16:22 Стан виконання "Міської програми по реалізації в місті Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини | |
у ![]() У нараді взяли участь представники відділу освіти, загальноосвітніх закладів міста, ЦСССДМ, Знам'янської центральної лікарні, кримінальної міліції у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, сектору у справах сім'ї та молоді, селищної ради Знам'янка Друга. Під час наради були обговорені питання щодо основних завдань відділів та служб апарату управління, навчальних закладів, закладів охорони здоров’я міста у вирішенні питань захисту прав дітей; системи співпраці служби у справах дітей із міськими службами та установами по забезпеченню захисту прав дітей; соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах; проведення навчальними закладами просвітницької роботи з батьками щодо вирішення проблем у сімейному вихованні; захисту прав дітей, які вчинили правопорушення та організація право виховної роботи з дітьми, схильними до правопорушень, які перебувають на обліку КМСД; системи взаємодії сектору у справах сім’ї та молоді, ССД, ЦСССДМ, і органів внутрішніх справ у вирішенні питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї; організаційних заходів стосовно соціальних виплат (соціального захисту) на категорійних дітей. ![]() Основними завданнями програми є захист прав дітей на здобуття освіти, забезпечення захисту прав на охорону здоров’я, прав дітей різних категорій, забезпечення участі дітей у житті суспільства. Координацію діяльності даних органів у процесі виконання Програми забезпечує служба у справах дітей міськвиконкому. Згідно закону про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей служба веде облік дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, усиновлених, взятих під опіку та піклування ,дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Виявлення дітей, які підлягають обліку, здійснюється безпосередньо службами у справах дітей та за інформацією органів внутрішніх справ, освіти, охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, житлово-експлуатаційних управлінь, громадян, а також за письмовим зверненням батьків дитини або осіб, які їх замінюють. На нараді 28 вересня 2011 року за участю уповноваженого Президента України з питань захисту прав дитини Юрія Павленка, наголошувалося на те, що кожна дитина повинна проживати в сім’ї, ми повинні приділяти більше уваги влаштуванню дітей до сімейних форм виховання, влаштування дітей під опіку та піклування, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, усиновлення. В службі у справах дітей на первинному обліку перебуває 136 дітей, що складає 86% до показників 2009 року, під опікою громадян - 85 дітей ( 91,4% до 2009 року) 15– в прийомних сім’ях та в ДБСТ, усиновлення дітей складає 42% у порівнянні з 2009 роком. Щодо перебування дітей під опікою по місту проблем немає. Відділом освіти, службою, центром соціальних служб, лікарнею, чітко відслідковується стан утримання та виховання підопічних дітей. На комісії з питань захисту прав дітей неодноразово заслуховувався звіт опікунів щодо утримання дітей. В кінці року ССД за інформацією яка надходить від закладів освіти, лікарні, ЦСССДМ, КМСД готує висновок про стан утримання,навчання та виховання підопічної дитини. Що стосується соціальної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, - продовжила Лариса Дмитрівна, - на обліку в службі перебуває 17 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, у порівнянні з минулими роками збільшилася кількість на 70% відсотків . За 2011 рік позбавлення батьків батьківських прав зросло на 50% у порівняні з 2009 роком. Це неприємний показник. ![]() Протягом 2011 року службою проведено 98 рейдів, із них 43 рейдів із виявлення фактів бездоглядності, жебракування, бродяжництва. Виявлено 28 дітей, які потребували втручання соціальних служб; із них 9 передано під опіку, 5– влаштовано до комунального закладу "Кіровоградський обласний будинок дитини”, 11– до комунальної установи „Притулок для дітей „Надія” Кіровоградської обласної державної адміністрації, 3 – влаштовано в сім’ї згідно заяв на тимчасове влаштування з подальшим оформленням опіки, 2 – до дитячого відділення ЦРЛ. Службою підготовлено 2 проекти рішення виконавчого комітету про влаштування дитини до комунального закладу "Кіровоградський обласний будинок дитини” та 4 – про відібрання дитини з сім’ї матері. Робота щодо попередження злочинності серед неповнолітніх. Згідно закону про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей служба проводить профілактичну роботу з дітьми, схильними до правопорушень, а діти, які скоїли злочин перебувають на обліку в КМСД ,також до повноважень міліції входить притягнення до адміністративної відповідальності батьків та дітей за порушення законодавства щодо продажу та вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління, за вчиненя насильства в сім’ї ст.173-2, ст 184 адміністративного кодексу - невиконання батьками або особами що їх замінюють обов'язків щодо виховання дітей. У порівнянні з 2010 роком злочинність по місту зросла на 80%, а батьків притягнутих до адмінвідповідальності на 7,4%. Розпорядженням міського голови від 20.07.201 року в місті запроваджена система нічних рейдів. Проведено 4 рейди з метою попередження дитячої злочинності,бездоглядності, бродяжництва, пияцтва. Наголошую на те,що рішення сесії від 15.10.2004 року щодо обмеження перебування у нічний час поза домівками неповнолітніх ніхто не відміняв. ![]() | |
|