Понеділок, 06.05.2024, 05:00

Головна » 2014 » Червень » 24 » Порушення законодавства – заборона діяльності
Порушення законодавства – заборона діяльності
   Статтею 36 Конституції України громадянам України гарантоване право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Разом з цим, Конституція та відповідні закони України, якими регламентується порядок утворення та діяльності політичних партій та громадських об’єднань, забороняють утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини та здоров’я населення. Також, політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань.

Виходячи з реалій сьогодення та з метою забезпечення неухильного додержання вимог Конституції та законів України політичними партіями, громадськими об'єднаннями, 29 травня 2014 року було підписано розпорядження Президента України „Про деякі заходи щодо забезпечення додержання законодавства України у діяльності політичних партій, громадських об'єднань”.

Цим розпорядженням Міністерство юстиції України зобов’язане створити робочу групу, включивши до її складу представників заінтересованих державних органів та організацій, у тому числі Державної реєстраційної служби України, МВС, СБУ, Генеральної прокуратури України і Українського інституту національної пам'яті, та забезпечити активізацію роботи зі здійснення державного контролю за додержанням політичними партіями, громадськими об'єднаннями вимог Конституції та законів України шляхом опрацювання пропозицій щодо вжиття передбачених законом заходів у разі порушення політичними партіями, громадськими об'єднаннями Конституції та законів України, а також уживати в установленому порядку передбачених законом заходів у разі порушення політичними партіями, громадськими об'єднаннями Конституції та законів України аж до заборони політичних партій, громадських об'єднань.

Перевірку діяльності політичних партій та громадських об’єднань здійснюватиме Міністерство юстиції України за інформацією про факти порушень Конституції та законів України політичними партіями, громадськими об'єднаннями, зокрема про дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

Головний спеціаліст відділу державної реєстрації юридичних осіб
та фізичних осіб – підприємців, легалізації об’єднань громадян
реєстраційної служби Знам’янського міськрайонного управління юстиції                           А.Котляров

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 863 | Додав: Zagor | Рейтинг: 0.0/0