09:19 Гірчить Чорнобиль крізь роки | |
![]() 26 квітня 1986 року вибух Чорнобиля сколихнув світ, закарбувавши в пам’яті людства дату жахливої техногенної катастрофи. Сталася трагедія, увесь обсяг негативних наслідків якої дедалі чіткіше усвідомлюється з плином часу. Біблійна зірка Полин, що впала тоді на нашу землю, надовго отруїла не лише наші хліб, воду, повітря, а й нашу кров. Відтоді збігло три десятки років, проте Чорнобиль і досі залишається незагоєною раною, що ятрить пам’ять. Про той жахливий день та про наслідки трагедії говорили бібліотекарі міської централізованої бібліотечної системи на заходах присвячених дню Чорнобильської трагедії. ![]() Бібліотекар міської центральної бібліотеки Наталія Мирошниченко під час відео розповіді «Гірчить Чорнобиль крізь роки» розкрила суть та наслідки катастрофи для учнів 7-А (кл. кер. Грабовська С.О.) та 9-х класів (кл. кер. Василенко Н.В. та Марчук С.Д.) НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№3-ліцей» . Розповідь була доповнена документальними кадрами фільмів: «Чорнобиль», «Наслідки катастрофи», «Люди гіркої долі», «Прип’ять – мертве місто», «Саркофаг». На годині пам’яті «Чорнобиль, яким ми його запам’ятали?» бібліотекарі міської бібліотеки-філіалу №1 разом з учнями ПТУ№12 гр.62, гр.51 (кл. керівники: Трофімова Т.М., Невкрита Л.Ю., методист Токар Т.М.) пригадали трагічні дні Чорнобильської катастрофи. Переглянули відеофільм про Чорнобиль, прослухали пісню і вірші, присвячені цій темі, а бібліотекар Холодова О.В. познайомила усіх присутніх з оглядом літератури на тему: «Чорнобиль – це набат і біль», розповіла про українських письменників, які відгукнулися на цю страшну трагедію. Працівники міських бібліотек призвали молоде покоління бути завжди вдячними ліквідаторам аварії на ЧАЕС в тому числі і нашого міста та району, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії та обмежити її біду. | |
|