Понеділок, 23.12.2024, 18:11
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Головна » 2014 » Грудень » 4 » Що потрібно знати кожному про ВІЛ/СНІД ?
11:12
Що потрібно знати кожному про ВІЛ/СНІД ?
12
До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, протягом Всеукраїнській акції «16 днів протидії насильству» в Знам’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та в рамках проведення «Тижня Дружби «Повір у себе» в СЗОШ – інтернат, спеціалістом І категорії Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М., було проведено комбіновані лекції з використанням відеоматеріалів на теми «ВІЛ/СНІД ¬¬– не вирок», «ВІЛ-інфекція/СНІДу – ви провинні про це  знати!», «Міфи та реальні факти про ВІЛ/СНІД». 

Учні дізналися, що за десять місяців 2014 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 16 488 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 3095 дітей до 14 років). Всього c 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 261 704 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 43 835 дітей). З 1987 року від СНІДу в Україні померло 34 640 осіб, з них 403 випадки - це дитяча смертність. Інформація наведена без урахування АР Крим та Севастополя, які не надають даних за статистикою епідемії з квітня 2014 року. 

12
Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 270 тисяч чоловік. І тільки кожен другий знає про свій діагноз. В Україні, Молдові та Росії до 70% носіїв ВІЛ не знають про свою хворобу. Такі дані були представлені в доповіді Єврокомісії по боротьбі зі СНІДом. На думку європейських фахівців, кожен третій ВІЛ-інфікований європеєць не здогадується про те, що він хворий. Це істотно підвищує ризик зараження інших людей. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей від 15 до 30 років.

За даними Знам’янської ЦРЛ на сьогоднішній день по місту Знам’янка та Знам’янському районі на диспансерному обліку перебуває 64 ВІЛ-інфікованих особи. Із них заражено статевим шляхом – 51 особу, є ін’єкційними наркоманами – 12 осіб та 1 дитина народжена з ВІЛ. Без стресів і шкідливих звичок тривалість життя ВІЛ-інфікованих людей може бути продовжено на 25 років. 

Всім відомо, що ВІЛ ніколи не передається в побутових умовах, тобто при контакті з людиною. Неушкоджена шкіра людини, стає справжнім бар'єром для цього вірусу. У слині людини ВІЛ також не може знаходиться довго, тому через поцілунок дана інфекція теж не передається. Існує міф про те, що якщо у людини є язвочка біля рота, значить є ризик захворіти на ВІЛ, але це тільки міф. Для того щоб їм захворіти потрібно мати відкриту рану, що кровоточить, при тому у обох партнерів. Також, ВІЛ не передається через засоби гігієни людини та їх спільне користування, теж саме стосується і посуду, столових приладів. Адже вірус ВІЛ, що знаходиться в поті, сечі і слині не може довго існувати, крім того, речовини, які знаходяться в цих рідинах можуть спокійно зруйнувати оболонку вірусу. ВІЛ, які потрапляє в наш шлунок, відразу гине, дуже агресивна для нього середу. Вірус не протистоїть ультрафіолету, високим температурним режимам, тому ВІЛ ніколи не може передатися по повітрю або користуванню меблями. Комахи також не можуть передати нам даний вірус . Адже при укусі, наприклад комара, він впорскує нам, тільки свою слину, а не кров попереднього людини, якого він кусав.

ВІЛ/СНІД передається тільки через незахищений сексуальний контакт, використання однієї голки для ін’єкційного вживання наркотиків, велику кількість крові інфікованої людини,  виділення зі статевих органів, материнське молоко, при використанні манікюрних та лікарських інструментів, які не пройшли належну обробку. Пройти безкоштовне, анонімне тестування на ВІЛ можна звернувшись в кабінет довіри Знам’янської центральної районної лікарні або в Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер. Особам до 16 років таке тестування можна пройти тільки у присутності батьків.  

Найбільші страхи ВІЛ-інфікованої людини це – самотність, осуд оточуючих, здатність заразити близьку людину, власна смерть. Такі думки можуть призвести до суїциду. Тому треба бути до людей з таким діагнозом толерантними та допомагати їм.

На жаль, хоча останнім часом і вдалося створити ефективні препарати, що допомагають сповільнити хворобу, досі немає вакцини або ліків від СНІДу. 

Телефон для довідок: "Національна лінія телефону довіри з проблеми ВІЛ/СНІД” для загального населення –0-800-500-451. 

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 1140 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1

Кировоград: новости и сайты