Неділя, 28.04.2024, 15:12

Головна » 2013 » Червень » 12 » Секретар міської ради А.Тесленко відвідав Знам'янську станцію екстреної "Швидкої медичної допомоги"

12 Сьогодні, 12 червня, секретар міської ради Андрій Вікторович Тесленко разом з посадовою особою, відповідальною за питання охорони здоров’я Русланою Анатоліївною Ладожинською відвідали Знам'янську станцію екстреної "Швидкої медичної допомоги", які ознайомилися з роботою диспетчерського пункту "швидкої" та обговорили з трудовим колективом медичного закладу проблеми, що виникають в організації його роботи, а також питання, пов'язані із впровадженням Закону України "Про екстрену медичну допомогу", який вступив у дію з 1 січня 2013 року.
Під час візиту
  головний лікар даного закладу Вікторія Євгенівна  Бонк розповіла, що з початку цього року Знам’янська «швидка» зажила по нових правилах – в дію вступив Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Сам документ націлений на те, щоб знизити смертність серед населення і забезпечити максимально швидкий доїзд карет швидкої допомоги до пацієнта.
Згідно реформувань, які передбачені в Законі, дещо змінилась і робота нашої станції.
Змінилася наша назва, тепер ми Знам’янська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги і підпорядковані обласному відділу охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації, відповідно і джерело фінансування – обласний бюджет.
Також змінилися і нормативи прибуття бригад на місце події за зверненнями, які належать до категорії екстрених, і тепер становить 10 хвилин. Відлік часу починається з моменту надходження сигналу до диспетчерської служби станції.
Постановою Кабміну №1119 передбачається поділ викликів на термінові і нетермінові,
залежно від стану пацієнта.
Так до категорії екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані, що: 1) супроводжується: знепритомленням; судомами; раптовим розладом дихання;
раптовим болем у ділянці серця; блювотою кров’ю;
гострим болем у черевній порожнині; зовнішньою кровотечею;
ознаками гострих інфекційних захворювань;
гострими психічними розладами, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та/або інших осіб;
2) зумовлений:
усіма видами травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови);
ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи);
ушкодженнями різної етіології під час надзвичайних ситуацій (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо);
отруєннями, укусами тварин, змій, павуків та комах тощо;
порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).
До категорії не екстрених належать звернення стосовно пацієнта, стан якого не є невідкладним та: 1) супроводжується:
раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
головним болем, запамороченням, слабкістю;
болем у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо);
підвищенням артеріального тиску;
больовим синдромом у онкологічних хворих;
алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;
2) зумовлений загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.
Не екстрені виклики ми обслуговуємо також, але цей виклик є відтермінований в часі і його обслуговують на протязі 30 – 40 хвилин, в залежності від наявності вільної бригади.

Категорія: Експрес інформація | Переглядів: 983 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0