Субота, 11.05.2024, 13:10

Головна » 2012 » Грудень » 24 » Надання адміністративних послуг
Надання адміністративних послуг

12         6 вересня 2012 року прийнятий Закон України «Про адміністративні послуги». Ним визначено правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.

Визначено, що адміністративна послуга є результатом здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону. Суб’єктом надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Вимоги Закону поширюються на надання суб’єктом надання адміністративних послуг витягів та виписок з реєстрів, свідоцтв, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.

Статтею 2 Закону визначено відносини на які він поширюється, а саме:
• здійснення державного нагляду (контролю);
• метрологічного контролю і нагляду;
• акредитації органів з оцінки відповідності;
• дізнання, досудового слідства;
• оперативно-розшукової діяльності;
• судочинства, виконавчого провадження;
• нотаріальних дій;
• виконання покарань;
• доступу до публічної інформації;
• застосування законодавства про захист економічної конкуренції;
• провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею;
• набуття прав на конкурсних засадах;
• набуття прав стосовно об’єктів, обмежених у цивільному обігу.

Законом захищено право суб’єкта звернення на безоплатне отримання інформації про адміністративні послуги та порядок їх надання, що забезпечується шляхом надання їм безоплатного доступу до Реєстру адміністративних послуг, розміщеного на Урядовому порталі, функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування таких суб’єктів через засоби масової інформації.

До обов’язків суб’єкти надання адміністративних послуг внесено наступні вимоги:
• облаштування у місцях прийому суб’єктів звернень інформаційних стендів із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги;
• створення та функціонування веб-сайтів, на яких розміщується інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування;
• здійснення посадовими особами прийому суб’єктів звернень згідно з графіком, затвердженим керівником відповідного суб’єкта надання адміністративних послуг. Кількість годин прийому суб’єктів звернень має становити не менше 40 годин на тиждень, у тому числі в суботу - не менше шести годин;
• надання суб’єкту звернення, який звернувся за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), інформації про порядок надання адміністративних послуг;
• видання довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги та безоплатне поширення таких матеріалів у приміщеннях, в яких здійснюється прийом суб’єктів звернень;
• облаштування скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг, проведення щорічного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 860 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0