Четвер, 02.05.2024, 00:42

Головна » 2014 » Жовтень » 9 » Обмеження щодо утворення і діяльності об’єднань громадян
Обмеження щодо утворення і діяльності об’єднань громадян

Статтею 36 Конституції України закріплено право громадян України на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Політичні партії в Україні сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах. Членами політичних партій можуть бути лише громадяни України.

Обмеження щодо членства у політичних партіях встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.

Громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів.

Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій.
Усі об’єднання громадян рівні перед законом.

Разом з цим, Конституціїєю та відповідними законами України, встановлено певні обмеження щодо утворення і діяльності об’єднань громадян.

Так, утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, забороняються.

Політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань.
Не допускається створення і діяльність організаційних структур політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.

Інші обмеження права на свободу об'єднання, у тому числі на утворення і діяльність громадських об'єднань, можуть бути встановлені виключно законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Також, громадським об’єднанням не можуть надаватися владні повноваження, крім випадків, передбачених законом.

Заборона діяльності об’єднань громадян здійснюється лише в судовому порядку.

Головний спеціаліст відділу державної реєстрації юридичних осіб
та фізичних осіб – підприємців, легалізації об’єднань громадян
реєстраційної служби Знам’янського міськрайонного управління юстиції                    А.Котляров

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 1099 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1