10:43 Кожен може бути творцем | |
![]() Бачити в звичайних хмарах казкових персонажів або королівські палаци, в калюжі – сонце і віти дерев для дитячої уяви звична справа. Та деякі люди мають цю особливість і в дорослому житті – бачити в звичайних, буденних речах щось особливе. Це люди творчих професій: художники, скульптори, дизайнери. Зустріч з такими неординарними людьми нещодавно відбулась в НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст.№ 2 – ліцей», організаторами якої стали директор міського краєзнавчого музею м.Знам’янка Тетяна Кулик, завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею (КОХМ) Олена Степанок, заступник директора з навчально-виховної роботи Вікторія Маслюкова, вчитель художньої культури та мистецтва Ірина Павленко. ![]() Знайомство зі студентами факультету дизайну КІРУЕ УСЗ Владом Недвигою, Іриною Загоровською та художником відділу музею КОХМ картинна галерея П.Оссовського «Світ і вітчизна» Катериною Сабодаж відбувалось протягом дня під час звичайних уроків. Для учнів 4-А та 4-Б класів – під час уроків праці, для учнів старших класів 11-В, 10-А, 9-А, 9-Б, 6-А - на уроках художньої культури. Студенти презентували свої авторські дизайнерські проекти та виставкові художні роботи, виконані в різних жанрах і техніках, пояснювали особливості творчого процесу. Крім того працівники художнього музею розповіли про різновиди художнього та декоративно-ужиткового мистецтва творів, які експонуються в обласному художньому музеї. Відчути радість створення своїми руками художнього витвору та спостерігати творчий процес фахівців змогли всі учасники майстер класів. Вони були різноманітними за технікою і складністю виконання. Виготовляли ляльку-мотанку, прикрасу для одягу, плели фенічки-браслетики, створювали різноманітні розписи – боді-арт, спостерігали процес творення художнього графічного портрету тушшю, який отримали в подарунок деякі учениці від Влада Недвиги. ![]() Крім того Олена Степанок розповідала багато цікавої, пізнавальної інформації щодо процесу творення власними руками та про народні вірування щодо деяких речей. Наприклад ляльку-мотанку виготовляли тільки з позитивними думками, які передавались через пальчики. Обличчя їй не зображували, так як вважали, що через чистий лик дитина отримує Боже благословення, а якщо намалювати обличчя – то вночі лялька буде красти дитячу душу. Радість пізнання і творчості, які ми несемо з дитинства в доросле життя дозволяються сприймати світ в різних кольорових барвах, прикрашати нашу буденність і робити життя яскравішим і змістовним. Тетяна Кулик, директор міського краєзнавчого музею | |
|