19:39 Легалізація робочих місць-важливе питання сьогодення | |
![]() В залі засідань виконавчого комітету Знам'янської міської ради 5 жовтня 2011 року відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення "Про спільні дії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців та профспілок міста Знам'янки і Знам'янського району щодо легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення". ![]() ![]() Перший заступник міського голови В.Джулай ознайомив присутніх з роботою Знам'янського міськвиконкому з даного питання. Він відмітив,що за даними об'єднаної державної податкової інспекції у місті 415 юридичних осіб сплачують єдиний соціальний внесок - 115 осіб (за даними управління Пенсійного фонду в м. Знам'янці). Фізичних осіб-підприємців - 1994, з них 785 сплачують єдиний соціальний внесок. Страхові внески за 554-х найманих працівників сплачують 205 фізичних осіб-підприємців. Володимир Олександрович зазначив, що протягом січня-вересня поточного року відбулося 6 засідань міської робочої групи з організації та координації роботи з питань легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення, у ході яких йшлося про підсумки діяльності за 2010 рік та затверджено план дій на 2011 рік, обговорювалася інформація про результати проведеної роботи та розглядалися питання стосовно дій фізичних осіб-підприємців щодо легального оформлення найманих працівників тощо. Проводиться робота по створенню моніторингу торгівельних точок міста та розрахунку необхідної кількості найманих працівників в них, в залежності від режиму роботи та кількості робочих місць. Останнім часом членами робочої групи застосовується практика запрошення фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, для вивчення стану справ по дотриманню мінімальних державних гарантій в оплаті праці. За результатами вивчення надаються рекомендації щодо: • оформлення трудових договорів з найманими працівниками; • ведення документації первинного обліку по нарахуванню та виплаті заробітної плати. Протягом січня-вересня 2011 року робочою групою з питань легалізації заробітної плати та "тіньової" зайнятості населення обстежено всього 141 суб'єкт господарської діяльності (за січень-серпень -121) в т.ч.: 44 - за участю помічника прокурора; 20 - державного інспектора праці; 32(за січень-серпень 21) - головного державного податкового ревізора-інспектора, всі обстеження проводились за участю представників Пенсійного фонду та центру зайнятості. В результаті зазначеної роботи порушення спостерігалися на 39 (січень-серпень 37) суб'єктах господарювання. Загалом виявлено та легалізовано 51 (за січень-серпень 49) "тіньове" робоче місце. За даними управління Пенсійного фонду України в місті 146 підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, які нараховують працівникам заробітну плату нижче мінімального її рівня. Розмір середньомісячної заробітної плати найманих працівників. працюючих у фізичних осіб-підприємців, склав 661грн. Для порівняння: Розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників: за січень-червень 2011 року - 2622грн. (по області 1980грн.); за розрахунковими даними середньомісячний розмір заробітної плати за січень-вересень 2011 року - 2762грн. Станом на 1 жовтня за оперативною інформацією заборгованість склала 465.7тис.грн. (на 1 січня 2011 року -437,8 тис.грн., на 1 вересня - 550,5тис.грн), ріст 6,4%. За січень-вересень поточного року комісією з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та ін. соціальних виплат проведено 9 засідань (за січень-серпень - 8), у ході яких заслухано 34 керівника підприємства, з яких: • 24-з питань погашення заборгованості по заробітній платі; • 10 - по факту наявності середньої заробітної плати меншої мінімального розміру. Крім цього, здійснено 45 (за січень-серпень 36) обстежень підприємств на предмет дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Слід зазначити, що колективні договори укладено на 80 підприємствах, де працюють 11,6тис. найманих працівників (88% від загальної чисельності штатних працівників у галузях економіки міста). При цьому колективні договори малих підприємств складають 15% від їх загальної кількості, а охоплено ними - 66% працюючих на цих підприємствах. Щодо створення нових робочих місць. Упродовж січня-вересня поточного року в місті створено 434 нових робочих місця, що складає 62% до річного завдання), в т.ч. • 28 - працівників юридичних осіб; • 299 - у фізичних осіб-підприємців; • 107 - за рахунок залучення до підприємницької діяльності. Протягом січня-серпня створено 395 робочих місць (56,4% до річного завдання) • 18 - працівників юридичних осіб; • 279 - у фізичних осіб-підприємців; • 98 - за рахунок залучення до підприємницької діяльності. ![]() ![]() | |
|