Понеділок, 26.10.2020, 23:22
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Головна » 2017 » Липень » 13 » Новини децентралізації. Цього тижня парламент має розглянути важливі для громад законопроекти.
10:00
Новини децентралізації. Цього тижня парламент має розглянути важливі для громад законопроекти.
   Цей пленарний тиждень у парламенті – останній перед літніми канікулами. Народні депутати мають ухвалити низку законопроектів, необхідних для продовження реформи з децентралізації. За інформацією народного депутата Миколи Федорука, 13 липня до порядку денного вже внесено два законопроекти – «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» (№4773) та  «Про внесення змін до закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» (№6466).  
   Громади очікують на ухвалення довгоочікуваного законопроекту №4773 щодо фінансового забезпечення територіальних громад. У Бюджетному кодексі пропонується визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об’єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об’єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними. «Прийняття цього законопроекту гарантує збереження фінансування ОТГ  при приєднанні до них нових громад», – зазначив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
   Важливим є законопроект щодо приєднання територіальних громад сіл, селищ до міст обласного значення №6466, який Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому. «АМУ підтримує прийняття цього законопроекту. Разом з тим, звертаємо увагу, що реалізація Закону потребуватиме змін до законів, спрямованих на забезпечення проведення чергових виборів до міських (міст обласного значення) рад та міських голів», – підкреслив Олександр Слобожан.
   Крім того, для подальшого руху реформи з децентралізації необхідно прийняти ще низку законопроектів. Зокрема, проект Закону №2489 про службу у органах місцевого самоврядування. «Асоціація міст України, яка брала активну участь у розробці цього законопроекту, доклала максимальних зусиль до забезпечення врахування у цьому документі інтересів місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Слобожан. АМУ переконана, що прийняття законопроекту буде важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні, сприятиме посиленню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та підвищенню професіоналізму службовців. Крім того, необхідно прийняти законопроекти №6636 «Про порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж районів» та №6403 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».   
 
Джерело: офіційний сайт Асоціації міст України

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 318 | Додав: Moderator_1 | Рейтинг: 3.0/2

Кировоград: новости и сайты