, 05:01

Головна » 2016 » Травень » 14 » Дорогі знам’янчани! Шановні земляки!
Дорогі знам’янчани! Шановні земляки!
Цієї неділі, 15 травня, згідно з Указом Президента уся Україна відзначатиме День пам'яті жертв політичних репресій.

Зібравшись біля символічних знаків з квітами та запаленими свічами, з молитвою на устах та глибоким жалем у серцях, ми віддамо шану тим мільйонам наших співвітчизників, яких поглинула страшна каральна машина радянської ідеології.

Політичні репресії у ХХ столітті для нас - представників української нації – у порівнянні з іншими народами мали, напевно, найбільш трагічний наслідок.

Адже нелюдський сталінський режим, спрямований на моральну чи фізичну розправу над кожним інакодумцем, знищив цілу плеяду українських вчених, науковців, простих робітників, селян, людей мистецтва, духовенства, представників національної еліти, творчої інтелігенції – одним словом, тих, чиї праця, досвід, численні напрацювання та досягнення, великий розумовий потенціал могли стати чудовим вкладом у державний розвиток, в тому числі і Незалежної України.

Саме тому, ми, усі ті, що живемо у новий час, маємо вважати громадянським і навіть особистим обов’язком вшанування пам’яті жертв політичних репресій, розуміючи, що це насамперед потрібно нам – живим, а не мертвим.

У цей день закликаю усіх Вас взятии якнайбільш активну участь у жалобних заходах, що проходитимуть у нашому місті. Об’єднаймось навколо цієї трагічної сторінки української історії, засвідчивши таким чином нашу високу громадянську свідомість і позицію. Нехай пам'ять про великий терор ХХ століття не дозволить новому поколінню допустити подібних помилок у майбутньому.

З повагою,
Міський голова                                                                                 С.Філіпенко

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 860 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.3/6