09:42 Храмове свято на честь Богородиці Знамення | |
![]() Божественну літургію очолив його Преосвященний Владика Олександрійський та Світловодський Анатолій, благочинний округу протоієрей Євгеній, священик Віктор та запрошені священики. Напередодні свята у храмі було відслужено святкове вечірнє богослужіння. По його закінченню Храм святково прибрали, адже сам Владика пообіцяв прибути на свято. В день свята служба розпочалась дещо пізніше, ніж завжди. ![]() Прославляння стародавньої чудотворної ікони Божої Матері, після якого вона отримала найменування Знамення, відбулося в 1170 році під час чудового заступництва Богоматері міста Новгорода і його жителів. У цей рік сполучені сили російських удільних князів, очолювані сином Суздальського князя Андрія Боголюського, підійшли під стіни Великого Новгорода. Новгородцям залишалося сподіватися лише на Божу допомогу. Дні і ночі молилися вони, благаючи Господа не залишати їх. На третю ніч почув архієпископ Новгородський Ілія голос, що повеліває йому узяти з Церкви Спаса Преображення на Ільіній вулиці образ Пресвятої Богородиці і винести його на міську стіну. Коли ікону переносили, — вороги пустили в хресний хід хмару стріл, і одна з них встромилася в іконописне лице Богородиці. З очей Її потекли сльози, і ікона обернулася лицем до міста. Після такого Божественного знамення на ворогів раптово напав нез'ясовний жах, вони стали побивати один одного, а підбадьорені Господом новгородці безстрашно спрямувалися в бій і перемогли. У спогад чудового заступництва Цариці Небесної, архієпископ Ілія тоді ж встановив свято на честь Знамення Божої Матері, яке і донині святкує всією Руською Церквою. ![]() Численні списки з ікони Знамення відомі по всій Росії. Багато які з них просяяли чудесами в місцевих храмах і найменовувались по місцю явища чудес. До таких списків ікони Знамення відносяться ікони Діонісиєво-Глушицька, Абалацькая, Курська, Серафімо-Понетаєвська та інші. На свято до Храму також прибули і представники влади: Знам’янський міський голова І.Б.Крижановський та селищний голова С.І.Філіпенко, які молились разом з парафіянами про заступництво Божої Матері. По закінчення служби Владика звернувся до населення і відзначив велику значимість того, що представники влади сьогодні разом з людьми в храмі. Це, насамперед говорить про те, що влада не відокремлює себе від людей, а навпаки підтримує їх. Знам’янський міський голова зазначив, що перед знам’янчанами стоїть чимало проблем і лише з Божою допомогою ми зможемо їх вирішити. Відзначив і селищний голова С.І.Філіпенко, що храмове свято – це і своєрідне день народження села, адже саме на це свято було закладено початок Знам’янки. Звичайно, як і завжди на свято були привітання, були і подарунки. Але найбільший подарунок явила християнам сама Заступниця Божа, Пресвята Богородиця подарувавши мир і спокій та таке довгоочікуване свято. Напередодні святкової неділі усі миряни мали можливість взяти участь у благодійній акції «З долоньки в долоньку» та здійснити милосердя до ближнього. А це одна з найвагоміших Божих заповідей. Звичайно до храмового свята готувались усі віруючі селища Знам’янка 2 та зносили до храму невеликі продуктові підношення аби пригостити гостей, які традиційно з'їхались з сусідніх сіл до храму. Усі вірні мали можливість у цей день сповідатися і причаститися, а після Богослуження відбувся спільний обід. Цього року понад сто чоловік узяли участь в храмовому святі церкви Знамення, що в смт. Знам’янка Друга. Людмила Ніколаєвська | |
|