Субота, 04.05.2024, 08:35

Головна » 2013 » Серпень » 22 » Засідання "круглого столу"
Засідання "круглого столу"
12      Директор Знам’янського міськрайонного центру зайнятості Л.Компанієць провела засідання «круглого столу» з питання удосконалення співробітництва щодо соціального захисту населення від безробіття. У роботі «круглого столу» взяли участь: міський голова І.Крижановський, перший заступник голови Знам’янської райдержадміністрації Д.Молодченко, керівники та представники підприємств, установ, організацій міста, представники засобів масової інформації..

Людмила Вікторівна розповіла, що соціальними послугами Знам'янського міськрайонного центру зайнятості щорічного користуються близько 4 тис. незайнятих громадян.

Протягом січня-липня поточного року звернулися за соціальними послугами до служби зайнятості 2787 незайнятих осіб. Серед них: жінки становили 53%, молодь віком до 35 років – 51%. Чисельність осіб, які потребували додаткових гарантій соціального захисту, складала 780 осіб або 28%. Статус безробітного отримали 2327 осіб, із яких 1090 – мешканці сільської місцевості. З метою реалізації завдань міської та районної програми зайнятості населення на період до 2017 року та обласної програми «Центральний регіон – 2015» щодо надання соціальних послуг населенню 1670 незайнятих громадян охоплено активними заходами сприяння зайнятості населення.

Так працевлаштовано 870 незайнятих трудовою діяльністю громадян. Рівень працевлаштування становив 31,2%. Мешканців району працевлаштовано–410 осіб, міста – 460 осіб. Необхідно зазначити, що існують певні проблеми з працевлаштуванням мешканців району, де значна частина вакансій носить сезонний характер такі як: тракторист, механізатор, кочегар-випалювач. Також частина мешканців району працевлаштовується на підприємства міста.

Професійне навчання безробітних громадян було і залишається пріоритетним напрямком у нашій роботі. У 2013 році професійним навчанням було охоплено 342 особи. Питома вага охоплених професійним навчанням становила 14,7% від чисельності безробітних. Усього протягом 2013 року до процесу професійного навчання безробітних було залучено 97 навчальних закладів та підприємств міста та району, на базі яких навчалися безробітні за 50 професіями та спеціальностями. Закінчили навчання 327 осіб, із них працевлаштовані за сприяння служби зайнятості та самостійно 268 осіб, що складає 82%.

Центром зайнятості проводиться широкомасштабна профорієнтаційна робота: профорієнтаційними заходами охоплено в поточному році 7490 незайнятих та зайнятих громадян, які отримали майже 14 тис. послуг. А саме: організовувалися різноманітні семінари з техніки пошуку роботи, орієнтації на підприємницьку діяльність, проводилися консультації щодо вибору професії з використанням методів психодіагностики, організовувалися ярмарки вакансій та послуг служби зайнятості, Дні відкритих дверей центру зайнятості, презентації професій, навчальних закладів, зустрічі з роботодавцями тощо.

Протягом січня-липня 2013 року за соціальними послугами до центру зайнятості звернулося 920 незайнятих громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Працевлаштовано – 224 особи.

Видача ваучерів на освіту - одне з нововведень сфери зайнятості України. Згідно з новим законом «Про зайнятість населення», громадяни, старші 45 років, які мають 15 років страхового стажу та будь-який диплом окрім шкільного, можуть безкоштовно навчитися певній професії, підвищити свою кваліфікацію або навіть здобути другу вищу освіту. На сьогодні вже 13 осіб отримали ваучер. Більшість із них вирішили освоїти професію тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, адже працюють в сільськогосподарських підприємствах району працівниками фермерських господарств, а отримання ваучера надасть можливість підвищити свій професійний рівень, безкоштовно отримати нову професію. Також отримали ваучери на перепідготовку й за іншими професіями та спеціальностями – електрогазозварник, агроном, землевпорядник. Учасники «круглого столу» вирішили рекомендувати:
місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування:

- розглядати на колегіях, нарадах райдержадміністрацій, заслуховувати на сесіях, питання забезпечення зайнятості населення, збереження і створення робочих місць;

- сприяти створенню нових робочих місць для збільшення зайнятості населення на підприємствах міста Знам’янки та Знам’янського району;

- здійснювати контроль за додержанням законодавства про оплату праці на підприємствах усіх форм власності та продовжити роботу щодо забезпечення легалізації найманої робочої сили;

- сприяти організації громадських робіт за рахунок місцевих бюджетів для незайнятого населення згідно з Законами України «Про зайнятість населення» та «Про місцеве самоврядування в Україні»;

Знам’янському міськрайонному центру зайнятості продовжити роботу щодо:

- працевлаштування на вільні та новостворені робочі місця;

- організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних на замовлення роботодавців, у т.ч. шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях;
- залучення безробітних до оплачуваних громадських та інших видів тимчасових робіт;
3. Роботодавцям :

- сприяти збереженню та створенню робочих місць відповідно із завданням програми «Центральний регіон-2015» , програми соціально-економічного розвитку міста та району та програми зайнятості населення міста Знам’янки та Знам’янського району на 2013-2017 роки;

- вжити заходів щодо легалізації існуючих на підприємствах тіньових робочих місць та недопущення використання їх у подальшому;

- створювати нові суб’єкти господарювання шляхом модернізації або змін технологій виробництва для працевлаштування осіб на новостворені робочі місця.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 933 | Додав: Zagor | Рейтинг: 1.0/1