Вівторок, 30.04.2024, 12:24

Головна » 2014 » Січень » 17 » Тарас Шевченко і наш край
Тарас Шевченко і наш край
   «Тарас Григорович Шевченко і наш край» - під такою назвою відбувся тематичний захід у міському краєзнавчому музеї на базі філії "Кобзарева світлиця» в рамках відзначення 200 -річчя від дня народження Тараса Шевченка.
   На заході були присутні: міський голова Крижановський І.Б., представники відділу культури і туризму, учні та вчителі української мови і літератури загальноосвітніх закладів міста.
    У вітальній промові Ігор Борисович наголосив як важливо пам’ятати свою історію, видатних земляків, виховуючи в собі гордість за своє місто і країну. Саме ця внутрішня гордість і достоїнство є основою змін самосвідомості наступних поколінь. «Президент України закликає широко залучати молодіжні та дитячі громадські організації до участі у літературно-мистецьких вечорах, наукових конференціях, літературних читаннях, інших тематичних заходах з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», - зазначив міський голова.
   Директор музею Кулик Т. С. виклала концепцію експозиції «Т.Г.Шевченко і наш край» у трьох аспектах:
Особисте перебування Т.Шевченка у нашому краї.
• Через Елисаветград пролягав один з чумацьких шляхів, яким подорожував з батьком малий Тарас.
• Влітку 1822 року Тарас Шевченко разом з сестрою Катериною подорожували до Холодного Яру та відвідали Мотронинський монастир.
Друзі Т.Шевченка – наші земляки.
• Г.Честахівський, уродженець Нової Праги, познайомився з Тарасом під час навчання в Імператорській
12Академії мистецтв. Їх щира дружба тривала до кінця життя.
• М.Д.Новицький штабс-капітан, викладач Єлисаветградського юнкерського кавалерійського училища – знайомий Т.Г.Шевченка по Петербургу. Вирішував питання звільнення родичів Шевченка з кріпацтва.
Нащадки роду Великого Кобзаря по старшій сестрі Катерині.
• У Знам’янці оселились онуки Т.Г.Шевченка по його старшій сестрі Катерині: Єгор Степанович Красицький, Параска Якимівна Красицька та Катерина Максимівна Красицька, які дали велике покоління нащадків.
• К.М.Красицька в 1961 році заснувала музей «Кобзарева світлиця», який донині є єдиним шевченківським музеєм в Кіровоградській області.
• Генеалогія Красицьких на родинному дереві, складеному В.Шкодою та М.Лисенком.
• Нащадки Кобзаря, які дотепер проживають у Знам’янці.

На закінчення зустрічі школярі висловили думку, що заповіти Шевченка повинні спонукати всіх і кожного до дій на благо розвитку України. Адже лише всіх разом ми збудуємо країну, де "буде син, і буде мати, і будуть люди на землі". Тому більш глибоке вивчення і популяризацію творів великого поета вчителі та кращі учні школи вважають і особистою потребою, і важливою суспільною справою.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 1086 | Додав: Zagor | Рейтинг: 1.0/2