Четвер, 28.03.2024, 10:39

Головна » 2016 » Листопад » 16 » Щодо сплати податків неприбутковими організаціями
Щодо сплати податків неприбутковими організаціями
17.07.2015 набрав чинності Закон України до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій».

З його прийняттям неприбуткові організації виключали з переліку пп.133.1.1 ПКУ, тобто кола платників податку на прибуток. Тепер їм необхідно вести податковий облік, подавати декларацію (Звіт) з податку на прибуток, сплачувати податок на прибуток тощо.

Однак, звертаємо увагу, що з прийняттям Закону України №652 було конкретизовано суб’єктів, які відносяться до неприбуткових установ і неплатників податку на прибуток. В той же час, з’явилися підстави, коли неприбуткові все ж таки повинні стати платниками податку на прибуток і коли вони мають звітувати.

Повідомляємо, що відповідно до підпункту 133.4.5 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 13.07.2016 року №440, якою затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

Згідно з цією постановою, протягом 2-х місяців з дня набрання нею чинності (тобто до 13.09.2016 року) ОСББ та ЖБК, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день надрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року №652-VIII «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій (крім неприбуткових організацій, установчі документи яких оприлюдненні на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємств та громадських формувань» та відповідають вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України) отримають від Державної фіскальної служби письмові запити, а саме про надання у місячний строк з дня їх отримання:
- відповіді щодо відповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України;
- завірених нею копій установчих документів організацій (крім тих, що оприлюдненні на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб – підприємців та громадських формувань»)
а для житлово-будівельних кооперативів також:
- завірених ними копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Мінрегіон звертає увагу ОСББ та ЖБК на необхідність приведення у відповідність з чинним законодавством своїх установчих документів для надання їх у встановлений строк до Державної фіскальної служби та уникнення непорозумінь (конфліктних ситуацій) у випадку нарахування податків.

УМА та ЖКГ
Знам’янської міської ради

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 811 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1