Субота, 04.05.2024, 11:18

Головна » 2013 » Серпень » 23 » Податок з транспортних засобів сплачується лише раз при їх першій реєстрації в Україні

12 Платниками збору за першу реєстрацію транспортних засобів є юридичні та фізичні особи, які здійснюють реєстрацію в Україні колісних транспортних засобів, суден, літаків та вертольотів. Відповідно до ст 14 ПКУ перша реєстрація транспортного засобу здійснюється уповноваженими державними органами України .

Першій реєстрації підлягають також і не нові автомобілі, тобто ті, які вже використовувалися, проте на території України реєструватимуться в перше.

Базою оподаткування визначено об’єм циліндра двигуна в куб. сантиметрах. Ставки збору, в залежності від об’єму двигуна транспортного засобу, наведені у статті 234 ПКУ.

Збір сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів. Сплачувати збір слід за місцем реєстрації транспортних засобів.

Юридичні особи в десятиденний термін після першої реєстрації в Україні транспортних засобів повинні подати до відповідного територіального органу Міндоходів за своїм місцезнаходженням та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним органом, який проводив таку реєстрацію.

Слід зауважити, що у випадку реєстрації транспортного засобу в районі, іншому ніж район реєстрації підприємства, така юридична особа повинна стати на облік платником окремих податків за місцем реєстрації транспортного засобу.

ГДПІ з питань інформаційно-комунікаційного супроводження Знам»янської ОДПІ

Категорія: Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 785 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0