18:14 Напередодні Міжнародного дня інваліда міське керівництво відвідало інтернатні заклади міста | |
![]() ![]() Напередодні Міжнародного дня інвалідів, а саме 2 грудня 2011 року, міський голова Ігор Борисовий Крижановський та секретарь міської ради Андрій Вікторович Тесленко, завітали у всі інтернатні заклади міста, поспілкувалися з керівництвом та підопічними даних установ. ![]() Міський голова та секретар міської ради оглянули кімнати, поспілкувалися з юними мешканцями, ознайомились з матеріально-технічним оснащенням, виставкою дитячих робіт. Директор Знам'янського дитячого будинку - інтернату III - IV профілю - Валько Тетяна Іванівна, під час бесіди з керівництвом міста розповіла, що даний інтернат працює в системі соціального захисту населення Кіровоградської області з 1986 року. Станом на грудень 2011 року в будинку - інтернаті знаходиться 124 вихованці з вадами фізичного або розумового розвитку, які потребують постійного стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Всі діти є інвалідами з дитинства. Серед діагнозів переважають: ДЦП, Синдром Дауна, вроджені аномалії розвитку, у тому числі артрогрипоз і спино-мозкові грижі та різні ступені розумової відсталості. Дітей - сиріт - 7, позбавлених батьківського піклування - 59. В закладі знаходяться підопічні віком з 4-х до 35 років. ![]() меблями та забезпечених методичними іграми та іграшками для забезпечення загального розвитку дітей, кімната Монтессорі, дитяча кухня та дитяча пральня, де діти навчаються побутовим навичкам самообслуговування та навичкам соціальної поведінки. Усвідомлюючи досвід громадських організацій, котрі працюють в сфері захисту прав неповносправних дітей,Тетяна Іванівна не могла залишити без уваги і той факт, що Знам'янський дитячий будинок та Управління праці та соціального захисту Кіровоградської області активно підтримують спільні проекти, котрі безпосередньо впливають на якість життя дітей, їхню реабілітацію та навчання. Серед таких проектів, котрі реалізовуються в дитячому будинку протягом останніх 4 років хотілося б детальніше зупинитися на наступних. Усі вони мають на меті реформувати соціальні послуги для дітей інвалідів таким чином, щоб усі діти, незалежно від нозології з захворювання, мали можливість отримати сучасні, кваліфіковані реабілітаційні та педагогічні послуги задля того, щоб їхнє життя було максимально повноцінним. Адже інтернат цих дітей - це їхній єдиний рідний дім та родина, яка має не тільки годувати та пеленати, але й розвивати. Ми віримо в те, що кожна дитина, попри свою ваду, має право на повагу своєю особистості, на щасливе та повноцінне життя. А наше завдання, як персоналу закладу, створити всі умови для реалізації цього права. Ще нещодавно досягнути такої мети для нас здавалося дуже важким, але наш досвід останніх років показує, що це можливо і в умовах інтернатного закладу, - наголосила Тетяна Іванівна. ![]() Інший напрямок, на якому я хотіла б зупинитися, це Програма Індивідуального навчання для важконеповносправних дітей, яка реалізується в Знам'янському дитячому будинку Фондом Допомоги та Розвитку Дітям Чорнобиля та міжнародною організацією Армія Спасіння і натепер охоплює 25 дітей. За цією програмою вчителі також проходять регулярні тренінги на базі навчально-реабілітаційного центру «Джерело» із сучасних методик навчання дітей з комплексними фізичними та розумовими вадами. Участь у цих семінарах також мають можливість брати й штатні вихователі дитячого будинку. Двоє вихователів проходять курси навчання в м. Києві в центрі Монтессорі та втюлюють цю методику в роботі з вихованцями закладу. Результати позитив вражають, До того ж, фізичні терапевти з навчально - реабілітаційного центру Джерело проводять регулярний Інструктаж з правильного використані адаптаційного обладнання для дітей з фізичним вадами, що робить можливим та значно покращує навчальний процес для такий дітей. Вже через кілька місяців проекту ми побачили надзвичайні зрушення у розвитку дітей, які досі були прикутими до ліжок, не проявляли емоцій, не могли спілкуватися. ![]() Але потреба у підвищенні кваліфікації є нагальною не тільки для вихователів та вчителів, але й для молодшого медичного персоналу, котрий безпосередньо здійснює щоденну опіку над дітьми. Тому Знам'янський дитячий будинок бере участь у міжнародному голландсько - українському проекті МАТРА, метою якого є розробка та впровадження навчального курсу «Базовий догляд неповносправних дітей», який ґрунтується на сучасних, науково обґрунтованих та практично апробованих у європейських країнах методах комплексної реабілітації неповносправних дітей. Персонал дитбудинку отримав відповідні знання та вміння у догляді, реабілітації та навчанні дітей, що в свою чергу покращили якість життя та послуг для усіх 124 дітей, котрі мешкають у Знам'янському дитячому будинку - інтернаті III - IV профілю. 28 жовтня 2008 року відбувся перший візит українсько-голландської команди фахівців до нашого дитячого будинку - інтернату. Протягом одноденного візиту українсько-голландська команда фахівців ознайомилась із умовами догляду, реабілітації та навчання дітей даного закладу, провела опитування персоналу і на основі спостережень та обробки даних анкети-опитування було розроблено навчальний курс, який було проведено 30 березня - 2 квітня 2009 року. На бязі Знам'янського дитячого будинку - інтернату українсько - голландською командою було проведено курс навчання персоналу (вихователів, медичних працівників, молодшого медичного персоналу) згідно навчального курсу, розробленого за результатами опитування персоналу та спостережень за умовами догляду, реабілітації та навчання. Після проходження навчання персонал закладу працював, користуючись методиками та рекомендаціями спеціалістів, які ми отримали. 30 червня - 1 липня 2010 року на базі інтернатного закладу відбувся семінар по базовому догляду важконеповносправних дітей та представленню результатів роботи в закладі за участю представників Міністерства праці та соціальної політики України: начальника відділу розвитку надання соціальних послуг в і установах В.О. Павлюченко, Головного спеціаліста нормативно - правового відділу Департаменту у справах людей похилого віку Н.М.Шкуратової, виконавчого директора Національної Ассамблеї України Н.Скрипки, національного координатора проекту МАТRА О. Каландяк, представників Головних управлінь та директорів інтернатів Вінницької. Закарпатської ,Запорізької, Луганської, Одеської, Харківської, Кіровоградської областей .Проведено дискусію на тему: «Спільні зусилля для покращення якості життя дітей в інтернатних закладах, успіхи, труднощі, шляхи вирішення». В лютому поточного року з одноденним візитом до дитячого будинку були: національний координатор проекту МАТRА О. Каландяк, виконавчий диретор - Національної Ассамблеї України Н.Скрипкf , директор неурядової організації Socires (Королівство Нідерланди) Ерік Блюмкольк, директор неурядової організації SОFТ Тulір Вільям де Гуйер, які в цілому визнали роботу закладу по проекту відмінною. Хотілося б підкреслити важливу роль в роботі закладу волонтерів, які охоплюють індивідуальним доглядом, реабілітацією, навчанням 50 вихованців закладу – саме такими словами закінчила свою розповідь про роботу закладу Валько Тетяна Іванівна. ![]() ![]() ![]() ![]() | |
|