Четвер, 02.05.2024, 12:07

Головна » 2014 » Травень » 17 » Військово-патріотичні походи місцями бойової слави
Військово-патріотичні походи місцями бойової слави

Вже 69 років минуло з Дня Перемоги над німецько – фашистськими загарбниками. Та відзвуки тієї війни глухим відлунням звучать у спогадах, розповідях свідків тих часів, історичних свідченнях, пам’ятках. Мабуть, кожен клаптик української землі окроплений кров’ю воїнів – визволителів, що захищали свою Вітчизну.

Вже багато років поспіль Знам’янським міським спортивно – технічним клубом Товариства сприяння обороні України під керівництвом учасника бойових дій в Афганістані Колебіденка В.О., проводяться військово-патріотичні походи місцями бойової слави, присвячені Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Цього року похід співпав ще із однією визначною датою – 15 травня - днем початку виведення радянських військ з Республіки Афганістан, тому одним з ініціаторів та організаторів автопробігу був Остащук В.М., голова Кіровоградської обласної організації УСВА.

15 – 16 травня учасники походу, - ветерани війни в Афганістані та члени організацій Товариства сприяння обороні України зі Знам’янки, Олександрії, Олександрівки, Петрового, Світловодська під прапорами ТСОУ та УСВА проїздили місцями, де в роки війни точилися жорстокі бої за визволення рідної землі, схиляли голови перед могилами солдатів, що загинули, виборюючи волю для кіровоградців. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу Слави вшанували пам’ять воїнів, що віддали своє життя за Батьківщину, у с. Павлиші Онуфріївського району.

Цікавою для досвідчених воїнів, які знають ціну вмінню захищатися та захищати, була екскурсія Світловодським військовим комісаріатом під командуванням підполковника Балабухи С.С. В наш нелегкий час робота, проведена особовим складом комісаріату, вселяє впевненість в тому, що Україну є кому захищати.

Незабутньою стала двогодинна подорож Дніпром до острова Змитниця. За часів Великої Вітчизняної війни цей острів був частиною материка, височиною, де точилися запеклі бої, загинуло більше тридцяти тисяч людей. Вшановуючи пам’ять загиблих, учасники походу провели прибирання території біля пам’ятника загиблим та здійснили часткову його реставрацію.

Проведення автопробігу, чітка його організація та планування вимагає великої підготовчої роботи. Хочеться висловити щиру подяку людям, які душею вболівають за свою справу – виховання майбутніх поколінь, - директору Знам’янського МТСК ТСОУ Колебіденку В.О., голові Кіровоградської ОО УСВА Остащуку В.М., директору Світловодського ТСОУ Шеховцову С.А. та народному депутату України Березкіну С.С. за надання матеріальної допомоги для здійснення походу.

І. Іваненко, заступник директора
Знам’янського МСТК ТСО України

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 862 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1