І.
Мережа закладів освіти міста. Загальноосвітні навчальні заклади. У 2010/2011 навчальному році в місті Знам’янка працює 6 загальноосвітніх начальних закладів І-ІІІ ступенів, в яких в 136 класах навчається 2813 учнів. Другою зміною навчання охоплено 318 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що становить 11,3% від їхньої загальної кількості. У місті функціонує міжшкільний навчально-виробничий комбінат, в якому здійснюється трудове навчання та виховання 844 учнів ЗШ № 1,3,4, НВК «Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей». При НВК «Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» організована робота 4 груп з вечірньою формою навчання, якою охоплено 49 учнів. Для 49 учнів, які за станом здоров'я не можуть навчатись на колективній формі навчання організовано, індивідуальне навчання на дому. З 2008 року проведена реорганізація ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 у навчально-виховний комплекс «Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей», в якому в двох десятих і двох одинадцятих ліцейних класах фізико-математичного і суспільно-гуманітарного профілів навчається 64 учні. Профільне навчання учнів 10-11 класів організоване в усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста, крім ЗШ № 4,7, в яких у 2010/2011 навчальному році запроваджений універсальний профіль навчання. Всі шість загальноосвітніх навчальних закладів міста мають комп’ютерні класи, чотири з них, що становить 66,7%, підключені до мережі Internet. Планується підключення решти дох шкіл (ЗШ № 1, 6) до 1 листопада 2011 року. Всі загальноосвітні начальні заклади міста повністю укомплектовані педагогічними кадрами. Мережа загальноосвітніх начальних закладів залишається стабільною протягом багатьох років. У місті Знам’янка у 2011 році не планується створення освітніх округів.
Позашкільні навчальні заклади
У 2010/2011 навчальному році у місті працюють три позашкільні навчальні заклади, які підпорядковані відділу освіти: • міська станція юних техніків – 16 груп, 225дітей, 96 годин • будинок дитячої і юнацької творчості – 51 група, 770 дітей, 290 годин • дитячо-юнацька спортивна школа, що передана у підпорядкування відділу освіти з 01 березня 2011 року, – 33 секції, 390 вихованців, 344 години. Планується з 1 червня 2011 року створити центр дитячої та юнацької творчості на базі ліквідованих БДЮТ та СЮТ,в якому в 67 групах (386 годин) навчати 995 дітей, та комплексну ДЮСШ, в якій в 26 секціях (264 години) здійснювати фізичне виховання 330 вихованців.
Дошкільні навчальні заклади
В місті працює 7 дошкільних навчальних закладів, в яких виховуються 1100 дітей, що становить 75% від кількості дітей дошкільного віку, з них – 227 дітей 5-річного віку, що становить 100% кількості дітей цього віку. Потребують влаштування в ДНЗ 320 дітей дошкільного віку.
ІІ. Рейтинг роботи закладів освіти міста.
Навчально-виховний процес у закладах освіти міста організований у відповідності до вимог Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації. Щорічно на базі закладів освіти міста проводиться 3-4 обласних семінари з різних питань здійснення навчально-виховного процесу, у середньому 8 випускників загальноосвітніх начальних закладів нагороджуються золотими медалями, 5 – срібними, випускники 11-х класів успішно проходять тестування на зовнішньому незалежному оцінюванні і вступають до ВНЗ. У 2010/2011 навчальному році 22 учні загальноосвітніх начальних закладів стали переможцями ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін (у 2009/2010 навчальному році було 12), чотири учні – вибороли призові місця у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, один – запрошений до участі у ІІІ етапі у м. Києві.
ІІІ. Найважливіші проблеми освітньої галузі м. Знам'янка
1. Обмежене бюджетне фінансування закладів освіти міста, внаслідок чого: • кошти на заробітну плату працівникам закладів освіти виділені тільки на 8 місяців; • відсутні кошти на оплату відряджень для участі в обласних семінарах, обласних конкурсах; • не виділені кошти на організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів; • виділяється дуже обмежена кількість бюджетних коштів для проведення поточних ремонтів закладів освіти міста; • виділяється недостатня кількість коштів на проведення протипожежних заходів. Внаслідок невиконання протипожежних заходів з 2004 року призупинена діяльність ДНЗ № 5, ЗШ № 4,6. 2. Слабка навчало-матеріальна база загальноосвітніх навчальних закладів: • відсутнє сучасне обладнання навчальних кабінетів з базових дисциплін; • відсутні сучасні ТЗН (мультимедійні проектори, комп'ютерні дошки тощо); • потребує оновлення технологічне обладнання харчоблоків шкіл та дитячих садків. 3. Необхідність завершення будівництва газової модульної котельні навчально-виховного комплексу та будівництво котелень для ЗШ № 6, ДНЗ № 7,8.
|