Понеділок, 20.05.2024, 01:03
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Головна » 2013 » Березень » 15 » Як захистити свої земельні права
17:08
Як захистити свої земельні права
 
12         Відповідно до ст. 13 Конституції України держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом і, відповідно, громадянам забезпечені рівні умови захисту права власності на землю.
Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю. Власники та землекористувачі користуються захистом прав не лише, пов'язаних з позбавленням права володіння земельною ділянкою, а й не пов'язаних із правом володіння (наприклад, вимога про усунення перешкод у здійсненні права користування земельною ділянкою при самовільному зайнятті земельної ділянки).
Визнання прав
Необхідність у використанні такого способу захисту виникає тоді, коли право на землю (власності, користування) оспорюється, заперечується іншими особами або створюється неможливість реалізації особою свого права власності на землю або землекористування у зв'язку з наявністю сумнівів у інших осіб або втратою належних правовстановлюючих документів на земельну ділянку.
В даному випадку вимога про визнання права в судовому порядку зазвичай спрямовується не до відповідача, а безпосередньо до суду, який повинен підтвердити та визнати наявність чи відсутність у позивача оспорюваного права (власності або користування) на землю. В такому випадку мова буде йти про окреме провадження, тобто про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав
У випадках самовільного зайняття земельних ділянок, псування земель, що належать власникам або перебувають у користуванні, засмічення промисловими або іншими відходами, проведення на землях розвідувальних робіт та в інших випадках виникає необхідність відновлення стану таких земель до того, який існував до порушення прав землевласників та землекористувачів.
Одним із поширених способів відновлення стану земельної ділянки є рекультивація порушених земель, умови здійснення якої визначені ст. 166 Земельного кодексу України. Крім того, на практиці досить поширеним способом відновлення стану земельної ділянки при її самовільному зайнятті є вимога знесення самовільно побудованих будівель та споруд, які були збудовані за час незаконного використання земельних ділянок.
Визнання угоди недійсною
Відповідно до вимог статей 203-207, 215-236 Цивільного кодексу України недійсними є ті угоди, які не відповідають вимогам закону. За загальним правилом правовими наслідками визнання угод недійсними є настання реституції, тобто обов'язок сторін повернути одна одній все, що було одержане за угодою, а у разі неможливості повернути одержане в натурі - відшкодувати його вартість у грошовій формі, якщо інші наслідки недійсності угод не передбачені законом (ст.ст. 203, 215, 228 Цивільного кодексу України).
Порядок визнання недійсними угод щодо земельних ділянок визначено ст. 210 Земельного кодексу України.
Визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування
Особливістю цього способу захисту прав на землю є те, що відповідачами виступають органи, наділені владними повноваженнями (органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади).
Визнання рішень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади недійсними здійснюється в судовому порядку.
Наслідки визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування визначені статтями 154 та 155 Земельного кодексу України.
Відшкодування заподіяних збитків
Порядок відшкодування заподіяних збитків встановлений ст.ст. 611, 1166 Цивільного кодексу України, ст. 157 Земельного кодексу України, Постановою Кабінету Міністрів «Про Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам» від 19.04.1993 № 284. Визначення розміру шкоди здійснюється також на підставі Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 27.10.1997 № 171.
Крім того, слід зазначити, що можливе здійснення відшкодування шкоди, завданої внаслідок правомірних дій органів влади. Такі випадки передбачені ст. 156 Земельного кодексу України, серед яких можна виділити вилучення (викуп) сільськогосподарських угідь, встановлення обмежень щодо використання земельних ділянок та інші.
Даний перелік способів захисту прав на земельні ділянки не є вичерпним. Особа може застосовувати і інші способи захисту прав на земельні ділянки в межах чинного законодавства України.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 738 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2

Кировоград: новости и сайты