П`ятниця, 03.05.2024, 20:47

Головна » 2014 » Червень » 19 » Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування
  В приміщенні територіального центру обслуговування пенсіонерів та інвалідів управління праці та соціального захисту населення Знам’янської міської ради проведено захід щодо обговорення змін до Конституції України, реалізації реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні. Вів бесіду з представниками громадськості міста на означені теми та відповідав на питання, які виникали під час їх обговорення, начальник юридичного відділу міськвиконкому Знам’янської міської ради Данільченко Ю.В.
   У своїй доповіді він зазначив, що пропозиції змін до Конституції України підготовлені на реалізацію реформи самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 01.04.2014 року. Необхідність таких змін обумовлена ти, що саме Конституція визначає основи системи влади і без відповідних змін провести реформу неможливо. Основні зміни передбачають: запровадження трьохрівневої системи адміністративно – територіального устрою України – регіон, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно – наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.
Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 888 | Додав: Zagor | Рейтинг: 0.0/0