Понеділок, 06.05.2024, 02:22

Головна » 2014 » Червень » 13 » Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування
   В приміщенні міської Центральної універсальної бібліотеки проведено захід щодо обговорення змін до Конституції України, реалізації реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні із залученням громадськості та мешканців мікрорайону міста, прилеглого до міської бібліотеки.
   Основне питання, що обговорено на правових навчаннях, висвітлив начальник юридичного відділу міськвиконкому Данільченко Ю.В. У своїй доповіді він зазначив, що пропозиції підготовлені на реалізацію реформи самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 01.04.2014 року. Необхідність таких змін обумовлена ти, що саме Конституція визначає основи системи влади і без відповідних змін провести реформу неможливо.
     Основні зміни передбачають: запровадження трьохрівневої системи адміністративно – територіального устрою України – регіон, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно – наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 730 | Додав: Zagor | Рейтинг: 0.0/0