Субота, 04.05.2024, 15:28

Головна » 2013 » Серпень » 7 » Створення ОСББ - необхідний крок реформування житлово-комунального господарства
Створення ОСББ - необхідний крок реформування житлово-комунального господарства

12  Одним із законних вирішень всіх комунальних питань, що постають перед мешканцями будинків – є об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, створене у порядку, визначеному Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» . Об’єднання є спробою узагальнити проблемні питання, що постають перед власниками житла, які бажають поліпшити умови свого проживання.

Основна діяльність об'єднань полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння мешканцям в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

На даний час в м.Знам’янка створені та функціонують 20 об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Одним із механізмів заохочення мешканців житлових будинків до самоуправління їх будинками є міський огляд конкурс на звання «Краща вулиця», «Кращий багатоповерховий будинок», «Краще об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Переможець якого отримує сертифікат на виконання робіт по капітальному ремонту житлового будинку на сумму 50,00 тис. грн. з міського бюджету.

Переваги створення ОСББ для власників:

• стають реальними власниками майна, приміщень загального користування та допоміжних приміщень;
• мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблем утримання будинку та прибудинкової території;
• мають можливість покращити фізичний стан будинку та умови життя в ньому;
• мають механізм для вирішення проблем спільного існування в будинку;
• мають можливість контролювати якість робіт, які проводяться у будинку;
• розширюються можливості щоденного спілкування мешканців;
• існують реальні важелі впливу на порушників спільних домовленостей;
• обирають за конкурсом підрядників для покращення умов в будинку та зменшення спільних витрат;
• контролюють використання квартплати, витрат на утримання будинку, дотацій та субсидій;
• можуть здавати в оренду місця загального користування та допоміжні приміщення, а кошти спрямовувати на утримання будинку (додаткові кошти на ремонт та утримання будинку);
• беруть безпосередню участь в управлінні та утриманні будинку;
• отримують структуру, здатну вирішувати спільні проблеми мешканців, відстоювати спільні інтереси, зокрема у суді;
• отримують можливість використовувати трудовий внесок мешканців замість квартплати;
• можуть отримати кредит у банку на проведення ремонту, встановлення лічильників тощо.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 899 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0