Вівторок, 07.05.2024, 09:57

Головна » 2013 » Березень » 21 » Вчительська вітальня молодих вчителів
Вчительська вітальня молодих вчителів
      Молодий вчитель – це талановита, неординарна, багатогранна особистість, яка може повести за собою дітей, зацікавити до навчання.
      Молодий учитель… Молодий спеціаліст… Романтика…Мрії…Самі гарні задуми…

Ідучи працювати в школу, молодий спеціаліст ще глибоко не осмислює ті великі і відповідальні завдання, які покладені на вчителя, всю ту складність професії педагога. Адже батьки, держава довіряють йому найцінніший скарб світу – дитину, людину, свою надію, своє майбутнє.

Сьогоднішній вчитель-початківець навчатиме і виховуватиме кілька поколінь учнів. А це вимагатиме постійної творчості, невтомної роботи думки, величезної душевної щедрості і, найголовніше, любові до дітей. То чи може достойно справитися молодий педагог із такими великими і відповідальними завданнями, адже він ще далеко не майстер.

Звичайно, багато що залежить від самого молодого спеціаліста. Але не все. Не лише добра професійна підготовка і особисті якості визначають результат праці. Як стверджував В.О.Сухомлинський: «Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, дякуючи обстановці творчої праці педагогічного колективу і учнівського».

Вже 42 роки з ініціативи обкому профспілки працівників освіти і науки проводяться зльоти молодих вчителів. Це – традиція освітян – підтримати молодих вчителів, підкреслити важливість їх професії. В цьому році зліт присвячено 95-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського.

19 березня 2013 року в приміщенні Будинку дитячої та юнацької
12         творчості проведено вчительську вітальню молодих вчителів, на яку були запрошені: перший заступник міського голови Джулай В.О.; заступник начальника відділу освіти Попова Н.О.; завідувачка методичним кабінетом міськвно Шевченко Л.В.; методист  з кадрових питань відділу освіти Шемчук Н.М.;  методист психологічної служби Босненко М.М.; юрист, автор багатьох творів Олизько В.С.; переможці обласних конкурсів «Вчитель року 2013» - Аман І.С., вчитель інформатики школи-інтернату;  лауреат премії В.Сухомлинського «Вчитель року-2010» Дубініна С.Б., вчитель ЗШ № 4, Дипломант обласного конкурсу «Вчитель року-2013» Василенко Н.В., вчитель ЗШ № 3.

Молоді вчителі презентували себе, свій навчальний заклад, в якому працюють. Вони демонстрували «Світ своїх захоплень».

Ведуча свята Черкас Наталія Леонідівна, член президії міськкому профспілки працівників освіти і науки, яка очолює роботу комісії з молодими спеціалістами, провела ділову гру, психологічний тренінг, під час якого молоді вчителі продемонстрували розмаїття форм і методів навчання, звертали увагу на мотивацію учнів до оволодіння новими знаннями.

Зустріч пройшла цікаво. Ветерани праці поділились досвідом роботи, гостей вітали, з  музичними вітаннями виступили вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Васьковська А. та Бабійчук Н. (керівник Л.Реп яшник).

Проведено розіграш «Щасливий випадок». Кожен із присутніх отримав подарунок на згадку.
      Підготовлені методичні поради:
підготовка молодого вчителя до уроку, орієнтовна схема аналізу уроку, пам ятка молодому вчителю, лист В.Сухомлинського до вчителя.

На завершення проведено чаювання.
Молоді педагоги довго не розходились, їм було цікаво.

Це свято пройшло при фінансовій підтримці міськкому
           профспілки працівників освіти і науки, голова Гребенюк Лідія Іванівна.

Молодих вчителів чекає продовження свята, вони відвідають театр Кропивницького в м.Кіровограді, де відбудеться зустріч з представниками обласної ради;
       відвідають Олександрійський педагогічний коледж імені Сухомлинського, де відбудеться зустріч з адміністрацією і студентською молоддю коледжу;
      відвідають педагогічно-меморіальний музей Сухомлинського в Павлишській школі № 1 ім.В.О.Сухомлинського;
     відвідають педагогічну академію в м.Києві, де зустрінуться з дочкою Сухомлинського – Ольгою Василівною;
      екскурсія по Києву;
      зустріч з депутатом Верховної Ради України Гриневич;
      відвідають інститут удосконалення вчителів в м.Біла Церква;
      їх чекає зустріч з Ольгою Сумською;
      прослуховування органної музики;
      конкурс міс-містер освіта.

Н.Черкас – член президії міськкому
                                                  профспілки працівників освіти і науки