11:53 Інформаційна нарада за участю фахівця з питань радіаційно-хімічного захисту населення | |
![]() Юрій Миколайович проінформував присутніх про створення робочої групи з вивчення радіаційно-екологічної ситуації області та про результати поїздки та впливу іонізуючого випромінювання на стан здоров'я населення до Швеції. За його словами, робоча група побувала наприкінці січня у Швеції, де взяла участь у семінарі щодо вивчення радонових ризиків. Брюм Ю.М. повідомив, що країна впродовж 40 років займається вивченням радонової проблематики, оскільки розташована на гранітному щиті, що і спричиняє високий рівень радону в зовнішньому середовищі. За цей час шведи навчилися боротися з радоном шляхом проведення вимірів в спорудах, надання консультацій населенню та проведення спеціальних заходів по усуненню ризиків. ![]() За інформацією Юрія Миколайовича , до дослідницької роботи долучаться також фахівці Державного підприємства "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки" Держатомрегулювання України, які за допомогою мобільної радіологічної лабораторії RanidSONNI проведуть комплекс робіт з радіаційного обстеження території області. Також досягнуто домовленість з Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва Національної Академії медичних наук України про можливість проведення досліджень на вміст радону у всіх дошкільних, навчальних закладах та закладах охорони здоров'я області, - зазначив Брюм Ю.М. . - В рамках Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від впливу іонізуючого випромінювання на 2009-2013 роки з початку опалювального сезону вже обстежено 91 заклад соціальної сфери в Кіровограді, Малій Висці та смт Новоархангельську, результати яких нині опрацьовуються, - повідомив Юрій Миколайович . - Крім того, у 123 дошкільних навчальних закладах, школах та закладах охорони здоров'я міст Долинська, Олександрія, Світловодськ , а тепер і у вашому місті також, розпочате встановлення вимірювальних датчиків. Остаточні результати і методики усунення радонових ризиків будуть розглянуті на Міжнародній конференції в м. Кіровограді, що відбудеться в травні-червні поточного року. На одній із нарад Сергій Миколайович Ларін наголосив: " Всі мають зрозуміти, що радон – це явище не унікальне лише для Кіровограда. Ця проблема поширена по всьому світу, проте в Україні це питання раніше не отримувало належної уваги. Треба чітко пояснювати жителям через пресу, характерні особливості газу та методи профілактики радонових ризиків, щоб уникнути всіляких пліток та напруги в суспільстві. Протирадонові заходи мають проводити виключно фахівці, які мають відповідні знання, допуски та сертифікати на проведення цих заходів". | |
|