П`ятниця, 26.04.2024, 08:18

Головна » 2011 » Листопад » 2 » Виставка робіт Миколи Федоровича Пунтуса
Виставка робіт Миколи Федоровича Пунтуса

12         2 листопада 2011 року міський голова І.Крижановський взяв участь у відкритті персональної виставки художніх робіт з дерева майстра-різьб’яра Миколи Федоровича Пунтуса, яка проходить у виставковій залі Знамянського міського краєзнавчого музею.   За багаторічну історію музею це перша виставка цього виду образотворчого мистецтва. Вперше і Микола Федорович майже всі свої роботи представляє широкому загалу.На відкритті виставки присутні представники обласного художнього музею, обласного радіо, місцеві засоби масової інформації, архіву, асоціація майстрів Знам'янки, представники СПТУ № 12, Знамянського відділку залізниці, Знам'янської міської організації ветеранів України  (голова Г.Бабійчук), громадськість міста.

12           Одним з неординарних талановитих людей, який вийшов з придеснянського краю є наш земляк, майстер різьблення по дереву М.Ф.Пунтус. Микола Федорович народився 2 вересня 1937 року у с. Костобобр Семенівського району Чернігівської області, закінчив середню школу у 1955 році. Все подальше життя було віддано залізниці: Дніпропетровський інститут інженерів транспорту, служба у залізничних військах Радянської Армії, працював черговим по станції, потяговим диспетчером, заступником і начальником відділку руху, заступником начальника Знам’янського відділення Одеської залізниці. 25 років, чверть століття, були віддані коліям Знам’янки. Останні десять років праці, 1984-1994, М.Ф.Пунтус викладав спецдисципліни у Знам’янському залізничному ПТУ-12, передавав юнакам багатий досвід і любов до залізничної справи.

12           Малювати любив з дитинства, але так склалась доля, що опановувати художнє мистецтво доводилось самотужки. Мріяв про художнє училище, навіть отримав запрошення на вступ, але фінансовий стан сім’ї змусив вибрати другу професію – залізничника. Лише по закінченні трудової діяльності на залізниці зміг реалізувати своє покликання у художній творчості – мистецтві різьблення по дереву. Перші спроби були у 1980-х роках, але більш професійно став займатись з 1994 року, коли пішов на заслужений відпочинок і вже самостійно опановував фах майстра-різьб’яра. На сьогодні його доробок складає близько 80 творів, які по праву можна назвати високохудожніми творами мистецтва.
Микола Федорович декілька разів приймав участь у комплексних виставках:
- 2004р – участь у міській виставці майстрів декоративно-ужиткового
мистецтва до Дня міста Знам’янка;
- 2008 р. – участь у обласній виставці «Кіровоградщина. Туризм 2008»;
- 2009 – участь у виставці майстрів знам’янщини на всеукраїнському
фестивалі хорового мистецтва «Калиновий спів».
Нагороджений грамотами і відзнаками Знам’янської міської ради за особистий внесок у творчу спадщину нашого міста.
Микола Федорович вперше представляє широкому загалу майже всі свої роботи. Персональна виставка представляє 56 робіт майстра – об’ємних зображень і різьблених картин на площині. Ці роботи вказують на кілька духовних і професійних рівнів майстра: досконале почуття прекрасного, об’єму, кольору, гри світла; діалог душі майстра з душею дерева, в якому кожний відтінок, кожна лінія стає деталлю майбутнього твору; досконале володіння професійним інструментом, талановиті руки, які ніби бачать самостійно; неосяжна ерудиція і кругозір майстра.
12            Справді, робити Миколи Федоровича відтворюють сюжети історії і героїчного епосу України, міфології Давньої Греції, Русі, Західної Європи, класичної літератури всіх європейських народів, легенди далекої казкової Індії. Цілий розділ виставки відтворює патріотичну тематику: козацтво, кобзарів-зберігачів ментальності, портрети видатних особистостей - Т.Шевченка, Б.Хмельницького, І.Мазепи; сюжети національної літератури. А яке захоплення викликають об’ємні зображення тварин різних куточків планети! Любов до живої природи, яка закладена з дитинства, проявляється у кожній деталі твору майстра.

12           Свою першу персональну виставку Микола Федорович присвячує своїй дружині Валентині Іванівні, яка вже півстоліття є подругою, музою, матір’ю дітей, берегинею сім’ї і затишної домівки.
Виставка буде діяти протягом двох місяців, і напевно не залишить жодного байдужого. А можливо когось і надихне опанувати таке чудове високопрофесійне мистецтво – різьблення по дереву.
Категорія: Експрес інформація | Переглядів: 956 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0