Середа, 01.05.2024, 02:05

Головна » 2013 » Лютий » 5 » Про реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи
Про реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи

12         Дуже коротко про реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи

1 січня 2013 року вступив в дію Закон України «Про громадські об’єднання», який є базовим нормативним документом з питань створення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань (далі – ГО), які за організаційно-правовою формою утворюються як громадська організація або громадська спілка:
- громадська організація – це ГО, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
- громадська спілка - це ГО, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

Основні позитивні зміни:
- мета (цілі) не обмежуються захистом інтересів лише членів організації;
- самостійне визначення території діяльності;
- право юридичних осіб бути засновниками та членами громадських спілок;
- скасовано контроль органів юстиції за відповідністю діяльності ГО його статуту.

Пункт 4 перехідних положень закону вказує, що перереєстрація ГО не потрібна, проте, до 01.01.2018 р. необхідно внести зміни до статутів для приведення у відповідність із новим законом. Реєстрація змін до статуту протягом цього строку є безоплатною, як і реєстрація новостворених громадських об’єднань. Підтвердження всеукраїнського статусу раніше зареєстрованими ГО із міжнародним або всеукраїнським статусом не вимагається. До 01.01.2018 р. місцеві осередки зі статусом юридичних осіб мають бути припинені, а їх майно передано головним організаціям.

Право на підприємницьку діяльність, що відповідає меті (цілям) ГО та сприяють їх досягненню, визнається за умови прямої згадки у статуті. Право на доходи від основної та неосновної діяльності визнано у Податковому кодексі (ст. 133 і 157).

Для реєстрації ГО зі статусом юридичної особи засновники подають:
- заяву, встановленої форми, яка підписується керівником і нотаріально посвідчується;
- примірник протоколу установчих зборів з додатком – реєстр учасників зборів;
- два примірники статуту;
- примірник відомостей про склад керівних органів (ПІБ, посада в керівному органі, дата народження, контактний телефон чи інший засіб зв’язку; додатково – письмова згода особи, яка не брала участі в установчих зборах);
- примірник реєстраційної картки (форма № 1).

Строки подання документів засновниками:
- документи на реєстрацію ГО подаються не пізніше 60 днів після дати установчих зборів (у випадку порушення указаного терміну ГО вважається таким, що не створено);
- документи, направлені на доопрацювання або залишені без розгляду органом реєстрації, подаються не пізніше шести місяців після одержання ГО відповідних рішень.

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи може мати відокремлені підрозділи (філії і представництва), які утворюються за рішенням відповідного керівного органу ГО згідно зі статутом. Наявність у ГО відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених Конституцією України, дає право мати всеукраїнський статус, якщо ГО підтвердило такий статус у порядку, встановленому цим Законом

Прийняття рішень реєструючим органом про реєстрацію, відмову в реєстрації ГО, направлення документів на доопрацювання, або залишення документів без розгляду, а також підтвердження всеукраїнського статусу, становить сім робочих днів.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 745 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0